Október 12-étől az ügyfelek fogadása a Petőfi Sándor utcai épületben megszűnik, a szociális ügyek a Városház tér 8. szám alatt lévő Központi Ügyfélszolgálaton intézhetők. A költözés miatt október 12-én a kihelyezett ügyfélszolgálatokon az ügyfélfogadás szünetel.
Az intézkedés azért vált szükségessé, mert saját magán kezdte az energiaválság miatti spórolást a miskolci önkormányzat és a polgármesteri hivatal. Ennek keretében a hivatal két telephelyét – a Széchenyi utca 107. szám, illetve a Petőfi utca 39. szám alatti épületet – bezárták, a hivatali a dolgozók átköltöznek a központi épületbe, a Városház tér 8. szám alá. Ezzel komoly rezsiköltségeket takarít meg az önkormányzat, illetve a polgármesteri hivatal, miközben különböző átcsoportosításokkal meg tudja őrizni a dolgozók munkahelyét is, ezzel miskolci családok megélhetését megvédve. A polgármesteri hivatal szerint az átszervezés eredményeként körülbelül 100 millió forintos rezsidíj-megtakarításra lehet számítani.
„Öt orosz és három ukrán, illetve örmény állampolgár van őrizetben a bűncselekmény előkészítésében játszott szerepéért – derült ki a tájékoztatásból.
A támadás előkészítésében legalább tizenketten vettek részt.
A robbanóanyagok Bulgáriából a grúziai Poti kikötőjébe, majd Örményországba szállításának megszervezésében több ukrán, grúz és örmény állampolgár vett részt.
Egy további ukrán és öt orosz állampolgár segítségével dokumentumokat készítettek, amelyekben egy nem létező krími céget jelöltek meg címzettként.
KAPCSOLÓDÓ
Magyar szakértő: a tehetetlen düh látszik az oroszok hétfői akciójából
A déli katonai utánpótlást nagy mértékben nehezíti a krími hídrobbantás, az oroszok számára pedig „vérciki”…
Az FSZB és az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) közösen azt állapította meg, hogy a támadás szervezője az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatósága, annak vezetője, Kirill Budanov alkalmazottai és ügynökei voltak.
Az orosz titkosszolgálat a nyomozás adataira hivatkozva közöle: a robbanószerkezetet 22 raklapon, összesen 22 770 kilogramm súlyú, építőipari polietilén fóliába tekercselve álcázták. A rakományt augusztus elején az odesszai tengeri kikötőből a bulgáriai Ruszébe, majd onnan a grúziai Poti kikötőjébe juttatták el. Az Örményországba irányuló szállítás megszervezésében két ukrán, egy grúz és egy örmény állampolgár vett részt. Szeptember 29. és október 3. között a szállítmányt a jereváni terminálon vámkezelték, a dokumentumokon azonban megváltoztatták a feladót és a címzettet. Ezt követően egy Grúziában regisztrált, DAF típusú teherautó október 4-én a rakománnyal Verhnyij Larsz határátkelőnél átlépte az orosz-grúz határt. Rá két napra a krasznodari régió, Armavir egyik nagykereskedelmi bázisra szállították és kirakták…..”
Sőt!, ez a piszkos tizenkettő előtte még megtámadta az Északi Áramlat csöveit is 70 méter mélyen a víz alatt, és csak aztán indultak a kercsi híd ellen. Mindezt egy levegővétellel a víz alatt hajtották végre.
80 méter
és az ikertornyokat is tudnak robbantani alulról
80 méter
és az ikertornyokat is tudnak robbantani alulról
csak demonstrálták a nehézségi gyorsulást ????