Ivókút a szomjazóknak a Búza tér sarkánál
Miskolcon egyébként az ivóvíz- és szennyvízszolgáltatás 109 évvel ezelőtt indult el, és napjainkban a csapokból kiváló minőségű ivóvíz folyik. A város vízellátása elsősorban a Bükk karsztvizeire épül, és naponta 35-45 ezer köbméter a város vízfogyasztása. Ennek ellenére a miskolciak még mindig a műanyag palackos vizeket részesítik előnyben.
Korábban írtuk-
Nekem kevés a miskolci vízköves víz. Mikor ideköltöztem, hiába ittam volna esténként szokásom szerint, nem volt benne elegendő oxigén. Újhelyben a legjobb a víz, nagyon hiányzott mindig. Azért vettem meg a komfortnélküli ikerházat a Tatárdombon, mert volt az udvarán háromforrásból táplálkozó kút. Nagyon finom volt a vize. Most, ha van autós segítségem, Perecesről szállítok forrásvizet, csak azt tudom meginni. Tartok itthon mindig egy üveg ásványvizet vendégeknek, meg ha szükséges zsírosabb étel után a szénsav, de a forrásvizet nem pótolja semmi.
Ön még sohasem volt szomjas.
Megszüntették a szódás szifonokhoz a patront gyártást. Lehet kapni most is szódás szifont, de nagyon drága, nem tudom, hol lehet beszerezni a patronokat hozzá. Ugyanilyen gondot jelent a habszifon és habpatron. Mindent megszüntetnek, ami bevált, akár az üveggyárat, szódavíz cserét. Már talán csak kisboltokban van rá lehetőség.
Egyrészt: lehet kapni patront. Másrészt: sima csapvíz (szén-dioxid nélkül) miért nem jó?
https://www.azenpenzem.hu/cikkek/all-a-bal-a-szodapatron-korul/4689/
Nem vitatkozom, Liss műanyag patront lehet kapni újfajta szódás üvegekbe, melyek drágák, nem is árulják őket, csak a nagyobb boltokban.
https://www.azenpenzem.hu/cikkek/all-a-bal-a-szodapatron-korul/4689/
A lóhúgyos bükki víz, a cigányszaros tapolcai, a tót bánya által szennyezett sajóvíz, mind kitűnő forrásvíz. Igyátok.
Üdv. egy nem nyugger. 😛
Nagyon okos vagy és tájékozott. Azt hiszed, hogy a hónapokig műanyag palackban tárolt víz jobb?
Jobb! Sokkal jobb! Attól meg pláne jobb, mint amikor