Ha Budapest épületei mesélni tudnálak, valószínűleg napokon, heteken, hónapokon át hallgathatnánk őket. Elképesztő vigadalmakról, világmegváltó ötletekről, háborús borzalmakról, nagy találkozásokról számolnának be. Most három közösségi iroda történetét vettük elő. Mutatjuk, mi volt ott ötven-száz éve, ahol most startupperek és digitális nomádok meetingelnek.
Loffice
A Loffice több irodahelyiséget is üzemeltet a városban – és szinte mindegyiknek nagyon érdekes a háttérsztorija – , de mind közül most a Salétrom utca 4. alatti közösségi irodát emelnénk ki, ami valaha szerves része volt a Rákóczi tér környékének vigalmi negyedének. A Loffice területén szobás lányok bódéi álltak, amiknek dolgozói a kertrendezés kezdetekor is ragaszkodtak eredeti munkahelyükhöz. A közösségi iroda egyik alapítója, Klemencz Kata mesélte, hogy a hely bezárása és a házak lebontása előtt a lányok és klienseik rendszeresen visszaszöktek még szobáikba egy-egy utolsó légyottra. Az ikonikus környékre nosztalgiával emlékszik vissza többek között az Oltai Kata történeteiből ismert Éva néni is, aki elárulta, hogy az egykori piros lámpás negyedben többek között az ő nagybátyja is futtatott szobákat. A telken ma már egy hatemeletes irodaház áll, aminek legfelső emeletén a Loffice iroda működik, de többek között itt bérel irodát a Wolt is.
A Loffice többi irodája mögött szintén izgalmas történet áll: a bécsi iroda egy cipőgyárból alakult ki, a Paulay Ede utcai pedig a Zeneakadémia kottanyomdájaként üzemelt valaha.https://forbes.hu/a-jo-elet/kupleraj-es-zsido-kaszino-volt-most-itt-csapjak-fel-digitalis-nomadok-a-laptopjukat/?utm_source=Forbes+Espresso+h%C3%ADrlev%C3%A9l&utm_campaign=e1204b7db8-EMAIL_CAMPAIGN_5_19_2021_13_48_COPY_02&utm_medium=email&utm_term=0_5d6f550842-e1204b7db8-56945581&ct=t(N_COPY_02)