– Némiképp váratlanul érkezett a múlt héten polgármester úr facebook posztja, amelyben bejelentette, hogy indul a 2024-es választásokon. Miért volt ez a hirtelen bejelentés?
– Hirtelen? Szerintem teljesen természetes, hogy a választott tisztségviselők egy ponton eldöntik, hogy szeretnék-e folytatni, vagy sem, hogy kérik-e újra a választók bizalmát, vagy sem. Ráadásul az elmúlt időszakban a legkülönbözőbb helyekről, politikusoktól, civilektől, az utca emberétől is megkaptam már a kérdést. Most válaszoltam: indulok 2024-ben.
– Ha jól tudom, azért a színfalak mögött kritikaként merült fel, hogy nem egyeztetett a pártokkal…
– Ők kérték tőlem leghangosabban, hogy döntsem el, akarok-e indulni, vagy sem. Azt gondolom, hogy a szándékom már világos, a részletekről, a programról pedig majd egyeztetünk. A program lesz ugyanis az együttműködésünk kerete, alapja és feltétele is, ezen múlik majd, kivel, kikkel és hogyan dolgozom majd együtt.
– Elképzelhető, hogy valakivel nem akar majd együtt dolgozni?
– 2019-ben, mikor jelöltként bemutatkoztam úgy fogalmaztam, hogy a városnak nem pártpolitikára, hanem várospolitikára van szüksége, ami az itt élőkről, a miskolciakról szól. Hogy mindenkivel szeretnék együtt dolgozni, aki tenni akar a városért, legyen bármilyen pártállású, bármilyen világnézetű, vallású, bármilyen végzettségű, bármilyen származású. Most is ugyanezt gondolom. Akivel egyezik a városról vallott elképzelésünk, azokkal továbbra is nagyon szívesen dolgozom együtt.
– Ezért a mondatért sokan bántották.
– Így van, de ez olyan, mintha azért bántanának, hogy kék a szemem. Ez alaptulajdonságom, így működöm és nem is fogok megváltozni – ráadásul meggyőződésem, hogy a városnak is az jó, ha Miskolc érdekét minden egyéb elé helyezzük. Hogy ki, honnan jön, nem érdekel, ahogy a szeme színe sem. Az érdekel, hogy mit tud a városért tenni.
– Akkor kivel képzeli el az együttműködést? A jelenleg Önt támogató pártok még nem nyilatkoztak.
– Nem, de nem is kértem és nem is dolguk most nyilatkozni. A közös dolgunk most az, hogy olyan programot tegyünk az asztalra, amire a választók igent tudnak mondani. Akivel ez sikerül, ők lesznek a szövetségeseim és a támogatóim. Ha ez megvan, jöhet a nyilvánosság. Ez ugyanis a helyes sorrend: előbb dolgozzunk, aztán majd beszélünk.
– De bárkivel képes elképzelni az együttműködést a jelenlegi frakciójából?
– Nézze, az én alapállásom nem változott. Szerintem Miskolcnak szüksége van minden olyan emberre, aki első helyre teszi munkájában a várost, minden ideológia és elv, politikai hovatartozás és pártérdek elé. Nálam így néz ki az elkötelezettség. Nehéz éveket éltünk meg a jelenlegi városvezető csapattal. Sok tehetséges embert ismertem meg, sokukkal dolgoztam együtt, de volt, akikben csalódtam, néhányukban nagyot. De én nem felejtettem el, mivel és miért kezdtük a városvezetői munkát, milyen célokat tűztünk magunk elé, és engem ezek a célok most is inspirálnak. A közös folytatást viszont nem elég csak nekem akarni.
– Szóval számít rájuk?
– Számítok a mögöttem álló szövetségre, számítok azokra, akik kitartottak mögöttem és mellettem. Mindenkire számítok, akik osztják a hitvallásomat: mindenkivel együtt dolgozni, aki tenni akar Miskolcért. Én töretlenül hiszem, hogy ez a feladatunk, ez a munkánk. Mi több, erről szól az eskünk.
– Térjünk át más témára. Mit gondol, milyen jövő vár Miskolcra? Úgy értem, új uniós ciklus kezdődött, gazdasági visszaesés várható, hatalmas az infláció. Hogyan fogja ezt Miskolc túlélni, hogyan fog a városunk ilyen körülmények között fejlődni?
