Miből áll az erkélyre szerelhető napelem?
A mini méretű naperőmű a modulok által megtermelt energiát az inverterek segítségével váltóárammá alakítja, majd ezt az áramot a konnektoron keresztül a lakás elektromos hálózatába táplálja. Vagyis, ha éppen áramot fogyaszt valamelyik háztartási gép, az áramot nem a szolgáltató rendszeréből, hanem az erkélyen termelt árammennyiségből fedezi majd részben vagy egészben.
Csak két alapfeltétel kell a megfelelő működéshez: egy napos erkély és egy kültéri aljzat. A kifejezetten erkélyekre fejlesztett rendszer 8 Kínában gyártott panelből áll, amelyek egyenként 99 monokristályos zsindelyes napcellából épülnek fel, hatékonyságuk pedig 21,33 százalék. Az EFTE hátlapú modulokat elég felcsíptetni a korlátra, majd az egyes panelekhez tartozó invertereket össze kell kapcsolni, majd a rendszer utolsó kábelét a konnektorba dugni és a meglepő működésű rendszer termelésre kész.https://bestsolar.hu/erkelyre-szerelheto-napelem/?fbclid=IwAR3lHjhmiwPNGuKVxKda6-g3jGscFejnRsRNrn–80VSnwq9wTV2IQXHB8o
Az EON pedig megkülönböztet kisfeszültségű, valamint középfeszültségű fogyasztási helyeket, jellemzően a lakossági fogyasztók, illetve a közintézmények tartoznak a kisfeszültségű hálózat végfelhasználói közé. Számukra a hálózatbővítés vagyis a teljesítménybővítés ára a következő tételekből épül fel:
A Home office és a városi élet ötvözete hívta életre az erkélyre szerelhető napelemet
A 640 Wp csúcsteljesítményű rendszer akár 5,12 kWp leadására is képes lenne, persze az ideálistól eltérő tájolás, és a nem tökéletes beesési szög miatt a nyolc kis modul nem adja le ezt a teljesítményt, de megfelelő tájolású erkélyen a rezsit nagy részét megspórolhatjuk vele. Mivel a rendszer nem képes ugyanarra, mint a családi házakra telepített HMKE rendszerek, vagyis, hogy a szolgáltató rendszerébe visszatáplálja a felesleget, az éppen megtermelt energiát mindig valamilyen háztartási eszköznek el kell fogyasztania.
Ami, ha belegondolunk, néhány helyzetben különösen előnyös lehet: hiszen a hűtő, a fagyasztó, vagy home office esetén a laptopok, a számítógépek és a router is folyamatosan energiát fogyaszt, a megtermelt energiát így rögtön el is használhatjuk. A rendszer feltalálói szerint optimális működéssel a teljes áramfogyasztásunk akár 20-25 százalékát is megtermelhetjük a saját erkélyünkön. Az erkélyre telepíthető napelemes csomag induló ára Németországban közel 1300 euró, amely forintra átszámítva több mint 500 ezer forint.
Illetve, ha számításba vesszük, hogy a gyártó 25 év garanciát vállal a termékre, amely bármikor leszerelhető és továbbszállítható, azt jelentheti, hogy bárhova költözünk, a rendszer mindenhol képes lesz a jövőben fogyasztásunk kiegészítésére. Sőt, Németországban CO2-tanúsítványaikért cserébe akár ingyen is hozzájuthatnak azok, akik e-autó tulajdonosok. De egyre nagyobb az érdeklődés a termék iránt munkaadói oldalról is, hiszen az állandósult home office arra ösztönözte a cégeket, hogy építsék be a munkavállalóknak kínált juttatási csomagba a megújuló energiatermelés lehetőségét is. Vagyis a We Do Solar terméke iránt minden bizonnyal rendkívüli lesz az érdeklődés, amely segítheti elérését és sikerességét más országokban, így talán Magyarországon is.
Aha! Ahogy azt Móricka (elképzeli) be akarja adni. 🙂
Node valamiből meg kell élni, tehát ez itt a reklám helye. 😛
https://api.hvg.hu/Img/b2dea50f-cee1-4f6e-b810-034566fbfb2e/f56bab1e-8424-4fba-9c56-8d0327f94099.jpg
Ez is olyan, mint a diósgyőri vár felújítása: soha nem térül meg. Aztán cseréltetheted a nap-paneleket 10-15 évente amikor a hatásfoka leromlott 20%-ra (megy a veszélyeshulladék Elefáncsontpartra elégni szépen). Szélenergia (a legtisztább energia) meg ugye be van tiltva, ami éjszaka is termelné (20 éven át karbantartás nélkül) az áramot, amikor éppen a kocsidat töltöd. Eleve a magyarok nincsenek hozzászokva ahhoz a német mentalitáshoz, hogy pl. csak napsütésben szabad porszívózni, stb.
Tóth Bertalan több mint egy hónapja tette fel a kérdést a kormánynak arról, mi az oka annak, hogy a Mészáros érdekeltségébe tartozó Opus Tigáz Zrt. földgázelosztási területén élő lakossági földgázfelhasználók az 1729 köbméteres éves átlagos fogyasztásuk után akár nyolcezer forinttal is többet fizetnek a földgázért, mint az ország más területein élők – írja a 24.hu.
Az ellenzéki politikus szerint Palkovics László miniszter megbízásából Koncz Zsófiának, a Technológiai és Ipari Minisztérium parlamenti államtitkárnak kellett volna választ adnia, ám ő gondosan elkerülte az indoklást.
Tóth szerint ez két okból is elfogadhatatlan. Koncz Zsófiának ugyanis Borsodban éppen érintett a szerencsi központú választókerülete a magasabb díjszabás miatt. Ráadásul – folytatta – az államtitkár családon belül is is kérhetett volna segítséget a válaszhoz, hiszen édesanyja, Konczné Kondás Tünde tagja az Opus Tigáz Zrt. igazgatóságának.