A mai Alaszka állam területe ekkor még az Orosz Birodalom része volt, de II. Sándor cár pénzügyi és politikai okokból annak eladása mellett döntött. Bár már 1858-ban felajánlották az Egyesült Államoknak a lehetőséget, az végül az 1861–65-ös polgárháborúba torkolló politikai feszültség, illetve James Buchanan elnök hanyatló népszerűsége miatt a tervek halasztást szenvedtek.
A polgárháború lezárulta után, 1867 márciusában II. Sándor utasította Eduard de Stoeckl nagykövetet, hogy kezdje meg a tárgyalásokat Alaszka eladásáról William Seward külügyminiszterrel. A tárgyalások március 30-án hajnali négy órakor a szerződés aláírásával zárultak, amely szerint az Egyesült Államok 7,2 millió (2021-es értéken 140 millió) dollárért megvásárolt 1,5 millió négyzetkilométernyi területet (hektáronként kb. 5 cent).
Az orosz és amerikai tárgyalók aláírják az Alaszka eladásáról szóló szerződést (Forrás: Getty Images)
Bár manapság közismertek a korabeli kritikák, amelyek „Seward ostobasága” vagy „Seward jégszekrénye” neveken hivatkoztak az újonnan szerzett, haszontalannak tekintett földre, valójában a közvélemény jelentős része támogatta a vásárlást, például mert az Ázsiába irányuló kereskedelem kiterjesztésének lehetőségét látták benne. Alaszka azonban egészen az 1896-os klondike-i aranylázig ritkán lakott maradt, és ma is az Egyesült Államok legnagyobb területű, de legalacsonyabb népsűrűségű állama. 1968-ban nagy kiterjedésű olaj- és földgázmezőket találtak az állam területén, és bár mára az olajtartalékok kimerülőben vannak, a kitermelés továbbra is jelentősen hozzájárul az Egyesült Államok energiaszükségletének kielégítéséhez.https://mult-kor.hu/louisianatol-a-mikroprocesszorig-es-tavoli-galaxisokig-a-tortenelem-legnagyobb-uzletei-20220520?pIdx=2
1867-ben a korabeli közlekedési eszközökkel Alaszka túl messze volt, a közigazgatást nem lehetett fenntartani.
Sándor cár nem tudta, hogy lesz majd hidegháború, valamint azt se, hogy bőven vannak ásványkincsek.
Az akkori fogalmak szerint okos húzás volt.
Az amerikaiak meg minden tudtak…
és azóta is nagy demokrácia exportörök.
Alig van háborúmentes évük.
https://privatbankar.hu/i/5/8/7/7/6/4/a/3/a/1/c/1/3/7/8/f/b/d/1/7/kezcsok-foto-mtiminiszterelnoki-sajtoirodabenko-vivien-cher_lgc.jpg
.
.
3 csaj incselkedik a falu sérült disznajával
Annyira nem volt messze Alaszka a cári Hunnia börtön elmeosztályának, amelyek a Vörös Oroszlánnal atlantiszi földrengést rendeztek, melyet a lírai karámnak kellett túlélnie, majd Fábry Sándor magyar népe ment benépesíteni Amerikát, Miskolc városa berendezte Földanyás elmélet mellett, az épületekkel együtt, világmindenség apokalipsziséhez, melynek része az űrpusztító népe Iker toronnyal. Az első lakója a meggyfürtös vén mohó teremtője népének az elmeosztálynak Hunnia börtön tagjai voltak, meg egy rettenetes földönkívüli nép, Kohut űrhajója. Ennyien maradtak az árják a magyarországi feketemágia után. Busch szerint az ő elmeosztályuk embert nem áldozott. El kellene mondani, mit jelent az ember, akinek szíve van, amiért a zsidóság szabályszerűen felszámolta, kiárulta, megcsonkította, lemészárolta az emberiséget, mert hazugságokkal nem lehet előre lépni. Itt mutatták be sorozatokban az amerikai első népeket, metg a vallásaikat a démonoknak, ózdi perverzeknek, amelyek ide tartoznak a nagypán utcai véráldozókhoz. Fel se szabad lett volna jönniük, bár 130 éve tart a kitermelésük a nincseneknek egykori Nagypán elmélelete és egykori világok elméletei alapján, amelyet Amerikában is berendeztek Dániel Kapitányában kapitalizmusként, amit elneveztek szabadságnak, mint űrbabilonját a nagypán utcájának. Busch azt is mutatta már jópár éve, hogy a régi vallások szobrait felöltöztették, mivel mezítelenek voltak, így tisztultak.
Adventista sorozat alapján Dániel kapitány szoborjából van Babilonnak a kapitalizmus megalkotva.