Hol tart a nyomozás a miskolci választási plakátokkal kapcsolatos feljelentés ügyében? Volt már gyanúsított kihallgatás? Megkérdeztük a rendőrséget.
Egy embert már kihallgattak- tudtuk meg. Nevet azonban nem mondtak. Amikor az ügyet borította Bartha György és Hegedűs Andrea, Kriza Ákos és Alakszai Zoltán beperelte a két politikust. Időközben Kriza Ákos meghalt, Hegedűs Andreát meg már védi a mentelmi jog.
Megkérdeztük az ügy kulcsfiguráit, de azok azt mondták, hogy hozzájuk bizony nem is szólt a rendőrség…
Ha van az üggyel kapcsolatos infód, szivárogtass…
Korábban írtuk
Miskolci fideszes választási plakátok. Az eszakhirnok.com megtudta, a nyomozás tart, gyanúsítottként még senkit nem hallgattak ki
Nem kapkodós emberek dolgoznak a rendőrség vizsgálati osztályán sem. Lassan már két éve, feljelentést tettek miskolci politikusok egy jól dokumentált nagyszabású választási csalás ügyben. Hogyan készültek fideszes választási plakátok a Miprodukt Reklám- és Nyomdaipari Kft ben? Az eszakhirnok.com megtudta, a nyomozás tart, gyanúsítottként még senki nem hallgattak ki.
Korábban írtuk.
Fideszes kampányanyagok miatt indult eljárás Miskolcon
A miskolci Fidesz tavalyi választási kampányának reklámanyagai egy rendőrségi nyomozás középpontjába kerültek.
A miskolci Fidesz tavalyi választási kampányának reklámanyagai egy rendőrségi nyomozás középpontjába kerültek. A belső ellenőri jelentés szerint utólag beavatkoztak a városi nyomdacég információs rendszerébe, és például több ezer tétel mögül a Fidesz eltűnt megrendelőként. A párt helyett a termékeket a város szervezetei fizették ki.
A Miskolci Rendőrkapitányság hűtlen kezelés bűntett elkövetésének gyanúja miatt indít eljárást ismeretlen tettessel szemben” – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság azon megkeresésünkre, amelyben a miskolci Fidesz tavalyi nyomdai kampánymegrendeléseiről és -kifizetéseiről érdeklődtünk.
Táskajárás
A nyomozás a miskolci önkormányzat belső ellenőri jelentése alapján indult, amely feltárta, hogyan változott a helyi Fidesz-szervezet által az őszi választások előtt legyártatott több tízezer nyomdai anyag státusza. A nyomda elektronikus rendszerébe utólag belenyúltak, és a módosított nyilvántartás szerint nem azok a termékek, illetve kevesebb darabszámban készültek el, mint amelyeket és amennyit eredetileg a papíralapú dokumentumok szerint megrendeltek. A folyamat végére a Fidesz elvesztette megrendelői jellegét, és a párt helyett az önkormányzat szervezetei, egy alapítvány, sőt maga a nyomda, továbbá egy magánvállalkozás állta a számlákat.
Az érintett önkormányzati nyomdacég a Miprodukt Reklám- és Nyomdaipari Kft., amelynek 2019. évi tételes ellenőrzését végezték el a revizorok. Ennek során a nyomdai megrendelések összes elemét tartalmazó úgynevezett munkatáskákból 67 darabot nem találtak. (A munkatáska az a nyomtatvány, amelyen szerepel a megrendelő neve, a megrendelés dátuma, megnevezése, a gyártási határidő, a kért mennyiség és annak alapanyaga. Egy megrendeléshez annyi darab munkatáska készül, ahány rendelési tétel van.) Később a véletlennek köszönhetően a gazdasági ügyintéző irodájából előkerült 16 darab „elveszettnek hitt” munkatáska, és ezekben bukkantak a revizorok a miskolci Fidesz számára készült választási plakátok, szórólapok adataira. A nyomtatványon szereplő adatokat a belső ellenőrök egybevették a Miprodukt nyomdai információs rendszerének adataival, és egy sor eltérést mutattak ki. Az viszont valószínűleg soha nem derül ki, hogy a hiányzó 51 munkatáskában hány megrendelésnél találhattak volna hasonló „hibát”.
A belső ellenőrzés az eredeti megrendelések, a nyomdai információs rendszer adatai, az átadás-átvételi jegyzőkönyvek és a kimenő számlák alapján bizonyítottnak látta, hogy több esetben utólag módosították a megrendelések mennyiségét, megnevezését, sőt a megrendelő személyét is. E megrendeléseknél nem a szabályzatnak megfelelően folytatták le a beszerzéseket, a nyomdai információs rendszer nem volt zárt, szigorú számadású, vagyis bármikor módosíthattak vagy törölhettek belőle az arra jogosultak – állapították meg a revizorok. A rendelések tartalmát, folyamatát senki sem ellenőrizte, a beszerzéseket nem engedélyeztették, az önkormányzati anyacég, a Miskolc Holding Zrt. kihagyásával lebonyolított beszerzésekről nyilvántartást nem vezettek. A belső ellenőrzés azt is feltárta, hogy a már egyszer kinyomtatott átadás-átvételi jegyzőkönyveket is többször újranyomtathatták, a kimenő számlák kiállításának folyamatát pedig nem szabályozták.
A megtalált 16 munkatáska alapján eredetileg 332 ezer darab nyomdai terméket rendeltek; a beavatkozó módosítások révén a tételszám lement 97 ezerre, majd az is csökkent 51 ezer darabra; a számlát végül az utóbbi tételről állították ki – összegez a revizori jelentés.
További részletek a Magyar Narancs cikkében
Az Avason tegnap a városgazdások elkezdték leszedni a plakátokat de csak a csődörét
Annyira kikapott 2019-ben a VV, hogy úgy kell nekik az ügy, mint egy falat kenyér.
Egyetlen vigaszuk impotenciájukra az adminisztrációs hiba.