Nyíri László, Mivíz Kft., stratégiai igazgató:
A víziközmű szolgáltatásban az elmúlt években a bevételek nem nőttek, a költségek viszont jelentősen emelkedtek. Az állam lehetővé tette, hogy az önkormányzat ingyen átadja a víziközmű-szolgáltatással kapcsolatos vagyonát és ez ellátási kötelezettséget. Az önkormányzatok nem képesek finanszírozni a szolgáltatást, a működés így nem fenntartható. Néhány hete volt egy minisztériumi egyeztetés, ahol előterjesztették az integrációs programot. Augusztus 31-ig szándéknyilatkozatot kell tenniük a tulajdonos önkormányzatoknak, hogy víziközmű vagyonukat ingyen felajánlják az állam számára, az állam pedig átvállalja a szolgáltatás levezénylését. A Nemzeti Vízművek Zrt. átvállalja az átvett víziközmű cégek ez évi veszteségét. Ezért van szükség a Mivíz esetében a közgyűlés jóváhagyó döntésére. Az egyeztetések után november 1-jével veszi át a központi cég a szolgáltatást. Amennyiben a tulajdonos nem él a lehetőséggel, további állami szerepvállalás nem lesz a helyi szolgáltatás segítésében. A Mivíz esetében a felhalmozódott veszteség – eddig 1,8 milliárd forint – más módon finanszírozhatatlannak látszik. Egyelőre csak ezt az évet látjuk, azt még nem, hogy jövőre hogyan történik majd a szolgáltatás lebonyolítása.
Veres Pál polgármester:
Most arra kérünk felhatalmazást, hogy lefolytassuk a tárgyalásokat. Ez egy szándéknyilatkozat, nem kötelezettségvállalás. Gondosan ügyelni akarunk arra, hogy nekünk is megfelelő feltételek legyenek. Szűk persze a határidő: szeptember 20-a. Fontos tényező, hogy az állam magára vállalja a szolgáltatás ellátását.
Fodor Zoltán, Velünk a Város:
Nálam az érzelmi oldal jön elő, hiszen egyedi vízbázisa van Miskolcnak, amely szinte sehol máshol nincs az országban. Most azonban az értelemnek kell előjönnie. A költségek annyira megemelkedtek, hogy a város számára ez már finanszírozhatatlan. A józan észnek megfelelően kell dönteni.
Dr. Mokrai Mihály, Velünk a Város:
Megrendülve szembesültem a helyzettel. A Mivíznek semmi gondja nem lenne, ha megfelelő áron értékesíthetné a szolgáltatását. A kormány felelős azért, hogy ez a cég ide jutott, mert döntéseivel, intézkedéseivel ellehetetlenítette a működését. Ennek az a célja, hogy a kormány elvegye Miskolctól a vízszolgáltató cégét. A magyar jogrendszer nem ismer szándéknyilatkozatot. Nem tudjuk a kormány igazi szándékát a Mivízzel kapcsolatban. Nem látom a garanciát arra, hogy megfelelő lesz a szolgáltatás a megállapodást követően. A vége az lesz, hogy megszerzi a kormány a Mivíz Kft. többségi tulajdonjogát. Tárgyalni kell, de okosan kell viselkednünk, hogy ne fosszanak ki bennünket.
Bazin Levente, Velünk a Város:
A szárazság jelentősen rontotta a ivóvízhálózat állapotát, a Mivíz folyamatosan küszködik a hibák elhárításával. Tartok attól, hogy a kormány maga sem tudja, miként akarja megoldani a vízszolgáltatást az integrációt követően.
Varga Andrea alpolgármester:
Aggódom a város ivóvizéért, amely hatalmas kincse Miskolcnak. Arra kérem a polgármestert, hogy ezt a szempontot is vegye figyelembe a tárgyalások során. Értjük a gazdasági kényszerpályát, de nem bízom a kormány intézkedéseiben. A tárgyalások térjenek ki a biztosítékokra.
boon.hu
A MIHŐ-ért nem aggódsz?
Nekem VV Törpilla a képviselőm, neked meg VV Hami törppojáca.
Élvezzük a lakbéremelésüket!, meg demagógiájuk magas fokát
„Miskolcról jöttem …. Hogyan jutottunk odáig”
https://www.youtube.com/watch?v=rVNcX2zKIx0
Lakbéremelés?Irány debrecen Ott nincs ilyen.Ja mégis:
„A legutóbbi közgyűlésen elhangzott: mivel az elmúlt években már csak a koronavírus-járvány miatt sem nem történt lakbéremelés, amennyiben a kormány kivezeti a kilakoltatási moratóriumot, Debrecenben várható „árkorrekció”, vagyis valamilyen szintű lakbéremelés.”
mondom én, hogy az aggódó alpolgármester asszonyt kell felhatalmazni
nem megosztó
kiváló tárgyaló
Muhahahahahaha
a férje biztosan segít
„Az állam rossz gazda” ????
