Oroszországban ma a kereskedők légzsák és blokkolásgátló nélkül is eladhatnak új autókat. A vécék és mosdók hiánycikkek. A mozikban pedig a kevés hollywoodi filmek egyike a kilenc évvel ezelőtti sikerfilm, „A Wall Street farkasa”.
A készletek kimerülőben, ahogy a szankciók elkezdtek begyűrűzni az átlagos orosz vásárlók életébe – írja a Wall Street Journal. A vállalkozások és a fogyasztók többet fizetnek az olyan hiánycikkekért, mint az autóalkatrészek, amelyek ára némelyik esetében a hétszeresére emelkedett. A helyzet valószínűleg még rosszabb lesz. A repülőgépek utasainak és poggyászainak átvizsgálására szolgáló berendezések az engedélyezett élettartamuk végéhez közelednek – közölte egy repülőtereket üzemeltető csoport. A kormány vagy tovább használja a berendezéseket, vagy a személyzetnek kézzel kell átvizsgálnia az utasokat. Az üzletekből eközben kiürülnek a vécécsészék, csapok és mosdók, ami ebben az esetben is az árak emelkedéséhez vezet.
A hiány az ukrajnai invázió miatt Oroszország ellen bevezetett nyugati szankciók hatásának valós mutatójaként jelent meg. Bár a közgazdászok szerint az ország idén mély recesszióba kerül, Moszkva eddig a magas árú olaj és gáz eladásából származó pénzzel tudta tompítani a hatást. „A kormány megpróbálja enyhíteni a csapást, de ez minden, amit tehet” – mondta Ivan Fegyakov, a szentpétervári INFOLine tanácsadó cég vezérigazgatója. „Nem tudják visszafordítani a helyzetet, így elkerülhetetlenül a gazdaság lassulását, a fogyasztói kiadások csökkenését és a legtöbb gazdasági mutató általános romlását fogjuk látni.”
Vlagyimir Putyin orosz elnök bagatellizálta a háború hatását, mondván, hogy a Nyugat gazdasági villámháborúja kudarcot vallott. A kormány megduplázta az importhelyettesítés politikáját, amelynek célja, hogy a külföldi árukat hazai termékekre cserélje, annak ellenére, hogy az évek óta tartó erőfeszítések alig hoztak eredményeket.
A hiányok ellensúlyozására a kormány engedélyezte az áruk behozatalát az azokat gyártó vállalatok akarata ellenére, kijelentve, hogy ezek az áruk mentesülnek a védjegytörvények alól. A listán olyan gyártók elektronikus alkatrészei szerepelnek, mint a Cisco Systems Inc., az Intel Corp. , a Motorola Solutions Inc. és a Siemens AG, valamint olyan ipari termékek, mint a papír, a textil, a kerámia, a mozdonyok és az atomreaktorok. Az Oroszországból távozó márkák helyett pedig néhány új, házi készítésű termék került a polcokra, köztük a CoolCola, a Fancy és a Street, amelyek a Coca-Cola, a Fanta és a Sprite helyettesítésére szolgálnak.https://hvg.hu/gazdasag/20220603_haboru_szankciok_oroszorszag_boltok_mozik
pedagógus: görög menekült komcsik nevezték őket így
magyarul: tanítók, tanárok
Írja a Wall Street Journal a kis kínai kereskedő számára. Majd átszól Svájcba. ?
„…és az atomreaktorok. ”
Húúúú wazze! Naponta mennyi fogy?
Ki fog üresedni az amerikai-japán (tönkrement) és a francia (gyors szállítás)
atomerőmű-raktár. Az orosz kénytelen lesz barkácsolni egyet.
Atyaég! Vödört + csövázas széket + lyukvágót Moszkvába.
A tajgára két karót kapaszodónak és farkas hessegetésre.
Ráadásul a holcim is. Hogy fogja így Putyin újjáépíteni azt a dácsáját , ahol
Böszmét vendégül látta?
„Kivonul az orosz piacról a Holcim cement
A világ legnagyobb cementgyártója, a svájci Holcim kedd este bejelentette, „a cég által vallott értékekkel összhangban” kivonulnak az orosz piacról. A Holcim globális nyereségének kb. 1 százaléka származik Oroszországból és 1500 embert alkalmaznak ott, az orosz leánycégre jelenleg vevőt keres a vállalat. Azt már korábban, az orosz hadsereg ukrajnai inváziója után nem sokkal, bejelentették, hogy oroszországi befektetéseiket felfüggesztik. (Reuters)”
Van bőr, van bőr…
„Terrorizmus finanszírozása miatt indult eljárás egy francia cég ..
2022. máj. 19. — … mint például a közel-keleti Iszlám Állam (ISIS), amelytől 2012 és … A Lafarge 2015-ben a Svájcban bejegyzett Holcim vállalat része …”
Ahhh!
A 169 990 rubeles (1 008 040 Ft) iPone nálunk most 433 000 Ft…
https://www.arukereso.hu/mobiltelefon…
Nagy lehet a jólét Oroszo-ban, hogy magyarnál jóval kisebb fizetésekkel ki tudják fizetni a kétszeres árat.
Ebben benne van az is, hogy az ilyen amerikai marketingbillshitekre extra importadó van, meg ez ott afféle rétegtelefon.
Az oroszok általában jobb kínai telefonokat használnak, és nem csak az ár miatt.”
????