Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Mint épített örökség meg kellett volna hagyni. Védelem alá kellett volna helyezni az örökségvédelmi hivatallal a volt vasgyárat, hogy legalább mint vasgyári múzeumként bemutatni az utókor számára a múltját. Mindent csak szétbontani, megszüntetni, bezárni tudnak? Fenntartásra miért nincs lehetőség? Miért kell a múltat végleg eltörölni? „Gyárszafari” (gyártúrákat) szervezhettek volna oda ,hogy a nagyközönség is megismerhesse a vasgyár múltját. A 3 nagy kohót legalább megtarthatnának, kombinált acélművet is meg kéne tartani. Miért kell egyből mindent szétbontani??? A múltat nem eltörölni kéne, nem bontani kéne hanem megtartani. Nyilván ami kisebb épületek, romosak amivel nem lehet mit kezdeni azt elbontják. De legalább a nagyolvasztót, 3 kohót, kombinált acélművet mint műemlékként megtarthatnák, hogy az utókor múzeummá alakítva lássa, hogy régen milyen volt itt.
Ezzel már elkéstünk. Ezt lépték meg Ostravában, a belső városrész látványeleme a megmaradt nagyolvasztó.
Az öntödét (Elektró I), DH-t meg kellett volna menteni, mind építészetileg, mind a berendezések muzeális értéket képviseltek.
Hamarosan semmi tárgyi emlék nem fog tanúskodni arról, hogy volt Miskolcon még nem is olyan régen acélgyártás. Hogy is van a mondás? Ki a múltat nem becsüli, az a jövőt nem érdemli.
Hagyjátok már abba a szaron nosztalgiázást!
Ezer kilométerekről vasúton – átrakó állomáson keresztül – hozták a dúsítatlan ércet, a szenet.
A berendezéseket külföldről vásárolták.
A magyar műszaki felsőoktatás legalacsonyabb felvételi pontszámai a kohász karokon voltak.
Nem lehetett gazdaságos, soha!
Mielőbb el kell takarítani az utánuk maradt szutykot, esélyt kell adni a terület értelmes hasznosítására.
Ezt tessék már előadni Kassán! Azt, hogy „nem-lehet-gazdaságos-soha” lassan és szótagolva, hogy ők is megértsék. Biztosan megértő fülekre fog találni.
Semmi nem fog épülni.
2016.11.26 12:31
Budapest/Ózd – Húszmillió euró értékű technológiai, környezetvédelmi fejlesztés és kapacitásbővítés indul az ÓAM Ózdi Acélművek Kft. henger- és acélművében jövőre – közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
Bartha Imre, az ÓAM ügyvezetője az MTI-nek elmondta: a 2018-ban elkészülő beruházásnak köszönhetően a kohászati társaság százzal növelheti a jelenlegi 450 fős foglalkoztatott létszámát. Emellett várhatóan ezres nagyságrendű foglalkoztatás-bővülést generál a beszállítók körében is.
A főleg hengerelt acélipari termékeket gyártó cég kapacitása a tervek szerint a fejlesztést követően a mostani évi 200 ezer tonnáról 300 ezer tonnára nő. A termékek hatvan százalékát hazai felhasználóknak értékesítik, negyven százalékát exportálják.
A társaság közleményében a fejlesztést a magyar-német gazdasági kapcsolatok újabb sikertörténetének nevezi, amely a magyar kormány, Orbán Viktor miniszterelnök és Max Aicher tulajdonos “konstruktív együttműködése” eredményeként valósul meg.
– MTI –”
„Elvtársaknak” ki kéne mozdulniuk szétnézni tőlünk megboldogultabb vidékeken ,hogy ott nyugaton „külföldiában”, hogy kezelik az ipari örökséget. Ott a múltat nem végleg eltörlik hanem megőrzik az utókornak mint ipari örökség. Örökségvédelmi hivatal miért nem nyilvánítja védetté a volt LKM-et? Kellemes „ipari szafari” lehetne ahol túra keretében körbejárható lenne a gyár, mint ipari örökség, látogatóközpont lehetne múzeum a volt LKM. Illetékesek miért nem látnak „túl az orruknál” megőrizve azt?
a betonvas nem a tied
a cement nem a tied
a víz nem a tied
a sóder nem a tied
Leszarom a betonoszlopodat. a házgyári panellakásodat meg az IQ-dat.
mit nem adtak el cocik?
