A 24.hu pukkantotta a múlt héten a hírt, hogy Varga Judit 1,4 millát szakít havonta, mint a Miskolci Egyetem kuratóriumi elnöke. Nagyon sokat elárul a magyar közélet (és a magyar közéleti érdeklődés) állapotáról, hogy a hír tényleg maximum „pukkanni” tudott „robbanás” helyett. Ami itt helyben sokkal inkább releváns, mint a szokásos fideszes nyerészkedés, az valahol középtájon van:
„Veres Pál Varga Judithoz hasonlóan korábban nem vette fel a tiszteletdíját, de nyáron ő is úgy döntött, hogy kéri a juttatást. A miskolci polgármester is kéthavi pénzt kapott, így neki eddig összesen 2,4 millió forintot utaltak át.”
Csakugyan, Veres eddig azzal rázta le magáról a kuratóriumos kekeckedéseket és azzal bagatellizálta el az erről szóló híreket, hogy az egészet ingyen csinálja. Aztán nyáron mégis elkezdte felmarkolni a lét. Ez mondjuk országosan nem szólt nagyot (őszintén: kit érdekel két és fél millió forint elközpénztelenített közpénz, ha máshol milliárdos tételben megy a lehúzás), de Miskolcon azért futhatott volna nagyobbat is. Nyilván az egyik oldal azért nem fogja megfuttatni, mert az egész a Fidesz által összegründolt rendszer működéséből ered és a Fidesz-kormány egyik miniszteréről (is) szól, a másik oldal meg azért, mert azzal erodálná szent életű polgármesterünk jó hírét és hitelét.
Veres függetlenség-felfogása meglehetősen érdekes. A „független” definíciója az én értékrendemben nagyon nem az, hogy mindenhonnan felveszi a pénzt, ahol csak rá tudja tenni a kezét. Ez az én tezauruszomban a jellemtelen, elvek nélküli nyerészkedés definíciója. Ráadásul ha jól néztem legutóbb, akkor egy Miskolc nagyságú város polgármesterének illetménye valahol havi 1,1 millió környékén van. Vagyis jelen pillanatban nagyon úgy néz ki, hogy Veres az egyetemtől nagyobb pénzeket húz, mint a várostól. Egy ilyen helyzetben vajon ki tudja-e bárki jelenteni, hogy egy város polgármestere azt (és úgy) fogja képviselni, amit (és ahogy) képviselnie kell? Persze, nyilván lehet jönni a nagy dumákkal, hogy „ha az egyetemnek jól megy, az Miskolcnak is jó”, meg hogy „[a] kormányzati szereplőkkel […] kötelességem együttműködni”. De ha ez így van, és ez az egész Miskolcot szolgálja és a polgármesternek kötelessége az együttműködés — akkor vajon nem ezért kapja eleve a polgármesteri fizetést? De – ahogy tanult ismerősöm lefordította nekem – „ha Veresnek jó, Veresnek jó”.
A nagy büdös helyzet az, hogy ezzel Veres maga rombolta le minden megmaradt hitelét és jó hírét. Folytatás itt.
Veres Pálfordulás.
Azannya! Vót neki?
Még max. két év, aztán megy a lecsóba ez a gerinctelen. Mondjuk, utána se lesz sokkal jobb.
Vitaképtelen Bandika még ahhoz sincs tökötök hogy szemtől szembe betámadjátok a közgyűlésen és ti akartok városvezetni? Napisóósokkal,bajusszal meg a magadfajta tiktok huszárokkal? :):-)-))
ki kérdezi?
az óvónő vagy a másodmobilos?
B.György. Tudod. Akitől összerondítottad a gatyót…:)::)
„Le kell verni a jobboldalt. Az én feladatom az, hogy ennek a politikai versengésnek irányt adjak, feladatokat szabjak, és azokat számon is kérjem, s ezt meg is teszem hezitálás nélkül.” (Gyurcsány Győr-Moson-Sopron megyei MSZP-elnökké választása után, Népszabadság, 2004. február 9.)
az ingyenebédes MKV vezérigazgató várományos?
Bartától fosol, gyurcsánytól fosol, románoktól fosol…Most már csak az a kérdés Bandi, hogy kitől nem …:):)
Az a jó hír álhír volt, most már látjuk.
Vegyetek ingatlant
„Az állam 496 milliós kikiáltási áron hirdette meg Göncz Árpád köztársasági elnök egykori villáját szeptember végén, de az ingatlan majdnem ennek a duplájáért, 833,8 millió forintért kelt el végül.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. oldalán közzétett kiírás és az elérhető adatlap szerint a kétszintes (plusz alagsor és padlástér) ingatlan egy 1845 m2-es telken található, a II. kerület Vérhalom kerületrészében, környezetében jellemzően hasonló korú villaépületek, illetve 1970-80-as években épült 6-9 lakásos társasházak találhatók.
„Az ingatlanon található villaépület a négy Tóth fivér (Tóth Árpád hittantanár, dr. Tóth Ernő magánzó, Tóth Gábor dohánytőzsdetulajdonos és dr. Tóth Gyula hittantanár) megrendelése alapján 1936-ban épült neobarokk stílusban. 1939 tavaszán a Magyar Posztógyár Rt. a Tóth testvérektől megvette a házat, és egészen az államosításig kereskedőcsaládok laktak benne. Ezután Németh Miklós, a rendszerváltás előtti kormányfő a Belügyminisztérium Központi Gazdasági Főigazgatósága kezelésében lévő Vérhalom tér 7. szám alatti vendégházat jelölte ki a mindenkori miniszterelnök rezidenciájának, de ő nem költözött be..”
Ez hogy jön ide?