Az LMP határozati javaslatot nyújtott be arról, hogy egy adott településtől már 1,6 kilométerre is lehessen szélerőművet telepíteni.
Ungár Péter, az LMP frakcióvezetője vasárnapi online sajtótájékoztatóján emlékeztetett: 2012 óta nem létesült új szélerőmű az országban, és – mint mondta – 2016-tól „be van tiltva a szélenergia Magyarországon”.
A kormány korábbi döntése értelmében egy település 12 kilométeres körzetében nem lehet szélerőművet telepíteni, így Magyarországon nincs olyan hely, ahová e szabályozás alapján szélturbinát el lehetne helyezni.
Az ellenzéki politikus azt mondta: az Eötvös Loránd Tudományegyetem energiaföldrajzi kutatócsoportja szerint be lehetne építeni a magyar energiaellátásba a szélenergiát, amely fontos részét képezhetné. A szél a legzöldebb energiaforrás, és bár ennek is vannak kedvezőtlen környezeti hatásai, ezek lényegesen kisebbek, mint a szén, a földgáz és kőolaj felhasználásának.
Az LMP szerint a lengyel szélenergia-szabályozás a szigorúbbak közé tartozik Európában, ott a jogszabály 1,6 kilométeres körzetben jelöli meg a szélerőmű telepítését egy adott településhez képest. Ungár Péter elmondta, az LMP határozati javaslatában is ezt a távolságot jelölte meg, és bíznak abban, hogy a javaslat elnyeri az Országgyűlés támogatását. (MTI)
Elég dinkák, de ebben speciel nagyon igazuk van.
A trójai falónak a faszáját, az van, nem igazuk.
Szeles országokban még elmegy, meg ha van elegendő kapacitású gyorsindítású erőművük.
Node tulajdonképpen mindegy, az üzlet az üzlet, ha célszerűtlen marhaság is.
Megszólalt hat osztálynyi bölcsesség. Gratula, szép nagy marhát nevelt anyád.
Nem mindenkit tanácsoltak el már negyedikből is. Ha hülye vagy a témához, ne hivatkozz anyádra, szegény csak részben tehet rólad.
Hogyan működik egy szélerőmű?
Ha fúj a szél, áramot termel…
Ha nem fúj, akkor csak ott áll, mint f@sz a lakodalomban…
Amúgy van internet-hozzáférésed? Ha van, kérdezd meg a guglit. 🙂