A hétvégén választások lesznek Vizsolyban
Az atlatszo.hu utánajárt ki ez megosztó személyiség…akit Hörcsik Richárd korábbi nyilatkozata szerint nem támogat a Fidesz
Palotás doktor neve leginkább borászok körében volt eddig ismert Magyarországon. No, nem a bor minősége, hanem az alkalmazott módszerek miatt. A polgármester ugyanis zenével “segíti” a szőlő növekedését.
“Az AM-Tokaj Pincészet egy úttörő kezdeményezést indított útjára azzal, hogy a borászat egyik gyöngyszemét, az AMADEUST a világon egyedülállóan olyan szőlőből készítik, mely az év minden napján klasszikus zenére nevelkedhet. A kiváló minőségű, Michelin-csillagos éttermek által is kedvelt AMADEUS bor elnevezése is igen beszédes, mert fényt derít arra, hogy bécsi klasszikusok oszlopos tagjának, Wolfgang Amadeus Mozartnak a művei táplálják a szőlőszemeket. S ez a csodás klasszikus zene nemcsak a szőlőültetvényeken szól, hanem a borospincében is, ezzel segítve a minőségi borrá válás folyamatát” – írják a technikáról.
“A kutatások szerint a zeneszó, és különösen Mozart zenéje kedvezően hat a magzati intelligenciára és a tehenek tejhozamára is. Ennek jelentőségét felismerve az AM – Tokaj Pincészet megalkotta a világ első zenével nevelt borát. Szeretné megízlelni a zenével készült AMADEUS bort? Rendelését örömmel fogadjuk! prof. dr. Palotás András” – áll a cikk végén.
Hogy mennyire van hatása a zenének a szőlőre, azt az általunk megkérdezett borászok legalábbis kétségesnek tartják. De nem ez az egyetlen furcsaság a polgármester körül.
2005-ben például a Délmagyarország írt egy cikket “P. A: doktor nemzetközi csaló?” címmel. A cikk szerzője egy 30 ezer dolláros csalásról számolt be, ami a cikk szerint összefüggésbe hozható Palotással. A cikkben meggyanúsított orvos túlzónak tartotta az összeget, de elismerte, hogy nem arra használta fel a pénzt, amire adták.
De nemcsak a tisztázatlan felhasználású pénzek miatt vívta ki annak idején a főnökei haragját, hanem azzal is, hogy azt állította, megkapta az Európa legjobb fiatal neurológusa címet, ami nem volt igaz.
A polgármestert emailben kerestük meg, hogy megtudjuk, miért romlott meg a viszonya a testülettel, valamint a korábbi cikkek kapcsán arra is rákérdeztünk, hol és mikor szerezte professzori címét (állítása szerint 2014-ben), mely Michelin csillagos éttermeknek szállít a pincészete, és hogy mikor dolgozott Kazahsztánban?
Palotás András először nem válaszolt a kérdéseinkre, később azonban mégis nyilatkozott az Átlátszónak – bár nem minden kérdésre adott választ, mert úgy véli, az üzleti ügyei és az önéletrajza nem kapcsolódnak az időközi választásokhoz.https://atlatszo.hu/2020/11/19/feloszlatta-magat-a-vizsolyi-testulet-a-polgarmester-feljelentest-tett-a-falu-forrong/
Nagyon jó cikk, sok munka lehetett összegyűjteni az információkat!
2010. évi I. törvény az anyakönyvi eljárásról, 54. § (1): „A születési és a házassági név anyakönyvezésekor a doktori cím bejegyezhető. Az anyakönyvbe az anyakönyvi esemény időpontjában jogszerűen viselt doktori cím jegyezhető be.”
Szó nincs arról, hogy professzori cím bejegyezhető lenne, még akkor sem, ha az illető egyébként egyetemi tanár. Külföldön több országban szokás a névben szerepeltetni a prof. titulust (ami egyébként pozíció, nem fokozat), vagy habil, esetleg ing., jur. megjelöléseket, nálunk ez nem így működik.
Az izraeli hadsereg és a rendőrség körültekintő magatartása az elmúlt hónapban megmutatta, hogy az erőszakos eszkalációt néha meg lehet állítani, de még mindig azok kezében vagyunk, akiket “stratégiai tizedesnek” neveztek a hadseregben – egyetlen katona, vagy fiatal parancsnok hibája az ellenőrzőponton néha az egész Közel-Keletet lángba boríthatja.