A víz kincs, és ennek a három szónak a súlyát most azok az emberek érzik át igazán – például Solymár magasan fekvő részeinek lakói -, akik pár napja kénytelenek teljes egészében nélkülözni azt a luxust, hogy folyik a csapból a víz. Nem lehet mosni, mosogatni, a wc-t öblíteni, de a zuhanyzásról is le kell mondani, és az ivás és főzés is csak a lajtoskocsik bevonásával lehetséges. A víz kincs, és meg kell tanulnunk felelősen bánni vele!
A víz használatával kapcsolatban az emberség is előkerül. Nem csak az a lényeg, hogy mit nem szabad, hanem az is, hogy mire érdemes figyelni. Lampért Gábor olvasónk hívta fel a figyelmet a Pápán található egyik bölcsőde ajtajára kitett feliratra: “Kedves gyalogos, ha a városból jövet, illetve menet EGY POHÁR VÍZRE VÁGYSZ, kérlek csengess!”. A hőség hatalmas terhelést jelent a szervezetre nézve, így a folyadékpótlás kiemelt jelentőségű. De ez a terhelés nem csak az emberi szervezetet éri.
kép: Lampért Gábor
A kóborló macskák, kutyák, de sok más kisebb – nagyobb állat életét is megmentheti egy tálka víz, melyet a kapu elé teszünk le. Madarak, kisemlősök százai hullanak el a hőségben, rajtuk pedig sokszor segíthet egy kis víz. De igaz ez a rovarok esetében is, hiszen a víz számukra is lételem, esetükben azonban fontos, hogy kis “szigetekkel” segítsük az ivást, nehogy vízbefúlás legyen a vége. https://koponyeg.hu/hireso/a-viz-kincs-ezt-most-idehaza-is-nagyon-sokan-tapasztaljak-a-sajat-borukon
Az emberek tudják, hogy a víz az élet, mindennapjaik alatt, hiszen ők viselték a következményét a szereplők háborúinak. Messziről kellett hordani a vizet, minden csepp értékes volt, meg az esővíz is hajmosáshoz, mosáshoz, míg a szereplők fürdőszobás tanácsi lakásokban éltek. Aki nem ismeri a víz értékét, attól el kell venni, egyébként sem jár az emberi életmód csak annak, aki megérett rá, ez az emberré válás fokozataihoz tartozik.