– Nem csak egy új uniós fejlesztési ciklus, hanem egy új világ kezdődik, mert maga a világ változott meg néhány év alatt. Szembesültünk a globalizáció durva hatásaival, legsúlyosabban a járvánnyal és a már hétköznapokban is tapasztalható klímaváltozással. A háború és a változó világ miatt az energiaválság és az energiaszektor átalakulásának időszakát éljük. És ezek a mindennapi életünkre is hatással vannak és lesznek, ezekre kell globális és lokális válaszokat adnunk. Hiszen ezek fogják befolyásolni a közlekedést, a fűtést, a városok működését, az ipart, a kereskedelmet, a munkahelyeket. Egyszerűen mindent.
– De Miskolc mit tehet? Kis pont vagyunk.
– Ezért mondtam, hogy globális és lokális. Figyelnünk kell a világ gazdasági változásait és ahol tudunk, alkalmazkodnunk kell, ahol pedig lehetőségünk van, ott az élre kell állnunk, jól használva az adottságainkat.
– Mondana konkrétumokat?
– Miskolcnak minden eddiginél tudatosabban és jobban tervezetten kell kezelnie a város és a környék turizmusát, mert hihetetlen adottságaink vannak. Válaszokat kell találnunk a tömegközlekedés kihívásaira, ami különösen fájó pont. De ami a legfontosabb, hogy az új világnak az alapja az energetika, a zöld és a megújuló energiaforrások lesznek. Én ezt kulcsterületnek látom. Olyan hosszú távú stratégiai akciótervet kell készítenünk, amely évekre, sőt évtizedekre meghatározza a fejlesztések alapelveit és irányait.
– Az energiapolitikát? A megújuló energiát? Klímapolitikát?
– Pontosan. Ebben a gyorsan változó világban – amelynek kedvezőtlen hatásait a gáz- és elektromos árakban mindenki látja – olyan irányt kell kijelölnünk, ami Miskolc ellenállóképességét megerősíti a válságokkal, a változó árakkal szemben. Az ellenálló képesség a következő időszak egyik legfontosabb fogalma lesz.
– Mondana rá példát, hogy könnyebben érthető legyen?
– Például, ha egy nagyváros kizárólag földgázra építi az energiaellátását, akár hőszolgáltatásban, akár közlekedésben, az hatalmas bajba kerül a mostanihoz hasonló energiaválságban, ahol a hagyományos energiahordozók ára egyik napról a másikra a sokszorosára emelkedik. Miskolcnak viszont szerencséje van, mert hőenergiájának csak a felét állítja elő földgázból, a másik fele a város egyik nagy kincsére, a geotermiára alapul. A távhőszolgáltatásban tehát elindultunk az ellenállóképesség irányába. A mostani városi buszok nagy része viszont földgázt használ, így most ezekkel a buszokkal minden kilométer megtétele komoly veszteséget jelent a városnak, az új elektromos buszokból pedig egyelőre csak néhányat tudtunk beszerezni. Az ellenállóképesség kulcsa Miskolc esetében tehát a közlekedés terén az, hogy egyrészt többféle energiaforrásra kell egyszerre támaszkodnunk, másrészt termelnünk kell saját áramot az elektromos buszok hajtására, például geotermiával, vagy napelemekkel.
– A zöld város kialakításában Miskolc eddig is kiemelt helyzetben volt…
– Sok tennivaló van még, de nagy lehetőséget kaptunk egy éve, hogy közvetlen EU-s forrásokhoz jussunk a klímasemlegesség elérése érdekében, és hiszem, hogy Miskolcnak egyedi adottságai miatt jobb esélyei vannak, mint a többi városnak.
– Sok tennivaló van még, de nagy lehetőséget kaptunk egy éve, hogy közvetlen EU-s forrásokhoz jussunk a klímasemlegesség elérése érdekében, és hiszem, hogy Miskolcnak egyedi adottságai miatt jobb esélyei vannak, mint a többi városnak.
– Mire gondol?
– Vegyük sorra. Ahogy már mondtam, egyedi kincsünk a geotermia, részben ki is van építve a rendszer. A hőenergiát viszont nem használjuk ki teljesen, hiszen télen ugyan fűtünk vele, de nyáron például nem állítunk elő belőle áramot, vagy nem nagyon használjuk fel más hasznos célra a hőenergiát. Másrészt Miskolc környékének nagyon jó adottságai vannak napenergia-termelésre. Emellett Miskolc vízkincse sokkal jelentősebb, mint a környező nagyvárosoké.
– Debrecenre gondol?
– Ritkán gondolok más városokra, én Miskolccal foglalkozom. Azt keresem, hogyan kapcsolódhatunk folyamatokhoz. Az EU következő 7-14 évének legfontosabb kérdése az energetika lesz, az EU országai előtt pedig világos már, hogy a jövő egyik alternatív energiája a hidrogén. Képzeljünk el olyan járműveket, amik tiszta vizet bocsátanak ki, büdös füst helyett. A technológia már nem a jövő, hanem már ma is elérhető. A következő időszak egyik legfontosabb feladata, hogy Miskolcon néhány hidrogénnel működő buszt is üzembe állítsunk. Ilyen projektek sorát kell elindítani a következő években, ha a város tartja magát a zöld város elképzeléshez.
– Mit kell ehhez a városnak tennie? Van egyáltalán ennek érdemi esélye?
– Ma a városüzemeltetés kulcsa, hogy lesz-e hozzá elegendő elektromos áram, és azt az áramot honnan vesszük, milyen áron. A legjobb lenne, ha a város üzemeltetéséhez szükséges energiát saját magunk tudnánk előállítani. Nem szeretném, ha értékes termőföldjeinket napelemek foglalnák el, de meg kell találnunk azokat a megoldásokat, amelyekkel energiatermelő képességünk nő. Sajátos megoldásunk is lehet erre: Miskolcon van az ország egyik legnagyobb lakótelepe, óriási tetőfelületekkel. Az EU kiemelten támogatja az energiaközösségeket, és mi jobb erre, mint az óriási lakótelepeink?
– Ezek tetszetős ötletek, de hogy lesz erre forrás?
– Ezek csak példák. A napokban több cikk is megjelent arról, hogy a kormány új energiastratégia mentén kíván haladni. Miskolc ennek az energiastratégiának az új központja kell, hogy legyen a következő ciklusban. Ez az a logika, ami a város körforgásos gazdaságát is erősíti, amire nagy szükségünk van, ha fenntartható városfejlesztést akarunk végig vinni a következő években.
– Hogyan vezet erre út?
– Energiaközösség, összefogás a helyi cégekkel és a városlakókkal, valamint a piaci szereplőkkel, fejlesztőkkel. A hidrogén jelentőségét például nem sokan ismerték fel a nagyvárosok közül. Össze fogom hívni a témában érdekelt cégeket, és remélem hamar kialakíthatunk egy közös koncepciót, amelynek eredménye lehet a későbbiekben a Miskolci, Észak-Magyarországi hidrogénvölgy kialakítása is például.
– Hidrogénvölgy? Ez alatt mit ért?
– Igen, hidrogénvölgy, ugyanis ez is egy kihasználatlan lehetőség, kihasználatlan adottság volt. Eddig. Az EU ugyanis ezt is kiemelten kezeli, Miskolc és környéke pedig nevesített egy ilyen projektre, a Miskolci Egyetem pedig már jártas ehhez kapcsolódó kutatásokban. A hidrogénvölgy valójában egy adott helyre koncentrálódott, a jövő tiszta energiaforrását a központba állító cégek, emberek közössége. Olyan, mint a Szilícium-völgy, csak itt az energetika lesz a fókuszban. Ha az önkormányzat és a város cégei ehhez kapcsolódnak, az minden résztvevőnek és az egész ügynek ad egy pluszt. Reményem szerint rövidesen egy kész és az országban egyedüli koncepciót mutathatunk be az új Energiaügyi Minisztériumnak.
– És számít is kormányzati támogatásra?
– Az Európai Unió és a Magyar Kormány is óriási összegeket kíván megújuló energia alapú fejlesztésekre költeni. Az elmúlt időszakban szinte minden egyes nap lobbiztunk annak érdekében, hogy az energiafüggőségünk csökkenjen. Kollégáim számtalan projektet, koncepciót készítettek elő a geotermikus energia arányának növelésére, a körkörös gazdaságra való áttérésre, vagy akár a hidrogéntechnológiai fejlesztésekre vonatkozóan is. Mondhatnám úgyis: Miskolc tele van energiával, használjuk ezt ki és ezen a pályán még kevesen vagyunk.
– A gyakorlatban mit jelentene egy ilyen új világ a Miskolciaknak?
