Az utolsó negyedévre tervezett 160 millió forintos működési költségből nagyjából 60 millió külső forrást kellett találni a működtetéshez.
„A vállalkozóktól mindezidáig hatmillió forint érkezett be az önkormányzathoz, míg az iparkamara vállalásából, miszerint megpróbálnak 20 millió forintnyi mértékben állami forrásokat szerezni, még nem láttunk egy forintot se”
– mondta a Népszavának Szopkó Tibor, az miskolci alpolgármester.
„Szállodánk Gyula város egyetlen olyan szállodája, amely fűtött-fedett folyosón keresztül közvetlen átjárást biztosít a Várfürdőbe.
2014-ben a Magyar Fürdőszövetség
a Gyulai Várfürdőt a gyógyfürdő, a
strandfürdő és az élményfürdő
kategóriákban külön-külön, az adható
legjobb, ötcsillagos minősítéssel illette!
Várfürdő nyitvatartás
A Várfürdő – amely Magyarország talán legszebb gyógyfürdője – az egykori Almásy-kastély 8,5 hektáros kastélyparkjában épült ki, és ma természetvédelmi terület.
Az épületek és a medencék elhelyezésekor elsőrendű szempont volt, hogy a kastélykert fáit megóvják, és a fürdővendégeket tágas zöldfelület várja. A medencék kedvező elosztásával sikerült elérni, hogy napi tízezer vendég esetén is lehet csendes pihenőhelyet találni a fürdő területén.
A Várfürdő vize alkáli-hidrogénkarbonátos-kloridos gyógyvíz. Magas ásványianyag-tartalma miatt barnás tónusa van. A gyulai vizeket hat mélyfúrású kútból nyerik, melyek közül a legmélyebb 2500 méter. A fürdő 72 fokos vizét az egészségügyi miniszter 1969-ben gyógyvízzé, 1971-ben a fürdőt gyógyfürdővé és 1985-ben a gyógyfürdő környékét gyógyhellyé nyilvánította. 2014-ben a Magyar Fürdőszövetség a Gyulai Várfürdőt a gyógyfürdő, a strandfürdő és az élményfürdő kategóriákban külön-külön, Magyarországon egyedülállóan az adható legjobb, ötcsillagos minősítéssel illette!”
„Görgényi Ernő elmélkedő kedvében van – itt: Gyula (település).
5 n.
·
A Dürer iskolánál jártam, amikor elgondolkodtam azon, hogy itt 300 méteres körön belül milyen nagy fejlődés történt az elmúlt évtizedben.
Ez azért is jutott eszembe, mert a minap valami baloldali politikus vagy brüsszeli bürokrata azt mondta, hogy Magyarországon nem az emberek érdekében használják fel uniós pénzeket. Na, akkor nézzük csak lakókörnyezetünk egy szűk szeletét, azaz a Dürer suli 300 méteres körzetét!
2013.-Mágocsi úti óvoda kibővítése és teljes felújítása.
2015.-BMKK Pándy Kálmán Tagkórháza új sebészeti tömb felépítése.
2017.-nővérszálló energetikai korszerűsítése.
2018.-Dürer Albert Általános Iskola felújítása, energetikai korszerűsítése.
2019.-BMKK Pándy Kálmán Tagkórháza új Gyermekosztály kialakítása.
2020.-Csapadékvíz-elvezetés kiépítése a Rákóczi utcában a Szentháromság utcától a T utcáig és a Szent István út déli oldalán a Szentháromság utcától a Dürer Albert Általános Iskoláig.
2022.-Mágocsi köz aszfaltozása.
Ez közel 8,5 milliárd forint értékű beruházás, csak ezen a 300 méteres körön belül!”
Tényleg ezt mondta Orbán?
„Először is szerintem beszéljünk egyenesen. Miskolc előtt most két lehetőség áll, majd az emberek eldöntik, hogy a város melyik úton induljon el. Azt is lehet csinálni, amit az ellenzék javasol. Ha az emberek ezt választják, akkor úgy lesz, hát akkor Miskolc bevackolja magát egy ilyen ellenzéki főhadiszállásként, Gyurcsány és a Demokratikus Koalíciónak a politikájának megfelelően harcolni fognak a kormány ellen. Én nem vitatom el, hogy ehhez van joguk. Tehát ha egy város így akarja a következő éveit leélni, és így döntenek az itt élő emberek, akkor legyen így, de én azért megfontolásra javasolnám, hogy ne egymás ellen harcoljunk, hanem harcoljunk inkább a városért. Ahhoz meg egy olyan polgármester kell, aki a város érdekében a kormánnyal együttműködik. Én csak abból tudok kiindulni, hogy egy DK-s, ellenzéki polgármester szükségszerűen a kormány ellensége lesz vagy ellenfele; ahogy ők beszélnek, inkább az ellensége. Tehát az egész választást rá akarják fűzni arra a logikára, hogy a helyi ügyek, a helyi fejlesztések, az itt élő emberek érdeke helyett inkább egy nagy politikai csatát vívjanak. Ez az igazság. Most én nem tanácsolnám ezt. Tehát ha fejleszteni akarunk, ha beruházni akarunk, ha munkahelyeket akarunk, ha meg akarjuk valósítani azokat a terveket, amiket már olyan szépen kidolgoztak a város előző vezetői, akkor működjünk együtt. Akkor ne ellenzékieskedjünk, hanem valahogy inkább azt mondanám, hogy Miskolc próbáljon a nyerő oldalon maradni. És én készen állok arra, hogyha van olyan vezetés, és van olyan vezető, akivel lehet együttműködni, akkor komoly és nagy tervekhez tudok segítséget nyújtani. Én mindig is büszke voltam az elmúlt tíz évre, ami itt, Miskolcon történt. Miniszterelnökként én sok várost látok, és úgy érzem, hogy nagyon sok város fejlődéséhez sikerült is hozzájárulnom. “
Mindenki csak Veres Pál, Varga Judit papírjaival foglalkozik.
Minek adjak? Ennek a fidesznek?
Minek adjak? Ennek az összefogásnak?
Na, így járatták le a pártok a várospolitikát
Veres Pál induláskor még Ellenzéki Tanácsnok-ról beszélt, aztán talált egyszem megosztó alpolgármestert.
A. Jenő Miskolcot jelenti, ez ilyen város. Azért is csodálkozom, amikor ennyi jótékonykodót látok, a maguk népével.