Több miskolci intézmény is csatlakozott a hétfőn kezdődött országos pedagógussztrájkhoz – tájékoztatta a Miskolc Televízió Híradóját a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányi tagja és regionális ügyvivője.
Szűcs Tamás, a Miskolc Mának elmondta, a héten folyamatosan lesznek intézmények, ahol beszünteti a munkát néhány pedagógus, de ez a hét még a ráhangolódásé és az akció december 31-én, vagyis jövő kedden fog kicsúcsosodni.
– A Herman gimnáziumban vannak sztrájkolók, itt a Földesben pedig polgári engedetlenség, egyébként pedig, az aktív hét-nyolc iskolából most még csak néhány helyen van egy-két kolléga, aki sztrájkol. Ellenben 31-éhez közeledve, folyamatosan nő majd ez az aktivitás, és 31-én, fog kiteljesedni, az én információim szerint olyan iskolákban is, ahol előtte nem volt. Jövő kedden demonstrációk is lesznek, amelyek meglehetősen látványosan fognak megjelenni Miskolc életében – hangsúlyozta Szűcs.
Az országos megmozdulást a PDSz hirdette meg, akikhez a Pedagógusok Szakszervezete is csatlakozott. Az akció január 31-én, az egy évvel ezelőtti figyelmeztető sztrájk évfordulóján: a szolidaritás napjával zárul. A legnagyobb megmozdulás országszerte, erre a napra várható.
A Miskolc Televízió tudósításából kiderül: az eddigi követelésekhez a szakszervezetek most két újabbat is fűztek: azt kérik a kormánytól, hogy vonják vissza a tanárok kirúgásának szabályain változtató kormányrendeletet, valamint, hogy helyezzék hatályon kívül a sztrájkjogot korlátozó törvényt.
ez áll a möszöpö szennylapjában:
,,Az oktatásban nálunk minden nagyon lebutított, lineáris, homogén és centrális. Az élet nem ilyen – mondja Lannert Judit, a Tudásmenedzsment és Oktatáskutató Központ Zrt. oktatáskutatója. S, hogy mi lenne a jó recept a jó oktatáshoz? Először is a bért kellene megemelni, de rögtön a pálya elején, hogy a legjobbak jöjjenek a pályára, egy olyan struktúrát kell kialakítani, ami hosszú távon fenntarthatóvá teszi az emelt bért. Ahhoz viszont, hogy ez az emelt bér egyben értelmiségi foglalkozást szolgáljon, a képzésben sokkal jobban és másképp kell felkészíteni a tanárokat. A szakmai autonómiát pedig akkor kell megkapniuk, amikor erre fogadóképesek lesznek. A presztízsnöveléshez viszont egy kicsit gendertudatosabb hozzáállás kellene.
– Mi a legnagyobb baj a magyar oktatási rendszerrel jelenleg?
– Az, hogy tulajdonképpen egy törzsi, hierarchikus társadalomnak nagyon erőteljes újratermelését végzi, mert – ahogy azt a PISA felmérések is mutatják – a családi háttér eleve meghatározza, hogy mi lesz a gyerekből.
A pedagógus-béremelés segítene rajta?
– Önmagában nem, mert az eddigi béremelések is hamar elfogytak. Sokkal inkább maximális strukturális és szemléleti változásokra van szükség. Ez nagyon komplex rendszer, ezért minden lépés hoz magával egy újat, amit meg kell lépni. A jelenlegi rendszer pazarló, például azért, mert nagyon sok kis iskola van, és tulajdonképpen azért olvad el a bér, mert fenntarthatatlan ez a szerkezet. Viszont senki nem szeretne hozzányúlni a struktúrához, mert nagyon sok érdeket sértene. Ezért mindig csak odáig jutunk el, hogy megemelik a béreket, amik aztán egy-két év múlva már nem érnek semmit. A folyamatos, tartós béremelés is csapda. Attól nem lesz senki okosabb, hogy kétszer megemelik a fizetését, mert ez a fizetésemelés igazából nem a jövőnek szól, hogy bevonzza a legjobbakat a pályára. Az biztos, hogy a béreket a pályaszakasz elején jobban meg kéne emelni”
https://hirklikk.hu/
Duzzadt Orbán!