– Ezt azért ne úgy képzeljük el, hogy holnaptól ilyen lesz Miskolc, de mondok gyakorlati példát. Reményeim szerint 2030-ban már lesz értelme feltenni az akkori vezetőknek a kérdést, hogy lehet-e ingyenes Miskolcon a közlekedés? Látom, kerekedik a szeme a csodálkozástól pedig nem olyan nagy ördöngösség ez: vannak villamosaink, egyre több elektromos autóbusz jár Miskolc utcáin. Remélem, hogy az elektromos autóbuszok aránya rohamosan nő majd, illetve lesznek egyéb alternatív hajtások is napirenden, például az előbb említett hidrogén. Amennyiben ezeknek a hajtásoknak az „üzemanyagát” magunk tudjuk előállítani, akkor eljöhet az a pillanat Miskolc életében is – mint ahogy a világ több városában -, hogy ingyenes lehet a tömegközlekedés.
– Azért ez a megritkított járatok városában eléggé sci-finek tűnik…
– Tizenöt éve a mesterséges intelligencia is annak tűnt, most meg beszélgethetünk vele a neten. Szóval a világ gyorsan változik. Nekünk kell eldönteni, hogy a változás élén járunk, vagy lemaradunk róla.
Hja, a sportállásban edzettek.
Azt mondod, hogy tele van a tökünk Velük?
már meg is alakítottam a TVTV-frakciót. HR-esnek Sacc Olga-t kérem fel.
Basszus! Polgármester harcol az aksi gyárért. ???
„Vajon mi a vízbontás energiamérlege? Mert ez fogja eldönteni, érdemes-e ezzel vacakolni, vagy nem. Érdekes kérdés, ugyanis ha belegondolunk, a vízbontással majd az újbóli összecsinálással összességében nem csinálunk semmit, a vízből végül víz lesz megint.
Akkor tehát a vízbontásba fektetett energia szépen vissza is tér hozzánk, amikor a hidrogént felhasználjuk. Ezzel fel is találtuk az örökmozgót, a perpetuum mobilét! Ez egy zseniális csiki-csuki! Hát nem? Hát nem.
Mitől megy a Toyota Mirai?
A hidrogénes autózás zászlóshajója egyértelműen a Toyota Mirai. Nézzük, hogyan válik a hidrogénbe zárt energia gördülő mozgássá egy ilyen autóban. Azt már láttuk, ha elégetjük a hidrogént, akkor felrobban, és akár ezt az utat is lehetne követni az energia kinyeréséhez.
Azonban itt nem belsőégésű motorral van dolgunk, hanem egy csendes, mozgó alkatrészt nem tartalmazó egységgel, az úgynevezett üzemanyagcellával (Fuel Cell).
Ez a cucc olyan ravasz módon párosítja újra össze a hidrogént az oxigénnel, hogy egy katalizátorral leválasztja a hidrogénatomról az 1 darab elektronját, és azt egy kábelen elvezeti munkavégzésre, ami aztán ezen a kerülőúton jut vissza az oxigénmolekulához. A megmaradt pucér proton pedig egy elektrolitban “átúszik” az oxigénmolekulához.
Végül minden alkotóelem összetalálkozik, s a folyamat végén ugyanúgy létrejön a vízmolekula, mintha elégettük volna a hidrogént, csak épp a felszabaduló energia nem hő, hanem kapásból elektromos áram formájában került mohó kezeink közé, amit elteszünk egy akkumulátorba.
A hidrogénautó tehát szintén villanyautó. Hoppá!”
96500 Joule energia kell 1 Mól víz szétbontásához.
Majd a dékás Hegedűs Andika felhomályosítja. ????
„Itt jegyzem meg, hogy már gyártásban vannak, és sok területen leválthatják a lítium ionos akkumulátorokat a nátriumot használó akkumulátorok, melyekhez nem gyermekvér, csak sima asztali konyhasó tapad. Szóval a tiszta akkumulátor igenis létezik. Ha a BYD kínai autógyártó nem kamuzik, akkor idén elkezdik szállítani az első konyhasó alapú személyautókat is.
Így már egészen más a leányzó felfekvése, érdemes elgondolkodni a használatukon, mert így az energiaveszteségünk harmada lesz a hidrogén-energetikának.
És ha még hozzátesszük, hogy a hidrogén egyszerhasználatos energiatároló, az akku pedig több ezerszer feltölthető, az eredmény mindenki számára egyértelmű.
Hát igen. Amíg nincs olcsón 400 Wh/kg-nál nagyobb energiasűrűségű akkumulátor megfizethető áron (mert megfizethetetlen áron már van, lásd Amprius), addig hosszútávú akkumulátoros repülésről ne is álmodozzunk. De minek ide földgázból készített hidrogén? Ott a kerozin, és a teljes kerozinalapú infrastruktúra, és kész. A szén-dioxid kibocsátás mindkét esetben brutális, bár a kerozin égetésével egy picit kevesebb.
