Amikor fel kell tüntetnünk bizonyos adatokat a termékeken vagy más tárgyakon, akkor a címkézés remek megoldást kínál. Azt azonban tudnunk kell, hogy a címkék többféle kivitelben készülnek és nemcsak a méretük más, hanem az anyaguk is.
Az etikett címke anyaga sok mindent meghatároz. Például azt, hogy a kültéren használt, szállított termékek jelölésére is alkalmas-e vagy például a hűtött árukra is felkerülhet-e. Annak érdekében tehát, hogy a számunkra legmegfelelőbb típust válasszuk, tudnunk kell milyen anyagú címkék közül választhatunk.
Hőérzékeny etikett címke
Ezek a legegyszerűbb, és ez által a legolcsóbb típusok, a nyomtatáshoz ugyanis nincs szükség kellékanyag használatára. Az adatok, jelzések, kódok a nyomtatófej által kibocsátott hő hatására kerülnek fel a címkékre. Az egyetlen hátránya, hogy nagyon érzékenyek a külső hatásokra, az etikett címke felületére kerülő nyomatkép például nagyon hamar el tud maszatolódni.
Papír etikett címke
Valamivel tartósabb megoldást nyújtanak a papír címkék. Ezeknek a nyomtatásához azonban speciális, úgynevezett WAX festékszalag használatára van szükség, így a nyomtatásuk drágábbra jön ki. Ezeket a típusokat kizárólag beltéren lehet használni, a papír alapanyag ugyanis hamar tönkremegy nedvesség vagy erős napfény hatására. A hőérzékeny fajtákkal ellentétben a nyomatkép nem színeződik el és az is nagy előnye, hogy sok helyen, területen felhasználható. Többek között például dokumentumokat, termékeket, raklapokat, polcokat is meg tudunk jelölni velük.
Műanyag etikett címke
A harmadik csoportba pedig a műanyag címkék tartoznak, amik a legtartósabb, ugyanakkor a legköltségesebb alternatívát jelentik. A nyomtatásukhoz RESIN festékszalagra van szükség, ami a papír típusokhoz viszonyítva 20-30%-os költségnövekedést eredményez. Cserébe viszont kiválóan használhatók kültéren és extrém körülmények között is. Nemcsak az időjárásnak, hanem a vegyi és a mechanikai hatásoknak is ellenállnak, így a vegyiparban, autóiparban és gyárakban, üzemekben is előszeretettel használják ezeket.