Az elbocsátás azt jelenti, hogy az alkalmazottak egy bizonyos időre abbahagyják a munkát egy bizonyos cél vagy követelmény elérése érdekében. A munkabeszüntetés a munkavállalók egy csoportjának közös döntése a munka ideiglenes leállításáról, hogy nyomást gyakoroljon a munkáltatókra vagy a kormányra. A munkabeszüntetéseket gyakran sztrájknak is nevezik, és a munkavállalók egy csoportjának kollektív tiltakozása a munkakörülmények, bérek vagy juttatások ellen. A munkabeszüntetés a munkavállalók általános jogának részét képezi, és sok országban törvényes. Azonban számos felmondási feltétel és korlátozás létezik, amelyek országonként változhatnak.
És igen, a tanárok sztrájkolhatnak mindaddig, amíg betartják az egyes helyszíneken érvényes törvényeket és előírásokat. A tanárok sztrájkja a munkavállalók egy csoportjának kollektív tiltakozása a munkakörülmények, a bérek vagy a juttatások ellen. A tanársztrájk a munkabeszüntetés egy formája, és sok országban törvényes. A tanári sztrájkra azonban különféle feltételek és korlátozások vonatkozhatnak, amelyek államonként változhatnak. A tanárok sztrájkja a diákok oktatását is érintheti, és komoly hatással lehet a társadalomra.
Vannak szubjektív nézetek arról, hogy egy politikus „szélsőséges”-e vagy sem. Az emberek a különböző jellemvonásokat szélsőségesnek, a különböző politikai nézeteket pedig elfogadhatatlannak tartják.
Orbán Viktor magyar politikus, a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség elnöke, aki több éve áll a magyar kormány élén. Politikája és nézetei sok vitát váltottak ki, a kritikusok szerint szélsőjobboldali, míg támogatói szerint konzervatív. A politikusokról alkotott vélemények általában szélsőségesnek vagy nem szélsőségesnek minősítésekor fontos szem előtt tartani, hogy ezek a vélemények szubjektívek és vitatottak.
A tanárok fenyegetése súlyos következményekkel járó bűncselekmény, beleértve a büntetőeljárást, a börtönbüntetést és a társadalmi megbélyegzést. Az ilyen viselkedés veszélyes és elfogadhatatlan, és nem teszi lehetővé a tanárok számára, hogy biztonságosan végezzék munkájukat.
Szép NER!
„HVG
2022.08.30. 11:59
Lannert Judit oktatáskutató szerint nem visz előre az a számháború, hogy hány pedagógus hiányzik a rendszerből. Legalább ugyanilyen fontos kérdés az, hogy a rendszert jól alakították-e ki. A rövid válasz az, hogy nem, viszont nem mindenért Orbán Viktor a hibás. Lannert szerint a szülők jelentős része sem tudatos, a legfontosabb számukra az, hogy a gyerekük legyen valahol, amíg ők dolgoznak. Éppen ezért véli úgy a szakember, hogy nagyon sokáig lehet „fékezett habzással” működtetni az oktatást.”
reménytelen cigánymosdatás, ami egyszer barna, az barna marad örökké.
ESCORT tanárok is lesznek?
Bijjon, bijjon nehéz dolga van egy libsi OLKT-áru feltöltőnek.
Csak a versenyszférában lehet láblógatni egész napokat.
A multi meg fizet, mint a katonatiszt. Teljesíteni sem kell.
„Mindenkinek 26 órája van, legfeljebb a többletet elszámolják túlórának.
Más: ő a kötelező helyettesítésről beszélt, tehát lehet olyan, hogy tartósan beteg lesz vagy elmegy egy tanár, és lesz egy állandó beugrója x számú órára, és más az eseti, amikor valaki nem jön aznap. Ennek van limitálva a heti száma, de ez nem azt jelenti, hogy nem fogsz többet, hanem ha meghaladod, onnantól nem írják be hivatalosan, hanem szívességből megy. Mindenki megteszi ezt, hiszen máskor meg te kérsz szívességet, mert mondjuk el kell menned műtétre vagy a szomszédod temetésére.
