Miskolc.  Újranyithat-e a sok évvel ezelőtt bezárt diósgyőri strandfürdő?

Egyre többen vetik fel a témát, miszerint a korábban népszerű, ám már a bezárása óta teljesen elgazosodott diósgyőri strandot újra lehet-e éleszteni a közeljövőben?

Lehet-e a hidegvizes medencékre valós igény a wellnessek-korában? Úgy tűnik, bizony lehet. A részletekről a Tervezzukmiskolcot.hu cikke számol be.

“A nosztalgia létezik és erős, de vajon a 2020-as évtizedben is van-e valós igény a hagyományosan hidegvízű strandra Diósgyőrben? Amit az akkori önkormányzati döntés nyomán 8-10 éve bezártak, annak érdemes-e napjainkban az újranyitásán gondolkodni? A rövid válasz sokaktól az egyértelmű „igen”, amint az az internetes fórumokon olvasható, ahányszor csak felmerül a téma. A Városi Esték programsorozat épp azért indul, hogy a közösen a városlakók és a városvezetés a „rövid válaszok” helyett alaposabban egy-egy nehéz téma mélyére tudjanak nézni. Első körben ez a téma a diósgyőri strand lesz.

Hetek óta folyik az előkészítés, a Részvételi Program 2022-es ütemtervében ez a legfrissebb elem, ami a Városi Esték névre hallgat, és három szakaszból áll a tervek szerint. Az első etap a diósgyőri strand ügyéé. Civil szakemberek, a kérdéskör iránt érdeklődő laikusok, valamint a hivatal és a szakcégek hozzáértői már dolgoznak a háttéranyagok összeállításán. A Városi Esték lényege ugyanis, hogy valami fontos és komplex kérdésről úgy lehessen a nagy nyilvánosság előtt beszélgetni, egymást győzködni, érvelni, hogy a beszélgetők birtokában vannak minden fontos tudnivalónak. Pontosan miért zárt be anno a létesítmény? És manapság mi kellene ahhoz, hogy az újranyitását lehessen tervezgetni? A válaszok ismerete nélkül nyilvánvalóan felesleges egy, a miskolciak közös pénztárcáját (a városi költségvetést) vélhetően alaposan megterhelő új beruházásról álmodozni.

A háttéranyagok változatosak, és azt célozzák, hogy aki vázlatosan, vagy aki alaposan meg szeretné ismerni a rendelkezésre álló információkat, egyaránt megtehesse. Nem csak olvasnivalók készülnek, de hallgatnivaló (podcastok, interjúk), és nézegetnivaló (könnyen áttekinthető, megérthető infografikák) is. Lesz mód kérdőíves visszajelzésre is. Az önkormányzat – amely a strandterület gazdája – szeretne tisztább képet a lakosság érzéseiről, igényeiről.

Ezek az anyagok a következő napokban-hetekben az érdeklődő nagyközönség elé kerülnek – elsősorban itt, a tervezzukmiskolcot.hu weboldalon, de ezen túl több más felületen is (így a Facebook-oldalon) –, alkalmat adva a vitára, eszmecserére, véleményütköztetésre. Utána, várhatóan szeptember végén, egy élő nyilvános fórum szolgál majd a téma végleges kibeszélésére.”

13 Responses

  1. Ez még kérdés? Ígéret volt a polgármesterjelöltek részéről! Csináld pali, ne szélhámoskodj, három éve csak sunyítasz!

    8
    12
  2. Őszintén, minek? Tényleg ez a legnagyobb problémája ennek a városnak? Azt sem tudják fenntartani és tisztán, rendben tartani ami már megvan.

    14
    9
    1. Meg a kurva anyád. Bukarestből tényleg nem érthető, hogy minek. Kommentelj oda, szőröstalpú bugris paraszt

      9
      12
        1. Már megint?
          A héten már ez a második, és még hol a hétvége?
          Jól bírja a mama, csak meg ne tudja, hogy a megölésével próbálsz itt felvágni!

          10
  3. Igen
    a várárok egy elkülönített részén
    közvetlen a kajakos-iskola mellett
    a bededvölgyi strand megnyitása után

    „A nyár közeledtével az emberek szívesen töltötték idejüket a szabadban. Munka után sokan választották a közeli fürdőhelyeket kikapcsolódásra. Szinte mindenki megtalálhatta a pénztárcájához és kedvéhez illő fürdőhelyet a városban, hiszen Miskolc a fürdők városa, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy az elmúlt 100 évben 16 fürdője volt. A pontosság végett vegyük is sorra ezeket. A lillafüredi Hámori-tó, a Lillafüredi strand, a Diósgyőri strand, a Vasgyári Gőzfürdő, a Diósgyőri Uszoda, az Erzsébet fürdő, a Zsidó fürdő, a Sajó-parti strand, a Csorba- tó, a Selyemréti Strandfürdő, a Miskolctapolcai Strand, a Miskolctapolcai Barlangfürdő, a Miskolctapolcai Ellipsum Élményfürdő, a Kemény Dénes Városi Uszoda, a Lévay József Uszoda, a Bedeg-völgyi Nap- és Légfürdő.

    Az itt felsorolt fürdők közül az Erzsébet fürdő a 19.század végén 1894-ben nyitotta meg kapuit,[1] az Ady-híd melletti Zsidó fürdő 1901-ben[2]. A Vasgyári Gőzfürdő 1914-ben. A lillafüredi Hámori tavon, a Palotaszálló parkjában, a Sajóparton, a Diósgyőri Várfürdőben, a Selyemréten a 20.század 30-as éveiben nyíltak meg a medencék a strandolásra vágyók előtt. A Miskolctapolcai Strand már az 1920-as évektől működött, a Barlangfürdő Tavi medencéi 1941-től üzemelnek, míg a Miskolctapolcai Ellipsum élményfürdő alig egy éve várja vendégeit. A Barlangfürdőről és az Erzsébet fürdőről sok cikk jelent már meg. A mostani éppen ezért nem ezekről fog szólni, hanem egy kevésbé ismertről, a Bedeg-völgyi Nap- és Légfürdőről.”

  4. Ezt csak a politika tartja napirenden, néhány nosztalgiázó meg rácuppan, de egyébként pont senkit nem érdekel.

    11
    7
  5. A fiatal férfi kémiatanár ritkább, mint a jávai orszarvú, a lápi póc, a vaskos csabak. Azt már hozzá se merem tenni, hogy a gyerek beszámolója szerint szeretett és tudott is tanítani. A természettudományos tárgyak iránt egyébként sajnos kevés érdeklődést mutató informátor például egészen lelkesedett a kémiáért.

  6. a mókásőr (munkásőr) özvegy 5 helyett 6 strandra nem akar járni, mert apuskája puskája 20 cm hideg vízben.

    1
    2

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű