Lehet, hogy átmenetileg szüneteltetni kell az ipari termelés egy részét, de ezt egy vírus miatt is megtettük, túl lehet élni. Az is lehet, hogy a gázfűtés lejjebb tekerését kérik a kormányok. A gáz ára jó eséllyel magas marad, hogy legyen ösztönzés akár az Ázsiába szánt cseppfolyós földgázt is valahogy szabaddá tenni és átirányítani. Költséges, kellemetlen, de nem az a „mind megfagyunk, világvége”. Az orosz gázról Európa nagyjából 3-5 év alatt le tud válni, ha erőltetett ütemben csinálja, és nagy hiba lenne, ha nem úgy csinálná. Tehát kb. az idei ősz-tél az, amikor a gázfegyver-fenyegetés még valamennyire tud hatni. Ha most valahogy Európa átvészeli, a következő tél már könnyebb lesz, és egyébként is jobban hat az ismeretlentől való félelem, mint ugyanazt a megpróbáltatást újra kibírni.
Németország (mint a potenciálisan leginkább érintett nagy EU-s ország) próbál nyomást gyakorolni a többi uniós tagországra (lásd: Litvánia ne tartsa be a bojkottot Kalinyingráddal kapcsolatban), de eddig nem sok sikerrel. Németország csak a politikai tőkéjét égeti, és jogosan idézik vissza neki a kb. 10 évvel ezelőtti, az európai devizaválság alatt tett nyilatkozatait arról, hogy a múltbeli felelőtlen tettek következményeit bizony viselni kell.
Mindezt valószínűleg Vlagyimir Putyin orosz elnök is tudja. A gázfegyvert egyszer lehet bevetni: olyan ez, mint nagy összegű hitelt felvenni a jövő terhére. Utána viszont mindenki máshonnan próbál majd gázt venni, akármi is történik. Az, hogy Putyin erre a húzásra hajlandónak mutatkozik, azt mutatja, hogy szorult helyzetben van, nem bízik túlságosan abban, hogy vissza lehet térni a korábbi állapotokhoz, és ebben szerintem kivételesen igaza van. Érdekes módon azok, akik szerint vissza lehet térni a február 23-ai állapotokhoz, azok Nyugaton vannak, és ott sem sokan.
Fogy az orosz muníció, Ukrajna erősödik
Ukrajnában nem tud győzni Oroszország. Kis helyre koncentrált támadással és a tüzérséggel válogatás nélkül mindent szétlőve lassan előre tudott nyomulni, és elfoglalta a romokat. Ez a HIMARS rakétarendszer bevetésével valószínűleg véget ért. Az Ukránok ki tudják lőni az orosz irányítóközpontokat és a lőszerraktárakat, és az utóbbi napokban már az orosz háborús bloggerek is kezdenek munícióínségről írni. Oroszország csak koncentráltan, a vasútvonalak mellé tudja telepíteni az ideiglenes munícióraktárakat (nincs elég teherautó, rakodógép stb.), amelyek így kiváló célpontokat nyújtanak. Oroszországnak a korábban elfoglalt területeken, sőt az orosz területeken is partizánakciókkal kell szembenéznie. Közben fogy az orosz katonai állomány és a fegyverzet is. Az általános mozgósítást és a hadigazdaságra való nagyobb átállást Putyin el akarja kerülni – valószínűleg azért, mert nem biztos benne, hogy kontrollálni tudná a csapatokat.https://qubit.hu/2022/07/13/iden-osszel-telen-jo-esellyel-bekovetkezik-a-gazvalsag-europaban
Litvánia szegjen szabályt a németek szerint, Kalinyingrád ( Kőnigsberg) ellátása tekintetében, mert mégiscsak HANSA város sok némettel . . .
EU motto: „Kib@szunk az oroszokkal, ha beledöglünk is.”
hogyhogy még nem laksz ott moszkvában szlúga? ide köt a munkád? szervezed már a kényszermunka tábort annak aki ellenáll putykónak?
jól fizetnek a hazaárulásért, vagy a puszta magyargyűlöleted vezet?
gondolom te is román cigány vagy és az anyádat b@szod
Mi a fajtád köcsög és hol van a hazád? És miért nem vagy már ott?
