A Pénzcentrum még tavaly ősszel írta meg, hogy miközben Németországban a Pick szalámi kilónkénti ára 6800 forintra jött ki, addig Magyarországon ugyanennyi szalámit 9700 forintért vehettünk meg.
Németországban ugyanis a szalámi áfája 7%, míg Ausztriában 10%, Magyarországon pedig 27%. A gyártó szerint a különbözetet az eltérő árazási gyakorlat is okozhatja, ugyanis a német kereskedő megteheti, hogy egy akció keretében beszerzési áron alul értékesíti egyes termékeit, addig Magyarországon ezt törvény tiltja. (Fotó: MTI)
Ez az okoz-HATJA egy nagy kupac semmi, okozhatja a földrengés, a „háborús invázió”, a Dengue láz, és sok más, viszont vélhetően két dolog okozza, az ÁFA elvisz 20%-ot, és persze az árrés sem azonos, mifelénk mindenre rátesznek egy lapáttal. Ehhez tudni kellene, mennyiért adják nagyban a németeknek, de mérget vehetünk rá, hogy ez üzleti titok, így soha nem fogjuk megtudni. A maszatolásból annyi kiderül, hogy beszerzési ár alatt nem árulhatják idehaza, és mivel sűrűn akciózzák le a német ár közelébe, nyilvánvalóan az extraprofit is okoz-HATJA az eltérést.
Az idén ez a szalámi már 11 300Ft.-
Viszont a világ többi részén ihaj-csuhaj-havaj van!
Itt is az lenne, ha az árnyékszékkormány és a gazdája uralkodna! 🙂
Ne fáradj!
„Miért drágább a magyar szalámi Magyarországon?
Mindenekelőtt le kell szögeznünk, hogy Pick márkanév alatt sokféle szalámi található meg a piacon, így könnyen eshetünk abba a hibába, hogy különböző típusú, illetve eltérő minőségű termékek árát próbáljuk meg összehasonlítani. Magyarországon is vannak olcsóbb Pick szalámik és drágábbak az összetételtől, az érlelési időtől, a hústartalomtól függően
– válaszolta a Pénzcentrum megkeresésére a Pick Szeged Zrt., majd elmondták, az ugyanabba a kategóriába tartozó szalámik esetében, az egyes országokban tapasztalható árkülönbség jelentős részben a termékekre érvényes áfakulcsok eltérő mértékéből fakad.
Jelenleg Németországban a szalámi áfája 7%, míg Ausztriában 10%, nálunk 27%.
A Pick Szeged Zrt. arról is beszélt a Pénzcentrumnak, hogy az árkülönbséget az egyes kereskedő partnerek eltérő árazási gyakorlata is okozhatja. Vannak olyan országok, ahol a kereskedők a fogyasztók üzletekbe való bevonzása érdekében a beszerzési ár alatt is értékesíthetnek termékeket, míg ezt a gyakorlatot Magyarországon jogszabály tiltja.
Pick Szeged Zrt.-nek nincs hatása arra, hogy kereskedelmi partnerei milyen árrést alkalmaznak egyes Pick termékeken, így a Picknek nincs befolyása arra sem, hogy a kiskereskedők milyen fogyasztói árakat alakítanak ki”
Sunáznám!
Ne nagyzolj, mivel??? 🙂
Szalámival? 😛