No és a hajók? A helyzet ott is ugyanez. Amíg a vegytiszta hidrogén 95 százaléka fosszilis alapú, addig nyugodtan égesd el a dízelolajat, barátom! Még jót is teszel a Földnek, mert a földgázból előállított hidrogén elégetésével nyert energia összességében több szén-dioxid kibocsátással jár, mintha a dízelolajat közvetlenül tüzelnénk el, hisz elmarad a mennyiség felének előre elégetése, vagyis a hidrogéngyártás folyamata.
Összefoglalás: a vegytiszta hidrogén energiasűrűsége kiváló, azonban az előállítása miatt az energiahatékonysága borzasztó, ezzel a végső energiakihozatala nettó háromszoros bukta az akkumulátorokhoz képest.”
Miskolc hiába van tele energiával, ha Pató Pali a fejlődés lepukkadt akadálya. Olyan szinten lepukkadt, hogy még újra indulni akar. Pató Pali Miskolc szégyene és fejlődésének gátja.
Ennyire hiányzik a román szürkeállomány kiskutyus?
Mindent elkövettetek , hogy szabotáljátok Krizát
Nem sül le a bőr képedről?
Szegény kriza el volt nyomva a fideszes kormánnyal meg a szekuval a háta mögött? Ezzel a mesével eddig még nem álltatok elő..:)
Nem is, mert a Kobold, Káli, Kriza, Veres, „mostoha Miskolc” a Ti mesétek
Idézet:
„Két bites kimenetek
vörös kormány, vörös város = szopacs
narancs kormány ,vörös város = szopacs
narancs kormány ,narancs város =szopacs
vörös kormány, narancs város = szopacs”
Lehet, hogy a miskolci elitben van a hiba?
A szekus megmondta, hogy a miskolci szürkeállomány neki kevés…Ezért importáltatok romániából..-57 milliárd lett a vége és 9 év toporgás.
Tele van. Tele. Ingyenélő haverokkal, meg kisebbségiekkel.
San Francisco-ban Szilícium völgy, Debrecenben Aksivölgy. Miskolcon meg hidrogénvölgy? Vízbontással Hidrogén a jövő technikája? Szennyező aksik helyett vízzel közlekedő autók. Hidrogénautók ebben lenne jövő valóban. Mezőgazdaságban pedig öntözéses vízgazdálkodás folyók kihazsználása és záportározók, víztározók építése ebben lenne jövő.
Az már!
Siralomvölgyet akart mondani ????
xxxxxxxxx. Ezekkel én nem dolgoznék együtt.
Felfoghatatlan!
az árnyékkormány árnyékvárosának árnyékfrakció árnyéktagozatával? ????
„5.pont
Harc van. Aki nem érti a harc szabályait, az ne legyen harcos. Sok más szakma is van. Autófényező?”
És árnyékbokszoló ?
Miskolc tele van energiával. Csak a polgármesterből hiányzik a tehetség, meg a tisztesség.
Akkor miért kértétek fel a kuratóriumba fidelitasoskám? :):)
Hogy erősítsük a várospolitikus mivoltát
Így teszteltük az árnyék-frakciót
Előbb volt a felkérés, aztán sz@rtátok a dékás levelet
Vagyik kapkodtatok?Ezért ki a hibás?
semmi kapkodás
a teszt sikerült
Indulása Mokrai kegyelmétől függ
Ha így van akkor ,hogy lehet hogy Veres már bejelentette hogy indul a dk meg még nem? Előbb gondolkodj, utána írj…
A miskolciaknak tele a tökük Palival
telistele
Hajrá Veres Pál!Köszönjük, hogy egyik csőcseléknek sem hódoltál be.Ezért szavaztunk rád és fogunk jövőre is.Köszönjük.
jó az!
Még az a szerencse, hogy a Földes egykori igazgatója a polgi és nem a Zrínyi igazgatónője, mert akkor lenne aztán nemulass.
Mennyé’mán!
Még a koronás címert is fordítva raktátok ki az állami ünnepségen.
