Skip to content

Elérte a kétmilliárd eurót az EU-s fegyvervásárlás értéke – magyar részesedéssel

Elérte a kétmilliárd eurót az EU-s fegyvervásárlás értéke – magyar részesedéssel

Az uniós tagállamok megegyeztek abban, hogy további 500 millió euró értékben biztosítanak Ukrajna számára fegyverszállítmányokat.

Mindez az Európai Békekeret nevű, az uniós költségvetésen kívüli forrásból származik majd, az EU-s alapokmányok értelmében ugyanis az uniós büdzséből nem lehet fegyvert vásárolni. Ezzel a mostani döntéssel már 2 milliárd euróra nő az az összeg, amelyet az Európai Békekeretből a tagállamok erre a célra fordítanak. Korábban három alkalommal született hasonló döntés, mindhárom alkalommal 500 millió euró értékben.

A holnap történelmét ma írják, Ukrajna hadszínterein. Ez a támogatás csak egy része azon európai erőfeszítéseknek, amelyek célja Ukrajna megvédése. A háború kezdete óta tesszük ezt és a háború végéig folytatjuk

– kommentálta a döntést Josep Borrell, külügyi és biztonságpolitikai főképviselő.https://hvg.hu/eurologus/20220524_Elerte_a_ketmilliard_eurot_az_EUs_fegyvervasarlas_erteke__magyar_reszesedessel



               

Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.



3 Comments

  1. Névtelen
    2022.05.24. 13:37

    „A holnap történelmét ma írják, Ukrajna hadszínterein. Ez a támogatás csak egy része azon európai erőfeszítéseknek, amelyek célja Ukrajna megvédése.”
    ??????????

  2. Névtelen
    2022.05.24. 13:45

    2022. február 24. és április 27. közötti olaj import érték szerinti aránya:
    A teljes import 26,48 milliárd EUR volt, ebből mi 0,1 milliárd értékben 0,38% aránnyal vettünk részt. Szlovákok több mint a dupláját fizették 0,21 milliárd (0,79%). Az EU legnagyobb importőre a háború kitörése után Hollandia 3,56 milliárd (13,44%) és Németország volt 2,64 milliárddal (9,97%).

    „Az orosz szenet el tudták adni Európa helyett máshova, az olajat viszont kevésbé, megugrott a céltalanul elindított orosz olajtankerek száma. De még mindig az EU veszi meg az orosz fosszilisüzemanyag-export több mint kétharmadát.

    Az orosz hadsereg Ukrajna elleni legújabb inváziója óta Oroszország 63 milliárd euró értékben exportált fosszilis üzemanyagot, ennek 71 százaléka az EU-ba érkezett – mérte fel a finn CREA (Centre for Research on Energy and on Clean Air) kutatóintézet. Ez utóbbi 44 milliárd eurónyi (16 ezer milliárd forintnyi) értéket jelent.

    Maga ellen finanszírozza a háborút a Nyugat
    Varró László, a Shell olajtársaság alelnöke ezt a nagyságrendet úgy érzékeltette az invázió kezdetén, hogy

    a nyugati demokráciák durván húszpercenként finanszíroznak meg egy T–90-es tankot Putyinnak.
    Azt a kérdést is feltette, hogy a nyugati országok választói és kormányai vajon hajlandók lennének-e levinni az energiafelhasználásukat az ukránokért.

    EHHEZ KAPCSOLÓDÓAN:
    Melyik ország mennyire támogatta Ukrajnát?
    Például az átlagos magyar szintre, ahol a háztartásoknak jellemzően egy autójuk van, sokan használják a nemritkán mocskos és zsúfolt tömegközlekedést, nincs aznapi Amazon Prime házhoz szállítás, és a főváros legtrendibb helyeit leszámítva nem nagyon lehet kolumbiai avokádót vagy vietnámi garnélát kapni.

    Ugyanis lehetséges, hogy Putyin elszomorodik minden ukránosra állított Facebook-profilkép után, de az biztos, hogy kizárólag pénzből tudja finanszírozni a háborút. Ezt pedig döntően az európaiaktól kapja.”

  3. Névtelen
    2022.05.24. 13:47

    „Azért felmerült számomra néhány kérdés és ez ügyekben tájékozatlan vagyok. Megköszönöm a felvilágosítást! Tehát;

    – ha nem közvetlenül az oroszoktól vásárolnak orosz olajat, az sérti az embargót?
    – ha akárkitől – kivétel az oroszok – vásárolnak kevert olajat, az sérti az embargót?”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük