Az írásuk kezdetén leszögezik, hogy a berlini fal 1989-es leomlása, Mihail Gorbacsov lemondása csak a Szovjetunió összeomlásának kezdetét jelentette – a Szovjetunió gyakorlati megszűnése még ma is tart. Azóta volt két csecsen háború, egy grúziai invázió, a Krím megszállása, több közép-ázsiai kaland, ami jelzi a Szovjetunió agóniáját. Mivel szerintük Oroszország jelentős csapást szenvedett el gazdaságában, katonai képességei kapcsán, és a befolyása is csökken nemcsak a posztszovjet régiókban, de még a hatalmas (hazánknál 180-szor nagyobb) Oroszországon belül is. Azaz,
Így azt tanácsolják, hogy míg véglegesen összeomlik az egykori Szovjetunió nagyobb területét elfoglaló mai állam és felbomlik az Orosz Föderáció, addig az amerikai döntéshozóknak el kell kezdeniük az új geopolitikai valóság megtervezését az eurázsiai szárazföldön.
Mik lennének az USA céljai Oroszország felbomlása esetén?
A Hudson Intézet honlapján megjelent cikk írója, Luke Coffey szerint:
Legyünk realisták Oroszország demokratikus és szabadpiaci kilátásait illetően.
Az 1990-es évek megmutatták, hogy a geopolitikai változások nem alakították át automatikusan az orosz társadalmat, ahogy azt sokan remélték.
Az USA-nak és partnereinek le kell vonniuk az 1990-es évek kudarcos tanulságait, és nem szabad erőforrásokat pazarolniuk arra, hogy az orosz társadalmat, gazdaságot vagy kormányt nyugati típusú demokráciává alakítsák. Az 1990-es évek kísérletei kudarcot vallottak, és valószínűleg ismét sikertelenek lennének.
Fékezzék meg a belső oroszországi harcok továbbgyűrűzését.
Az Orosz Föderáció felbomlása után előfordulhat forradalom, lázadás és polgárháború – mind nemzeti, mind regionális szinten. Az Egyesült Államok és partnerei számára prioritásként kell kezelni az Oroszország jelenlegi nemzetközileg elismert határain belüli belső harcok megfékezését.
Számolni kell Oroszország tömegpusztító fegyverkészletével.
Oroszországban közel 6000 nukleáris robbanófej található, és jelentős vegyi-, valamint biológiaifegyver-programja van. E fegyverek felügyelete a nemzetközi közösség érdeke lenne.
Kiterjeszteni a stabilitást Európa perifériáján az euroatlanti integráció kiterjesztésével és a kétoldalú kapcsolatok elmélyítésével.
Az euroatlanti integráció 1949 óta a stabilitás egyik legnagyobb hajtóereje Európában. Amikor az Orosz Föderáció felbomlik, a NATO-nak és az Európai Uniónak ki kellene használnia Moszkva gyengeségét, és
Álmodnak a libsik!?
Orbán és Győzike összegyúrva mint hibrid egyveleg. Elképzeltem mi lenne akkor. De inkább nem mondom. 😀 Mi az a fején hajnak álcázott titkos antenna? 😉 Keringőbe mindjárt megérkezik a nagy és délceg Putyin királyuk?. 😀
Ördögi a kinézet de mellette a tekintet is. 😀
Összegyőzikézte magát a jobboldal. Összegyurcsányozta magát a baloldal. 12 év alatt sőt immár a 13-ik évbe lépve ezt sikerült elérni mindkét oldalnak hát ezen kínálatból nem kérünk. Harmadik út harmadik választék a kínálatban mint lehetőség és jó esély csak a haza az egységes haza lehet a Mi Hazánk.
A fideszbérenc Mi Hazánk mint harmadik út? Na ne röhögtess!
A Vármegye Vár WC előtt a Vármegyei „tekintetes urak” „ördögi tekintettel.” 😉 Ördögi tervükkel is vajon? 😀
összedorácskázta magát a harmadik út ?
„Weiss Manfréd, Ganz Ábrahám és Kohn bácsi üldögélnek egy égi felhőn, s letekintenek a Földre.
– Hát én nagyon meg vagyok elégedve a kommunista hatalommal. Volt egy kis öntödém, és nézzenek le, micsoda hatalmas vas- és fémművek nőttek a helyén.
– Egyetértek – bólogat Ganz Ábrahám -, az én kis tekercselő üzememből hatalmas gépgyárat csináltak…
Azt mondja erre Kohn bácsi:
– Igazuk van, uraim! Nekem csak egy kis ötszobás kuplerájom volt, s most, ha lenézek az országra, azt látom, hogy az egész egy nagy kupleráj.”