A 444 Youtube csatornáján már elérhető Fődi Kitti dokumentumfilmje, az Elkezdődik a következő 24 óra. A film egy magyar és egy norvég család hétköznapjait követi nyomon. A két családban közös, hogy mindkettőben él egy 24 órás gondozásra szoruló fogyatékossággal élő családtag. Abban viszont szinte egy világ választja el a két családot, hogy a két ország milyen lehetőségeket, milyen segítséget biztosít a gondozásra szorulóknak és a családjaiknak.
A Newsroom mai adásában a film rendezőjével, Fődi Kittivel, egyik főszereplőjével, Farkas Krisztinával és Kogon Zsófiával, a Kézenfogva alapítvány szakmai munkatársa beszélgetünk a filmről és az otthongondozás helyzetéről Magyarországon
- 1.50: Hogyan készült a film, honnan jött az ötlet, hogy Magyarországon és Norvégiában készüljön film az otthonápolás kérdéséről?
- 5.10: Mit érdemes tudni Ágostonról?
- 6.45: Ki vesz részt Ágoston gondozásában?
- 8.00: Milyen segítséget kaphatnak az Ágostonhoz hasonló gyerekeket gondozó családok?
- 14.00: Ágoston milyen ellátást, segítséget kap az államtól, és mire lehetne jogosult? És miért olyan nehéz tudni, hogy kinek milyen segítség jár?
- 20.20: Kikről szól a film norvég része? Nekik milyen ellátást biztosít a norvég állam?
- 26.16: Mi a legnagyobb különbség a magyar és a norvég állam hozzáállásában?
- 28.08: Mennyi anyagi támogatást nyújt a magyar állam Ágostonnak és Krisztinának?
- 33.10: Magyarországon miért nem lehet úgy gondozókat találni, mint Norvégiában?
- 49.00: Át lehetne ültetni valamit Magyarországra a norvég rendszerből akkor is, ha a magyar államnak nincs annyi pénze? Csak azért jobb a norvég rendszer, mert Norvégiának több pénze van?
- 54.45: Miért vette ki Krisztina Ágostont a lakóotthonból?
- 57.30: Mi a baj a fejlesztő iskolákkal?
- 58.30: Ágoston hogyan kommunikál a külvilággal?
Ha minden élőlény tettei alapján nyomoréknak, vagy betegnek születik, különösen Magyarországon, nem lesz ki eltartani őket, mert már a nyugdíjakra is alig futja. Ezeknek van felelősük, tartsa el őket.