A napelem kicsinálása és a magyar ingatlanpiac |
Idáig a vevők 10-15%-kal is többet fizettek egy napelemes házért, de miután a kormány a szaldó megszüntetésével egyik napról a másikra átírta az elszámolási szabályokat, nagyon nehéz beárazni, hogy mennyit is ér a napelem a háztetőn. Mi az a szaldó? Idáig, ha a napelemes háztartások éves szinten annyi áramot tápláltak be a hálózatba, mint amennyit elfogyasztottak, lenullázhatták a rezsijüket. Novembertől azonban a rendszerek használatát 10 évre korlátozzák. Miért fontos? A játékszabályok egyeztetések nélküli átírása után a háztartások nem nagyon tudnak kalkulálni, hogy mennyi rezsit takaríthatnak meg a napelemmel, főleg, hogy ma még nem tudni, mi jön majd a szaldó után. Ingatlanpiaci hatás: a napelem idáig 10-15%-os értéknövelő volt, léte gyorsította az eladást is. Az eladó így biztos nyereséggel szállhatott ki a napelemes beruházásából. Ez a prémium a 10 éves határhoz közeledve a jövőben várhatóan csökkenni fog. Mi történik új tulajdonosnál? Az új szabályok után azt sem lehetett tudni, maradhat-e a szaldós elszámolás eladás/öröklés után, vagy a napelem értéktelenné válik a vevő szemében. Mint a G7 cikkéből kiderül: a 10 éves határig úgy néz ki, maradhat. Járulékos nehézségek:
|
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Ismét egy visszamenő hatályú jogszabályváltoztatással szívatja meg a Orbán azokat, akik nem a NER-ben akarják a pecsenyéjüket sütögetni, hanem saját kezükbe próbálták venni a saját jövőjüket. Köszönjük, Fidesz!
Az, hogy műszakilag gennyes a további „fejlesztés”, az nem zavarja a dollárbalfaszoldali hőbörgőket. 😛
Csak a Zobán, üssük, mert azon megint nincs sapka! 🙂
A rubelfidesz ezt is megoldja, nem?