Az Ökotárs Alapítvány vezette konzorcium kiírta az első pályázatokat.
Már lehet pályázni arra több száz millió forintra, amit az Ökotárs Alapítvány és partnerei segítségével oszt szét magyarországi civil szervezetek között az Európai Unió. A támogatott célok között szerepel az európai értékek védelme, a kifizetésekhez pedig a kormánynak semmilyen szava nem lehet.
A kiírás szerint a többi között a következő tevékenységekre lehet pályázni:
- az EU Alapszerződésében és Alapjogi Kartájában foglalt jogokhoz és értékekhez kapcsolódó, a széles nagyközönséget vagy egyes fontos szereplőket (pl. politikaformálók, jogalkotók, jogászok és az igazságszolgáltatásban dolgozók) célzó figyelemfelkeltés, oktatás, képzés,
- a témáról szóló kommunikációs, népszerűsítő és tájékoztató kampányok,
- koalíciók és együttműködések építése a civil szervezetek között, illetve a civilek és más érintettek, valamint a köz- és magánszektor szervezetei között,
- az uniós jogokhoz és értékekhez kapcsolódó civil platformok létrehozása, valamint az erről való párbeszéd elősegítése,
- az uniós jogokhoz és értékekhez kapcsolódó ingyenes tanácsadás,
- uniós jogokhoz és értékekhez kapcsolódó törvények, jogszabályok és bírósági ítéletek végrehajtásának elősegítése,
- a nagyközönség tájékoztatása, a társadalmi részvétel elősegítése.
A pályázókat máshogy is segítik: az Ökotárs minden jelentősebb városban, megyeszékhelyen információs napokkal egybekötött műhelymunkát tart, amelyeken ingyenes a részvétel.
Nem ők az egyetlen nyertes konzorcium: a budapesti székhelyű Minority Rights Group Europe és a Pilnet Alapítvány közösen több mint 2,5 millió eurót, vagyis egymilliárd forintot oszthat szét 13 uniós tagállam 90 civil szervezete között, a NIOK Alapítvány pedig 377 millió forinthoz jutott.
hvg.hu infó
Fotó:
F. Nagy Zsuzsanna ZÖLD KAPCSOLAT egyesület
USA utasításra osztja az EU
Már amennyi jut az EU Korrupciós Bizottság munkája és az EU Korrupciós Parlament engedélye után. 😛
A dinnye belül dollárvörös, kívül dollárzöld az USA 51. államának gyarmatán. Más?
A január eleji fórumra közel ezren mentek el, a pénteki közmeghallgatás helyszínén ötszáz férőhelyet biztosít a szervező. Aligha lehet feltartóztatni a tiltakozókat, akik még a pénteki fórum előtt találkoznának a parlamenti képviselőjükkel.
A január eleji, botrányosra sikerült közmeghallgatást a katasztrófavédelem szervezte, erre a törvény kötelezi a kínai CATL akkumulátorgyárának engedélyeztetési eljárásában eljáró hatóságot. A kormányhivatal a környezetvédelmi hatástanulmány véleményeztetésére kötelezett hatóság, ennek tesznek eleget pénteken délelőtt tíz órakor.
A helyszín ezúttal nem az ezer fő befogadására alkalmas Kölcsey Központ lesz, hanem a Család- és Gyermekjóléti Központ, itt jóval kevesebben férnek el, mint az előző fórum helyszínén, hívta fel a figyelmet dehir.hu. Idézték Rácz Róbert főispánt, aki egy sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kormányhivatalnak február 13-ig kell döntenie a környezetvédelmi engedélyről. További részletek a Hvg.hu cikkében olvashatók.
De ki fizeti a zöldbékák ugrálását? 🙂
Majd a főispán meg a vármegye:
„Kiderült: betemették a kutat, ami megmutatná, mérgezi-e a talajvizet a gödi akkumulátorgyár”
De ki fizeti a zöldbékák ugrálását? 😛
Mert számtalanszor bebizonyosodott, hogy a valós tényektől függetlenül, aki fizet, annak az érdekében ugrálnak! 🙂
? Jó reggelt!
‼️ Már lehet pályázni a civileknek szánt közvetlen, uniós forrásokra!
Gödön is azt játszák el setétzüdek, mint Debrecenben.
A nyergesújfalusi cementgyárnál is azt játszották el zöldek, amit a hejőcsabai cementgyárnál,
( kussolva a mészgyárról.)
Majd az amcsik megmondják mi hol lehet Európában a gyarmatokon. Értenek a verseny torzításokhoz.
A Foltányi Zsuzsa és a Móra Veronika tud róla, hogy rendre a mi Zsuzsánk ballagási képeit rakjátok fel?
Egyébként meg az amcsi jóemberkedők fizeti a kormány elleni hergelést ( https://okotars.hu/hirek)
„1991-ben egy amerikai magánalapítványokból álló konzorcium hozta létre azt a támogatási alapot, melyből a Környezeti Partnerség Egyesület (Environmental Partnership Association – EPA) nőtte ki magát. Az EPA tagjai közép-európai független alapítványok, melyek civil környezetvédelmi kezdeményezéseket támogatnak Bulgáriában, Csehországban, Lengyelországban, Magyarországon, Romániában és Szlovákiában….
Tanulmány a civil szervezetek fenntarthatóságáról 2021
Megjelent Közép-Kelet-Európa és Eurázsia Civil Fenntarthatósági Indexének 2021-es kiadása, melyet az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Hivatala, a USAID minden évben helyi szakértőkkel és szervezetekkel együttműködésben készít. A Magyarországról szóló fejezet összeállításában idén is az Ökotárs Alapítvány volt a USAID partnere.”
USAID, az már az!