Értekezlet sem heti rendszerességgel van
Van, ahol igen. A régi sulimban minden héten volt egy értekezlet, ahol elmondták, milyen eligazítást kaptak arra a hétre a tankerülettől.
Nyilván nem ez a jellemző, viszont egy osztályfőnöknek nem csak a szülői megtartása a feladata, hanem kábé minden szart ő intéz a gyerekeknek a szülő helyett. Csak hogy extrém példákat írjak, váláshoz kell jellemzést írni (gyerekelhelyezéskor kérik), jelenteni folyamatosan a gyámügynek, osztályozóvizsgáztatni, ilyenkor az egészet az ofő szervezi meg, tehát begyűjti a dolgozatokat, követelményeket a szaktanároktól, egyezteti a felzárkóztató órákat, lebonyolítja a vizsgát, majd a jegyzőkönyvvel hajkurássza a szaktanárokat. (nem pótvizsga, osztályozó)
Aztán folyamatos programszervezés, havonta egyszer el szoktunk valahová menni, ha más nem, moziba, Mekibe, színházba stb. Korizni télen, fürdeni nyáron (május-június). Biciklizni. Mi jártunk állatmenhelyre segíteni. Minden hónapban van valamilyen iskolai program, pl. jelmezbál, ahová osztályszinten kell beöltözni, felvonulást szervezni. Évente többször olyan nap, ahol az osztálynak vagy elő kell adni valamit, vagy másmilyen verseny (sport vagy játékos). Mindig ad a diákönkormányzat is valamilyen feladatot. Minden hónapban másosztály díszíti a faliújságot, ahhoz témákat találni. Aztán felvételi, érettségi, bankett, ballagás, ezek megszervezése hónapokig eltart. És az is hagyomány, hogy minden évben valamelyik osztály szervez meg egy iskolai ünnepélyt, műsorral együtt.
Nem beszélve arról, hogy folyton van a szülőknek, gyerekeknek valami nyűge vagy egymással, vagy tanárokkal, kábé ez töltötte ki ofőként az egész napomat. „
kommenteddel beelőzted a gyöngyöspatai PISA-tesztes halmozottan hátrányos helyzetű gyereket
A címképhez:
http://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=DiKFV9Ka-GU
Szóval az igazság az, hogy a Fekete Lóvalag brüsszeli Korrupciós Bizottság, a Korrupciós Parlament és „magyar” balfaszoldali kutyái hiába akarják megállítani Magyarországot. 🙂 🙂 🙂
Portugáliában már 5 x 4 évig volt diktátor Viktor és elrontotta a Feri rendszerét ????
„A tanárok arra panaszkodnak, hogy ők a legalacsonyabb fizetésű állami alkalmazottak és a mostani magas infláció miatt csak tovább romlott a helyzetük. A legalacsonyabb bérű pedagógusok havonta nagyjából 1100 eurót (430 ezer forintot) kapnak és a legmagasabb bértáblába tartozók fizetése is 2000 euró (780 ezer forint) alatt marad Portugáliában.
A pedagógusok tavaly december elejétől sztrájkokat is tartottak az ország több pontján, az akciók idején számos iskola zárva maradt.”
Mintegy 80 ezer ember vonult az utcákra szombaton a portugál fővárosban, Lisszabonban hogy magasabb béreket és jobb munkakörülményeket követeljen a pedagógusoknak – jelentette az MTI.
/HVG/
aztán melyik iskolában lesz a nagy sztrájk?
Tanár diák hergelés, akkumulátorgyár elleni hergelés. Majd a rendszer elleni hergelés hasonlóan mint 2014 Ukrajna Majdan I. tanulva érlelik a 2023. Majdan II. -t Magyarországi változatát? Guruló dollárok már gördülnek is és Soros készülnek? Igazam van. Vagy igazam lesz? 😉
De várjátok már a Majdan II-t. 😀 Szinte majd kiugrotok a bőrötökből örömötökben 😀
szerencsére a tanárok 1%-a sztrájkolgat.