Szarka Dénes önkormányzati képviselő, a Jobbik miskolci elnöke – a politikus erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt, melyet azelőtt a Középszeren található társasház előtt tartott, ahol tűzijáték miatt kiégett szilveszter napján egy harmadik emeleti lakás. A részletekről a Minap számolt be.
A képviselő emlékeztetett, a jelenleg hazánkban megvásárolható tűzijátékokat négy kategóriába sorolják. Az egyes és kettes pirotechnikai osztályba sorolt tűzijátékokhoz egész évben hozzá lehet jutni, és előbbit 14, utóbbit 16 éves kortól lehet megvásárolni jelenleg is. A harmadik osztályba sorolt tűzijátékok pedig 18 éves kor felett vásárolhatók meg december 28-ától szilveszter napjáig, és december 31-én 18 óra és január 1-jén 6 óra között használhatók, ehhez engedély nem kell. Ezen változtatna Szarka Dénes.
– A kérdéses lakástüzet is egy ilyen, a magasabb osztályba sorolt eszköz okozhatta, melyet a társasház és a szolgáltatóház közötti térről lőhettek fel. Ez az idei eset egy nagyon fontos, talán utolsó figyelmeztetés a szigorításra vonatkozóan, hiszen eddig is csak a véletlennek volt köszönhető, hogy emberéletet nem követeltek a tűzijáték okozta tüzek. Szeretném elérni, hogy a kérdéses, harmadik kategóriába sorolt pirotechnikai eszközöket se lehessen szakember útmutatása, vagy jelenléte nélkül felhasználni – hangsúlyozta a politikus, aki elmondta még: az ügyben már tárgyalt a Miskolci Önkormányzati Rendészettel, és a közeljövőben a rendőrséggel, és a város országgyűlési képviselőivel is egyeztetni kíván törekvése sikerének érdekében.
Fotó: Archív
Sokkal nagyobb szigorítás, teljes betiltás kell!
Továbbá tiltsák be a késeket, elvégre harapni is lehet, persze ezért tiltsák be a fogakat is, de leginkább a marhapörizabáló kannibálokat és az agyhibás hülyéket! 😛
Vagyis tiltsanak be téged.
Hagyd! Ez a két dékás először – tatai önkormányzati mintára- betiltja a saját területi választókerületükben hiszen ott vannak a közgyűlésben és a 35 ezer aktivistájukkal gondoskodnak az ellenőrzésekről a Szűcs Era városrészben.
„Emberségről példát, vitézségről formát mindeneknek ők adnak, Midőn, mint jó sólymok, mezőn széllyel járók, vagdalkoznak, futtatnak ”
A dékás Kati biztosan érti.
Igen! El kellene mondani a tisztelt választópolgároknak, hogy tűzijátékozni, petárdázni műveletlen tahó dolog, több szempontból is! Csak sajnálatos módon ezt a Minap nem írja meg, vélhetően azért, hogy a járdán parkolásról se kelljen írni…
Mennyémán! Mi nem világos? Csak hakniznak!
” A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormány-hivatal, valamint a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal egyhangúlag azt a választ adták, hogy a Kvt. 48. § (1) bekezdése[18] alapján van lehetőség helyi szabályok megalkotására. A Győr-Moson Sopron Megyei Kormányhivatal hivatkozott a Kúria Önkormányzati Tanácsának Köf.5050/2015/4. számú határozatára is, mely szerint „A Kvt. 48. § (1) bekezdésnek helyes tartalma, hogy az önkormányzat a környezetvédelem más jogszabályok által már elért védelmi szintjét nem csökkentheti, a helyi önkormányzatok is kötelesek a környezetvédelmi status quo megtartására. Jogalkotási felhatalmazásuk van viszont a környezet védelmének szintjét emelni, akár a központi jogszabályban meghatározottakhoz képest is”, ugyanakkor hangsúlyozta a normavilágosság követelményét: „az önkormányzati rendeletben a tűzijáték korlátozással érintett területét és a korlátozás idejét pontosan meg kell jelölni”.”
Talán ha lenne központi tűzijáték akkor baleset sem lenne, de a nép éhes, valahogy a száját be kell fogni, ezért van a rengeteg magán tűzijáték.
nem kunczematyi nyitottam meg ennek a piacát?
nem a DK a legeurópaibb párt? ????
mit mond ez a két politikai pecsenyesütő?
A tűzijátékot 1956 után tíz évre betiltották.
„2017-ben az Európai Unió (EU) 110 ezer tonna tűzijátékot importált, ami 261 millió eurós értéknek felel meg (az áru 98%-a Kínából származott). Egy német statisztika szerint szilveszterkor a levegőbe került pormennyiség az autók által okozott éves pormennyiség negyedét teszi ki. Tehát a szilveszteri tűzijáték az egész évi szállópormennyiség ötödét adja. A problémát tetőzi, hogy ez az egyötöd rész néhány óra leforgása alatt kerül a levegőbe.”