Elsőre csak annyi látszott, barna „trutyi” van a szobron.
Vasárnap reggelre barna trutyi borította be Horn Gyula volt miniszterelnök XIII. kerületi szobrát – írta a Telex az olvasóitól kapott fotók alapján. Az elkövetők a vödröket is otthagyták a szobor talapzatán.
A lapnak a XIII. kerület sajtófőnöke, Ladányi Zsolt elmondta, a szobrot sárral öntötték le. A kerületi közterület-felügyelet hivatalból feljelentést tett és gondoskodik a takarításról.
Az esetet egyébként rögzítette egy térfigyelő kamera is, azon két elkövető látszik.
A kerületi képviselő-testület még 2013-ban döntött arról, hogy szobrot kap Horn Gyula néhai miniszterelnök. A szobrot a Gyermek utcában állították fel.
Láttam én már önbetörést.
Miért van olyan érzésem, hogy a Pintér-féle rendőrség soha nem fogja megtalálni a tetteseket???
az öszödi beszéd kiszivárogtatóját megtaláltátok már?
hát a TV ostromát pénzelőket? ( nincs elég möszöpöhöz köthető fedésben dolgozó
vagyonvédő kft?)
hét a cigány gyilkosságok titkosszolgálati szálait?
nem doktor Simon svájci bankszámláját?
a „Függetlenek a Szinva Városáért Egyesület” NGO Veres kampányájának 14 milliós adományozója felfedte már kilétét?
És ezeket kinek kellett volna kinyomoznia?
minek, Suchman elvtárs?
hogy aztán a „jogállami” független bíróságotok… ??? ezt-azt-amazt kizárják a bizonyítékok sorából a zöldek garázdálkodása közben
lásd cementgyár; 20 év szimpla adás-vételi vita plusz 20 év kártérítés plusz 20 év végrehajtás Svájcban, az 60 év.
CSAK SÁRRAL ÖNTÖTTÉK LE?
Mesélj már valamit a Horn balesetről? Mi újság van azzal a teherautóval?
A történelem ismétli önmagát…
Lsd: Patton tábornok esete
gempáért?
„Az önkormányzati törvény szerint azonban olyan személyről, aki XX. századi önkényuralmi politikai rendszerek megalapozásában, kiépítésében vagy fenntartásában részt vett, nem nevezhető el közterület.
A törvény azt is előírja, hogy ha az önkormányzat döntése során kétség merül fel e tekintetben, akkor a Magyar Tudományos Akadémia állásfoglalását kell kérni. Felelevenítette, hogy a Fővárosi Közgyűlés júniusi ülésén kormánypárti képviselők aggályuknak adtak hangot, és nem is szavazták meg az előterjesztést, tehát kétség merült fel az elnevezéssel kapcsolatban. Ennek ellenére a fővárosi önkormányzat nem kérte az MTA állásfoglalását, rajta kívül viszont más nem fordulhatott az Akadémiához.
Felföldi Zoltán elmondta: annak érdekében, hogy papírjuk legyen arról, hogy Horn Gyula XX. századi önkényuralmi politikai rendszer megalapozásában, kiépítésében vagy fenntartásában részt vett, egy másik magánszeméllyel, továbbá Nagy Imre ügyvéddel közösen kezdeményezték a Horn Gyula Emlékére Alapítvány megalapítását. Ehhez a 2011. évi CLXXXI. törvény szerint kérniük kellett az MTA névhasználati engedélyét.
Az MTA megtagadta az engedély megadását, az indoklás szerint azért, mert Horn Gyula „közismert életútja nem hagy kétséget afelől, hogy részt vett, sőt vezető szerepet vitt XX. századi önkényuralmi rendszer kiépítésében és fenntartásában”.
Felföldi Zoltán szerint ebből az következik, hogy Horn Gyuláról nemcsak civil szervezetet, hanem közterületet sem lehet elnevezni. Hangsúlyozta: Budapest önkormányzata egyrészt eljárásjogi szabálysértést követett el azzal, hogy a felmerült kétségek ellenére nem kérte az MTA állásfoglalását, másrészt törvényt sértett azzal, hogy olyan személyről nevezett el közterületet, amely személyről történő elnevezést törvény tiltja.”
Basszus!
Dániel Péter nem hozott Jaffából vörös festéket?