Badány Lajos alpolgármester elmondta a minap.hu-nak, hogy a védelmi gyakorlat minden évben megrendezésre kerül. Célja, hogy egy valós vészhelyzetben az egyes szervek és szolgálatok – tűzoltók, mentők, a város közlekedési vállalata, a rendőrség, a rendészet és más intézmények – összehangoltan működjenek együtt és áttekintsék a szükséges intézkedések megtételét. Mint mondta:
„A gyakorlat lehetőséget ad arra, hogy felmérjük a védekezéshez rendelkezésre álló humán, illetve anyagi erőforrásokat, ellenőrizzük a védekezésben részt vevő eszközöknek a működőképességét, mindazt, amit a lakosság védelmében adott esetben fel tudunk használni. Miskolc elhelyezkedéséből adódóan elsősorban az árvizek, villámárvizek elhárítása a legjellemzőbb katasztrófavédelmi feladat. De ettől függetlenül fel kell készülnünk egy kiterjedt ipari katasztrófára is, hiszen ha a városban nem is, de a környezetünkben vannak veszélyes vegyi és más nagyüzemek. Kazincbarcikán, Tiszaújvárosban, Sajóbábonyban is, ahol bármikor bekövetkezhet egy ilyen esemény. Ugyanígy akár a vasúti vagy közúti átmenő forgalomban szállított veszélyes anyagokkal is történhet baleset, ahogy erre néhány éve volt is példa a pályaudvaron. Rendkívül fontos, hogy ebben az esetben legyen egy központilag irányított beavatkozási mechanizmus, amely azonnal reagál és az operatív, műszaki katasztrófa elhárításon túl magában foglalja a lakosság tájékoztatását is.”
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Hol vannak az óvóhelyek
Megy a vakítás
Jó pár éve volt itt valódi veszélyhelyzet: jelentős ammónia szivárgás történt. A „felkészült” szakemberek arra sem voltak képesek, hogy a környező utcák érintett lakóit értesítsék a szükséges tennivalókról. Talán 25 házat is végig kellett volna járniuk, de ehhez sem kedvük, sem erejük nem volt. Ennyit a felkészülésről.
Az ilyen jellegű gyakorlatok célja a társszervek kommunikációs és kooperációs együttműködésének tesztelése, semmi más.
A legnagyobb probléma ezeken a területeken is a tapasztalt szakemberek hiánya ( kiöregedtek a közreműködő szakmák képviselői, vagy megélhetési okokból elhagyták a pályát a csodálatos jövőt biztosító életpálya-modellek alanyai . . . ).