A fórumon Szopkó Tibor a városvezetés nevében közölte, hogy az elsődleges cél az volt, hogy legalább a Barlangfürdőt nyitva tartsák, és megőrizzék a munkahelyeket is. Ez nem sikerült, mert szeptember végén jelezte a Miskolc Holding Zrt., hogy kigazdálkodhatatlan az fürdő működtetése. A közületi távhődíjak emeléséről szóló rendelet megjelenése pedig utolsó csepp volt a pohárban. A város súlyos terhei miatt semmilyen módon nem tudja finanszírozni a Barlangfürdő működtetését.
Dukai Zoltán, a Miskolc Holding Zrt. vezérigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy a miskolci fürdő helyzetét összegészében kellett tulajdonosi szemmel tekinteni. Megtudtuk tőle, hogy a Miskolci Fürdők Kft. idei üzleti tervét 700 millió veszteséggel fogadták el az év elején úgy, hogy 300 millió forint működési támogatást is kapott önkormányzattól a társaság. Ez összességében 1 milliárd forintos mínuszt jelent. Mint mondta, ebbe az üzleti tervbe képtelenség volt az év elején még nem látható drágulásokat beépíteni. Azt is megtudtuk, hogy Miskolci Fürdők Kft.-nek jelenleg mintegy 2 milliárd forintos banki hiteltartozása van, hiszen a cég folyamatos finanszírozását kölcsön révén oldják meg.
A menedzsment súlyos hibája
Szendrei Mihály, a szakmai szervezet vezetőjeként, a szállásadók szószólójaként érthetetlennek tartotta, hogy – miután már hónapokkal ezelőtt látható volt a negatív tendencia – a Miskolci Fürdők Kft. vezetése egyetlen lépést nem tett a rosszra forduló helyzet menedzselésére. Pedig egy gazdasági társaság vezetésének ez az alapvető feladata. Lehetett volna árat emelni, a nem alapvetően szükséges egységeket leállítani, a működést racionalizálni. A bezárás teljesen elhibázott volt.
Mint megtudtuk, a Barlangfürdő egyébként – hosszú évek távlatában – alapjában véve nullszaldó körüli eredménnyel zárt, a 2019-es idegenforgalmi csúcsesztendőben volt némi nyeresége. Az is kiderült, hogy – amennyiben nyitva marad a Barlangfürdő, akkor év végén 142 millió forint lett volna a vesztesége, ezt a bezárással 75,8 millió forintra szorítják le. Tehát lényegében mintegy 66 millió forint az az összeg, amelyet – némi leegyszerűsítéssel – ki kellene gazdálkodni, vagy beletenni a társaságba, hogy működhessen a fürdő.
Szendrei Mihály jelezte, hogy az önkormányzat ráadásul az év végéig elesik olyan 7 millió forint idegenforgalmi adótól, mintegy 3 millió forint iparűzési adótól és az autós turisták elmaradása miatt nagyon sok parkolási díj bevételtől is.
Közösen működtethetnék
A szállásadók javaslataként elhangzott, hogy hajlandók lennének észszerű mértékig maguk is hozzájárulni a Barlangfürdő mihamarabbi újranyitásához és működtetéséhez.
boon.hu infó
mert nyereséges
Ez még nem egy megállapodás.
A városvezetésnek nincs egy petákja sem!
Legalábbis ezt mondják majd.
A zsíros profitért még erre is hajlandóak
Amivel neked az a bajod, hogy….?
Ha beszálltok, csak a zsíros sportállásokat tartjátok fenn a mosléknak. Sajnos…
Az alakszai és csöbör leszármazottak sportállásait tartotta fenn?Ja .Mi .- 57 mrd lett a vége.
A város idegenforgalmán ez már úgysem segít. Mégnagyobb ráfizetésük lesz.
A Barlangfürdő mindíg is nyereséges volt, de a többi strand elvitte a pénzt.
Arra vagyok kíváncsi, hogy a MIVÍZ vezetői mennyivel járulnak hozzá, hogy kinyithasson a barlangfürdő.
Mondjuk a személyes használatra kapott gépkocsik költsége most sokat segíthetne a nyitáson.