Miskolc tele van energiával. Gazdáján meg is látszik. 😀 Pali bátyánk milyen alapon újrázna a nulla sőt mínusz egyes teljesítmény miatt? Iskolába is ha valaki megbukik nem újrázhat hanem megbukik. A Mi Palink meg felfelé akar bukni újrázva? Milyen alapon amikor tönkretette a várost. Tönkretette a repülőteret bezárt, avas kilátó presszó is bezárt, tiszti klub zárva, szentpály üresen, kossuth mozi üresen, diósgyőri vár építkezés leállt, tündérkert bezárt, fesztiválok bezártak, adventi fényfüzéreket is leszedette ne, hogy valaki polgári kezdeményezésre felkapcsolja, bezárt adventi vásár, repteret is beszántották feltúrták mint valami lövészárkokat úgy néz ki ne, hogy polgári kezdeményezésre repülgessenek repülősök, strandok, szállodák is bezártak mindent tönkretett és bezárt. Fejlődés egy száll se semmi úja nincs a városba csak bezárva minden nem újrázni fog Palkó bátyánk hanem bukni de NAGYOT BUKNI. TANMESE IS ÍGY SZÓL „EGYSZER VOLT BUDÁN KUTYAVÁSÁR”. Mindent bezáratott és volna képe újrázni? Erre mondják. „Vastag bőr”. Bezárásokat nulla pontra értékelik városlakók ami egyet jelent a NAGY BUKÁSSAL.
„Óh mond te kit választanál”? Majd a győztes mellé beáll, hogy nyerjen. Csibész lángész. 😀
Közbiztonság is gyenge. Még, hogy buli negyed Miskolc. Kocsmanegyedhez hasonlít inkább. Sok részeg, kötekedő ember főutcán hétvégén este züllik a város. Inkább „lógatott orral” elvonulni kéne nem újrázni akarni. Nulla teljesítményre akar újrázni? „Vastag bőr”.
Így va. Úgy legalább kézzel fogható lesz az eredmény. Eddig nulla, a következő cklusban dupla nulla. Szar alak a pali.
Tudjuk…Még a rendőrkapitány helyettest is leverték a város közepén….Ja nem is, az a román horda idején volt…:):):):))
2019.08.22 „Múlt héten szombaton, Miskolcon három fiatalkorú megvert egy férfit, és elvették a telefonját. Később kiderült, hogy a miskolci rendőrkapitány-helyettest támadták meg, akinek, információink szerint, a gerince sérült meg.”
Szoci örökség
Káli Sándor készenléti ezredet ígért. Tessék adózni !!!
visszajöttek elvtársaid most megteheted.
“Káli Sándor:
Mindenképpen ide számítom, hogy a
válság nehéz
körülményei között is
megőriztük a város
működőképességét.
Javult és határozottabb lett a
városőrség,
polgárőrség,
területőrség és a
rendőrség munkája: soha még
nem volt ilyen markánsan
érzékelhető, milyen erős az
emberek vágya a közbiztonság
iránt (ezt fogja szolgálni hamarosan a
készenléti ezred is).”
https://szon.hu/borsod-abauj-zemplen/megorztt-mukdokpessg-m-interj-kli-sndorral-2655916/
Elvtársaim?Még mindig nem orbán győző vagyok…
semmi kapkodás
a teszt sikerült
Indulása Mokrai kegyelmétől függ
Ugyanmán!
Pali bácsi szinergiát akart mondani az energia szó helyett, de aztán eszébe jutott, hogy NULLA az együttműködés és hogy a fidesz a VV-frakciót szeretné leváltani, nem a polgármestert
/ szinergia görög eredetű szó, mely együttműködést, együtt való hatást jelent./
Veres Pál a mi polgármesterünk
Veres Pál a mi polgármesterünk, ő irányítja a várost,
Úgy dolgozik, mintha a pingvineknek lenne az otthona.
Kezében a város irányítása, fejében a tervek,
Egy áldás a városnak, reményünk, a jövő.
Sokat dolgozik, nappal és éjjel, hogy a városunk jobb legyen,
Szívével-lélekkel, hogy a lakosoknak jobb jövőt teremtsen.
Veres Pál a mi polgármesterünk, a városunk élén áll,
Kezében a hatalom, fejében a remény.
Együtt építjük a várost, együtt lépünk a jövőbe,
Veres Pál a mi polgármesterünk, ő mutatja az utat.
Olyan, mint a pingvin, amikor a csapat vezetője,
Együtt mozogunk, együtt érünk el célokat.
Veres Pál a mi polgármesterünk, ő a városunk élén,
Egy áldás a városnak, reményünk, a jövő.
És amikor nézzük őt, biztosak lehetünk benne,
Veres Pál a mi polgármesterünk, ő lesz a városunk jövője.
Csökkenteni kellene az alkohol bevitelt.