Rezsi’Röfi 12 kondér pacalt főz az atombiztos hatvanpusztai bunkerben. Szájer bőrtangában szolgálja fel a szamovárban lefőtt jódos teát. |
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Szergej Protoszenyjára, a Novatek gázipari cég egykori alelnökére és főkönyvelőjére a Barcelonához közeli Lloret de Mar városka egyik házában bukkantak rá egy kötélen lógva. A bérelt villában megtalálták még a 400 millió dolláros vagyont felhalmozott üzletember feleségének és lányának a holttestét is, őket a gyilkos több késszúrással ölte meg. A hatóságok két verziót vizsgálnak: az egyik szerint Protoszenyja végzett családtagjaival, majd öngyilkos lett, a másik szerint bérgyilkosok jártak a házban, és ők rendezték be a helyszínt úgy, hogy az családi drámára utaljon.
Egy nappal a spanyolországi hármasgyilkosság előtt hasonló körülmények között ért véget az 51 éves Vlagyiszlav Avajev élete is: az orosz gázipari állami holdinghoz, a Gazpromhoz tartozó Gazprombank alelnökét golyó ütötte sebbel találták meg a rendőrök moszkvai lakásában, s ugyancsak pisztollyal végeztek Avajev feleségével és 13 éves lányával is. Az orosz rendőrök – akik állítólag Avajev kezében találták meg a gyilkos fegyvert – egyértelműen úgy kezelik az ügyet, hogy az ugyancsak sok millió dolláros vagyont felhalmozott üzletember kiirtotta családját, majd maga ellen fordította fegyverét.
Az orosz gázipart sújtó „öngyilkosság-sorozatnak” volt egy korábbi áldozata is: a 61 éves Alekszandr Tyuljakovot, a Gazprom egyik menedzserét február 25-én – egy nappal az Ukrajna elleni orosz invázió megindítása után – találták meg felakasztva egy Szentpétervár közelében lévő kisvárosban. A hatóságok ezt a halálesetet is öngyilkosságnak minősítették, ám a gázipari cég biztonsági szolgálata rövid úton elzavarta a helyszínről a rendőrségi nyomozókat.
Nincs könnyű dolga annak sem, aki a Putyin által teljesen leuralt orosz médiából akar tájékozódni: a tárgyilagos, rövid beszámolókon túl semmi nyoma sincs a fenti eseteknek.
Ez bizony erős üzenet a lótolvaj cigánynak, hogy még spanyolban sem lehet biztonságban a „kiccsálád”, ha véletlenül meggondolná magát a g..i és átállna az ukránokhoz.
Az utolsó bekezdést is Németh András írta a hvg-ben?
A tények makacs dolgok
„Budapest, mint a legtöbb nagyváros, liberális erőd. De ha vetünk egy pillantást a választási térképre, 3155 településből 3117-ben a Fidesz nyert, és csak 38-ban nyert az Egyesült Ellenzék. Egy ilyen választási térképet lehetetlen »meggerrymanderingelni«. Magyarország narancsország, és már régóta az.
Az egyik fő kifogás szerint miközben a Fidesz »csak« a szavazatok 54 százalékát kapta, a parlamenti helyek 68 százaléka lesz az övé (135 a 199-ből). Micsoda igazságtalan előny, mondják! Tételezzük fel, hogy Magyarországon a brit vagy az amerikai választási rendszer van érvényben, amiben »a győztes mindent visz«. Nos, ebben a sokkal „demokratikusabb” rendszerben a Fidesz a parlamenti helyek 83 százalékát kapná meg, nem csak 68-at (mivel 87 egyéni körzetet nyert a 106-ból).
Az igazság az, hogy a Fidesz 2010-ben, a régi választási törvény hatálya alatt, nyolc évnyi ellenzékiség után akkorát nyert a választásokon, hogy a brit vagy amerikai rendszerben a parlamenti helyek 98 százalékát kapta volna meg (mivel az akkori 176 egyéni körzetből 173-ban nyert). Aztán a Fidesz megtartotta a kétharmados többségét 2014-ben, 2018-ban és 2022-ben is. Az ellenzék szerint a magyar választási törvény, ami hasonlatos az olaszhoz, a „nagy pártoknak” kedvez, és a kis pártokat arra kényszeríti, hogy együtt induljanak. Valójában azonban a kis pártoknak nem a választási törvénnyel van bajuk, hanem a népszerűség hiányával.”