Hogy miket csinálsz anyáddal, az a te dolgod, de semmiképpen se próbáld másokra fogni, hogy többen legyetek. Csináltál már magadnak testvérkét? 🙂
ne ugass putyinfos, Magyarországon csak a kártevő állatokkal vagytok egyenértékűek és ezen a sertéscigó haverotok sem tud változtatni
Orbán áprilisban még nevetgélt azon, milyen rosszul jár, aki a választás után megváltoztatta a politikáját
Miután a kormány a kata eltörlésével a több százezer kisvállalkozónak szüntette meg a kedvezményes adózási lehetőségét, a rezsicsökkentést az átlagfogyasztásra korlátozta, különadókat vetett ki, beruházásokat fújt le, Novak Benjamin, a New York Times riportere előszedte, mit is mondott Orbán Viktor a megszorításokról április 6-án, a választási győzelem utáni sajtótájékoztatóján:
Kizárható-e az, hogy az elkövetkező egy évben lesznek megszorítások Magyarországon? A költségvetési egyensúly tartható-e megszorítások nélkül?
Orbán Viktor: Kizárható.”
Később pedig nevetgélve azt mondta:
„Láttam olyat, hogy valaki a választás után megváltoztatta a politikáját, de annak nem lett jó vége.”
A Fidesz tavasszal még azzal kampányolt, hogy „rezsicsökkentés csak addig van, amig Orbán Viktor kormányoz,
de addig betonbiztosan”.
Orbán tavasszal még úgy gondolta, hogy az extraprofitadóval kezelhető a helyzet. Arra a kérdésre, hogy van-e olyan adónem, amit megemelnek, azt válaszolta: „Mi az adócsökkentés pártja vagyunk, tehát az embereket terheló adókat semmiképpen nem fogjuk emelni. Ha van valamilyen irány, akkor az nem fölfelé van, hanem lefelé. Hogy a 2010-es időszakhoz hasonló speciális vagy multikat terhelő adók szükségessé válnak-e, az Európai Unió döntésétől függ, ha nem tudja az unió megfékezni az energiaárak növekedését, akkor valamilyen lépéseket Magyarországon tennünk kell. Ezt ők windfall profitnak hívják, amik bizonyos iparágakban létrejönnek, és amelyek forrásokat jelenthetnek egy családokat védő gazdaságpolitika számára.”
Ha tényleg így alakítják át a rezsicsökkentést, akkor durván becsapták az állampolgárokat
Ha tényleg így alakítják át a rezsicsökkentést, akkor durván becsapták az állampolgárokat
Az alapján, amit kormány közölt, ez nem egyszerűen csak megszorítás. Hiába kezdene most valaki takarékoskodni, egy olyan időszak fogyasztása alapján jöhetnek a számlák, amikor a kormány még arról biztosított mindenkit: a rezsi, az fix.
Még a múlt héten is, fizetett Facebook-posztoktól a kormányszóvivő TikTokjáig bezárólag gúnyolódtak azon, ha bárki megemlítette a takarékosságot, mint lehetőséget.
Ezek után nemcsak, hogy teljes kommunikációs fordulatot kell végrehajtaniuk, de úgy tűnik, hogy az embereknek utólagosan kell többletet fizetni azért, mert hittek a kormánynak. Ha valóban ez lesz a kihirdetett szabályzatban is, az a magyar állampolgárok durva becsapása. Ha mégsem ez lesz benne, akkor a kormánynak érdemes lenne világosabban beszélni, ha már épp most növelték további tízmilliárdokkal a kommunikációra szánt keretet.
Mennyit mondtuk, hogy ez lesz. Élvezet olvasni ezt a sok megborult idiótát a vadbaromhajtásokon. Jönnek majd egymás után. De ami a legjobb, egymásnak is mennek. Popcorn elő.