Miskolcon a védelmi operatív törzs tagjai egy tejüzem kataszrófáját modellezték, az Ukrán válság lehetséges következményeiről szót sem ejtettek

Badány Lajos alpolgármester elmondta a minap.hu-nak, hogy a védelmi gyakorlat minden évben megrendezésre kerül. Célja, hogy egy valós vészhelyzetben az egyes szervek és szolgálatok – tűzoltók, mentők, a város közlekedési vállalata, a rendőrség, a rendészet és más intézmények – összehangoltan működjenek együtt és áttekintsék a szükséges intézkedések megtételét. Mint mondta:
„A gyakorlat lehetőséget ad arra, hogy felmérjük a védekezéshez rendelkezésre álló humán, illetve anyagi erőforrásokat, ellenőrizzük a védekezésben részt vevő eszközöknek a működőképességét, mindazt, amit a lakosság védelmében adott esetben fel tudunk használni. Miskolc elhelyezkedéséből adódóan elsősorban az árvizek, villámárvizek elhárítása a legjellemzőbb katasztrófavédelmi feladat. De ettől függetlenül fel kell készülnünk egy kiterjedt ipari katasztrófára is, hiszen ha a városban nem is, de a környezetünkben vannak veszélyes vegyi és más nagyüzemek. Kazincbarcikán, Tiszaújvárosban, Sajóbábonyban is, ahol bármikor bekövetkezhet egy ilyen esemény. Ugyanígy akár a vasúti vagy közúti átmenő forgalomban szállított veszélyes anyagokkal is történhet baleset, ahogy erre néhány éve volt is példa a pályaudvaron. Rendkívül fontos, hogy ebben az esetben legyen egy központilag irányított beavatkozási mechanizmus, amely azonnal reagál és az operatív, műszaki katasztrófa elhárításon túl magában foglalja a lakosság tájékoztatását is.”