Nincs kéznél valami Lajtán túli állami cég, amelyik megvenné a vízbázissal együtt, hatalmasnál is hatalmasabb biztosítékokkal.
aztán ahogy megegyeztünk.
oktatási intézmény 150 méteres körzete tiltott
nehogy kísértésbe essél
csak a libsi tanárnőkre bukok
a kockás tangáktól?
a mosogató csutaknak szebb mintázata van
Én is aggódok, de nem kapok érte milliós fizetést.
Mindenesetre megnyugtatóbb lenne, ha a város vezetői valamilyen a városra nézve kevésbé veszélyes foglalatossággal kötnék le fölös energiáikat.
Például felvehetnék a zöld mellényt, és a kocsmák közönsége által visszahagyott emberi végtermékeket takaríthatnák. Sokkal nagyobb hasznot hajtanának.
Csak most azonosítottam azt a hü…e pichát, aki szerint „eladják az emberek feje felől a házat” !
Minden kétségem eloszlott, a jövőt illetően, mert ahol alpolgármester lehet egy ilyen frusztrált sértődött pedagógus, azt a város meg is érdemli.
Az jó kérdés, „Hogyan jutottunk odáig” ? A DK nem akarja a „szaktudását” véletlenül a másik Andika mellé is megszerezni ? Viheti ingyért, ne itt kártékonykodjon !
„Ami nekünk kellett már kiloptuk.”
Aggódik. Hát még mi: mekkora lesz a vízdíj??
2009:
„– A kormány nem így gondolja?
– A vízgazdálkodás magánkézbe adását, az eladás szándékát a kormány részéről mindenki tagadja. Ugyanakkor Oszkó Péter pénzügyminiszter előzőleg egy nemzetközi ügyvédi iroda tagjaként francia megkeresésre a magyar vízvagyon vagyonkezeléséről írt dolgozatot. Vagyis a téma szakértője… Amikor feláll és ártatlan szemekkel előadja, hogy ő ezt nem is érti, akkor gondoljunk arra, hogy nagyon is érti… A korábbi szakmai egyetértést akkor törte meg a kormány, amikor a nemzeti vízvagyont, pontosabban annak kezelését és hasznosítását elkezdte magánkézbe adni. Azért hangsúlyozom a kezelést és hasznosítást, mert a felszíni és felszín alatti vizek forgalomképtelenek, tehát magát a vizet, mint matériát nem lehet eladni, de a kitermelését, a hasznosítását, vagyis a csapot igen. A rendszerváltás után a volt nagy vízügyi cégekből mintegy négyszáz kisebb-nagyobb önkormányzati víziközmű-társaság jött létre. Mára öt víziközmű-társaság maradt, túlnyomórészt állami tulajdonban. Erre régen fáj a külföldi befektetők foga, nem véletlen, hogy például a Fővárosi Vízművekben 15 százalék francia és 15 százalék német tulajdonhányad van. 2007-ben, amikor a tartósan állami tulajdonban lévő vagyontárgyakról törvényt alkotott az Országgyűlés, a szocialista–liberális többségű kormánykoalíció a tartósan állami tulajdonban tartandó vagyontárgyak listájáról levette az öt víziközmű-társaságot. Mi ez ellen akkor is tiltakoztunk, és igazunk lett, mert tavaly, amikor az akkor még hivatalban lévő, Gyurcsány nevű miniszterelnök meghirdette az új tulajdonosi programot, abban ezek a víziközmű-társaságok már mint privatizálandó vagyontárgyak szerepeltek. Ahol tudtunk, tettünk ellene: amikor a stratégiai vállalatokról szóló törvényt megalkottuk, amely Lex Mol néven híresült el,”
Aggódom Miskolcért, ahol V. Andrea kotnyeleskedik a vízügyekbe.
Más is ivott már csapvizet, de ettől senki nem lett vízügyi szakember.
Kivéve Csészényi Mariannt akit tanító végzettséggel alkamazott a miviz hosszú évekig…
Még mindig több esze van Andinak, mint az összes miskolci politikusbűnözőnek együttvéve, beleértve a városszara és fideSS maffiózóit egyaránt.
ez miben nyilvánul meg?
Ha olyan hatalmas kincs, akkor exportálni kellene, mindjárt sikerülne az MVK hiányát eltüntetni.