Ványadt bá’! Ki akar itt nyersvasat gyártani? Egyébként a kis karbontartalmú TiNb acél a gépkocsi karosszéria részei számára maximálisan 0,0035% C-előírású az optimális alakíthatóság biztosítására. Mennyi a tipikus acél karbonszintje?
Ha, már annyira vágod.
Ilyet ne írjál neki, hogy karbon, mert nem érti szegény.
Tipikus acél a Szénacél, a szerkezeti acél, öntöttvas. Attól hogy még tudod mi az szolidusz meg likvidusz, meg eutektikus (4,43%) pont még nem kell itt okoskodnod. Hidd el járnak ide a fórumba még okos emberek.
„Mielőbb el kell takarítani az utánuk maradt szutykot, esélyt kell adni a terület értelmes hasznosítására.”
Ha veled találkozna Vályi Péter 100 évig a várost is elkerülné.
32 éve döng itt az értelmed.
Kassának van turizmusa
Kassának van acélgyártása
Kassának van nemzetközi repülőtere
a kassaiak jól sáfárkodtak
A rendszerváltáskor a magyar „vállalkozók” is megjelentek szlovákiában. Elkezdték ott is a kreatív könyvelést és a trükközést amelyre meg is akarták tanítani felvidéki testvéreinket. Erre ők felháborodtak, mert az adót be kell fizetni abból épül szépül az ország. Meg is lehet nézni a különbséget Szlovákia és Magyarország között, mind gazdaságilag mind emberileg mind társadalmilag.
Kassán minden ipari örökséget megőriztek és pénzt termelnek belőle. Ők csinálják rosszul, őrzik a múltat vagy mi vagyunk ennyire a múltnak ellenségei?
Trianon után a határon kívül maradt Magyarország polgárosodott rétege. Pl Kassa, Nagyvárad, Arad, Pozsony, stb. Ami határon belül maradt az a suttyó, acsarkodó paraszti réteg.
Volt többször is túra az LKM területén óriási sikerrel, és jó pénzt hozott a konyhára. Érdemes volna vele foglalkozni, de a húgyagyúak csak a gyár bontásában tudnak gondolkodni.
6 év Mikuláš Dzurinda-ból élnek. Szlovákia csak egy V4 ékverés az eurójával meg a Zsuzsikájával.
Krizát megbüntették zaklatásért
„RÉGIÓ
TŐKETEREBES Ellátogattunk az ország egyik leghírhedtebb roma telepére, hogy a saját szemünkkel győződjünk meg róla, hogyan fest a szifiliszjárvány sújtotta környék.
2018. január 31. 17:34
Azt senki nem tudja pontosan, mennyien élnek a tőketerebesi roma telepen, a lakók számát 3800 és 5500 közé teszik. Sötétedés után már a mentő sem megy be a telepre, mi rendőri kísérettel jártuk be a helyet. A városi rendőrség parancsnoka cáfolta azokat a híreket, miszerint kiskorú, akár tíz év alatti prostituáltak terjesztenék a szifiliszt a környéken.”
Nem kell messzire menni csak Ózdig. Van mit tanulni tőlük nagyon szépen átalakították a régi gyárat.
És termel az új!
Köszike! Nálunk nem Simon a „nómeregy”? Húzzátok át az ITC-t Lenin fallal együtt a KAC területére, akkor nem lesz bontás.
Miskolc még Ózd sem! ????
„Nyílt levél az ózdi acélműi csarnokért
NÉZŐPONTOK/VÉLEMÉNY
Nyílt levél az ózdi acélműi csarnokért
2017.02.08. 11:00
Vannak, akik elbontanák az ózdi acélműi csarnokot, ám vannak, akik megvédenék a Marosi István és Papp Béla tervezte épületet. A monumentális és emblematikus, az urbanisztikai és építészeti finomságokban gazdag építmény megőrzése és hasznosítása nemcsak a szakma, nemcsak Ózd lakosságának célja, hanem mindannyiunké. Alább az építész/műemlékes szervezetek képviselőinek nyílt levele olvasható.
Janiczak Dávid
Ózd város polgármestere
Földi Jenő
Ózdi Ipari Park
ügyvezető igazgató
Tárgy:
Ózd, Acélműi csarnok bontása
Tisztelt Polgármester úr!
Tisztelt Igazgató úr!….Nyílt levél az ózdi acélműi csarnokért
NÉZŐPONTOK/VÉLEMÉNY
Nyílt levél az ózdi acélműi csarnokért
2017.02.08. 11:00
Vannak, akik elbontanák az ózdi acélműi csarnokot, ám vannak, akik megvédenék a Marosi István és Papp Béla tervezte épületet. A monumentális és emblematikus, az urbanisztikai és építészeti finomságokban gazdag építmény megőrzése és hasznosítása nemcsak a szakma, nemcsak Ózd lakosságának célja, hanem mindannyiunké. Alább az építész/műemlékes szervezetek képviselőinek nyílt levele olvasható.
Janiczak Dávid
Ózd város polgármestere
Földi Jenő
Ózdi Ipari Park
ügyvezető igazgató
Tárgy:
Ózd, Acélműi csarnok bontása
Tisztelt Polgármester úr!
Tisztelt Igazgató úr!…
Acélmű Nagycsarnoka a Finomhengermű, a Téglagyár és az Uszoda egyedileg is védett épületével együtt műemléki jelentőségű területen áll. Az együttes egésze gazdaságtörténeti, várostörténeti, építészettörténeti értékei szempontjából egybevág a jogalkotó szándékával, amint az kodifikálásra került a Kötv. 39. §-ában: Műemléki jelentőségű területként kell védeni a település azon részét, amelynek jellegzetes szerkezete, beépítésének módja, összképe, a tájjal való kapcsolata, terei és utcaképei, építményeinek együttese összefüggő rendszert alkotva történelmi jelentőségű.
A mindannyiunk által jól ismert szabályozás közös érdekünket szolgálja, épített örökségünk megóvását Ózdon.
Budapest, 2017. február 7.
Megértésükben bízva,
tisztelettel:
Csontos Györgyi DLA építész, a „Kultúrgyár” vezető tervezője
Győr Attila művészettörténész, KÖH Védési Osztályának volt vezetője
Benyhe László alapító tag, Ózdi Ipari Örökségvédők Baráti Köre
Dobosy László nyugalmazott múzeumigazgató, Ózdi Ipari Örökségvédők Baráti Köre
Drótos László kohómérnök, alapító alelnök, A Közép-európai Ipari Örökség Útja
stb, stb”
Miskolcon melyik pártnál van a „vezető erő”
„Utoljára 2008-ban volt példa arra, hogy a baloldal belső vitái miatt határozatképtelen volt a Fővárosi Közgyűlés, ami egyértelműen azt mutatja, hogy minden szempontból visszatért a Demszky-korszak Budapesten.
DK és a Momentum közötti vita ráadásul sokkal mélyebb, egy sor kérdésben nem tudtak megegyezni.
Ez azért is érdekes, mert ez a két párt van még öt százalék felett, tehát ők a baloldal vezető pártjai.”
menj dolgozni hozzájuk
„Ózdi Acélművek Kft.
2022 Április 7. ·
Légy te is acélos csapatunk tagja!
Jelentkezz akár nyitott pozícióink egyikére, vagy regisztráld adatlapodat Karrier oldalunkon.
https://job.oamkft.hu/…/Registrat…/JobAdvertisements/allasok
#jócsapat #dolgozzvelünk #jelentkezz #acélosközösség #stabilmunkahely #azonnalimunkakezdés #ÓAM”
https://www.youtube.com/watch?v=ACb8EvkxiRM
„Már termelnek újra a gyárak,
A gépben feszít az erő.
Zengjük milliónyi baráttal
A munkásoké a jövő!
A munkásoké a jövő!”
Lenéző társadalom….. Nem kívánatos az egyszerű melós, rögtön károgni kell, de ki viszi majd a szekrénysort az ülőgarnitúrát? Ki cseréli ki a vízcsapot, WC dugulás vagy a villanyszerelés, a burkolást ki végzi? Gazdag társadalom vagyunk, rázzuk a rongyot és a hozzászólások alapján, tehát nem kell az egyszerű fizikai melós és végleg töröljük a múltat erre van szüksége a Miskolci társadalomnak.
A szocialsita szellem vasútja.
Remélem soförnek nem ilyen szar a kanyog 😀
Milliókat fizetnek a semmire az egyetemi tanulmányra mert ott is elakadt a lemez, konkrét elképzelés nincs.