„Ha egy iskolában nincs elég vagy megfelelő végzettségű pedagógus, az sérti a tanulók oktatáshoz való jogát, emiatt pedig lehet perelni az államot” – írja a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) a közleményében.
A szervezet ingyenes jogi segítséget és képviseletet ajánl az érintetteknek. „Sok mindenen múlik, hogy érdemes-e megindítani egy ilyen pert, illetve mi a siker esélye, ezért minden tanuló esetét egyedileg kell látnunk” – írják. Ahogy azt is, hogy a jobb, ha több tanuló, akár egy egész osztály perel egyszerre.https://444.hu/2022/12/01/lehet-pert-inditani-a-kirugott-tanarok-es-a-tanarhiany-miatt
Ezt a marhaságot!
Hát jó pereskedést!???
Hamarosan sírni fogsz.
Mi van pedagőgöske, bizakodsz? Miben? Az árnyékszékkormány hőbörgésében, a felcukkolt diákokban? Csak rendezzétek a bulit, ezzel csak azt éritek el, hogy a diák a pofátokba fog röhögni, ha rá mertek szólni. De ha felbosszantod még meg is késel, mint már volt rá példa. Mert úgy érzi „hatalma van”. 😛
Hatalma csak nektek és a cigány vajdátoknak van rubelfideszesek. De már nem sokáig, mert már bomlik a rubelfideszes cigánytábor.
ja, ,ja
2010-től a vasárnapi újságok szerint minden héten hétfőn Orbán megbukik.
Akkor mégsincs hatalma?
„A magyar közoktatási rendszeren belül két nagy kategóriát különböztethetünk meg: az állami és az alternatív iskolákat. Hogy ebbe a két, igen erősen eltérő kategóriába mélyebb betekintést nyerhessünk, Kiss Virágot hívtuk segítségül, Karácsony Gergely budapesti főpolgármester pedagógus feleségét, aki 29 év állami oktatás után 180 fokos fordulatot véve az Alternatív Közgazdasági Ginázium (AKG) Általános Iskola tantestületében folytatja pályafutását.”
K.V.: A tanítványaim, akik felmennek ötödikbe azt tapasztalják meg, hogy én arra tanítottam őket, hogy működjenek együtt az osztálytársaikkal, ha valakinek nincs valamilyen eszköze kérje kölcsön, ossza meg – na ezért felsőben egyes jár. Nem egyszer fordult elő, hogy pár hónap után könnyes szemmel jöttek hozzám a volt tanítványaim, hogy ő szétszórt, és miért az az első feltételezése a tanárnak, hogy ő ezt direkt csinálja, és miért nem lehet ezt megbeszélni. Az én alapállásom az, hogy mindent meg lehet oldani; otthon maradt a tolltartód? – szedünk össze tanszereket; nincs kész a házid? – mit vállalsz, mennyi időre van szükséged, hogy ezt bepótold?; izgulsz a felmérőtől? – semmi baj, segítek, tegyél egy vállalást, mikorra tudnád ezt megírni. A lényeg, hogy ebben az együttműködős alapállásban a gyerekekkel partneri viszonyt alakítottam ki. ”
Húúúúúúúúúúúúúúúú!
A rubelfideszes táboron belül kétféle figurát különböztetünk meg: aki már kapott guruló rubelket és aki majd kapni fog. Ennyi.