Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

 A Miskolc green city gumicsontot még a Kriza korszakban dobták be. De Veres Pál is rácuppant a történetre

… hiszen olyan jól eladható cucc.

Természetesen ez is megmaradt a lózungok szintjén. A sok kiültetett fa kiszáradt, a Népkert meg ingyenes parkoló lett. Némi levelezés után kiderült, hogy Verest nagyon nem érdekli a parkolós sztori történet. Megfejtés. Gyakran felbukkan a Vigadóban…(képünkön) 
Csavar a történetben, hogy időközben a terület képviselője Révész Péter, aki még az életben soha semmi olyat nem mondott, amire bárki is emlékezne , azon kívül, hogy csináljunk még több parkolót a területen, illetve lerombolt egy sorompót Tapolcán, leszerződtette csatárnak a helyi LMP.

A zöldterületen (Népkert) parkolással összefüggésben a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Hatósági Főosztályának hatásköre nincs. Javasoljuk, forduljon a területileg illetékes önkormányzathoz, javasolta a hivatal lapunknak.

6 Responses

  1. A cuclib elvtársaid dobták be! Kriza semmit nem dobott be, csak EU-s elvárásra jó érzékkel csatlakozott a kertépítőkhöz.

    „Mióta van Magyarországon Green City?
    Ahogy a kornyezetvedelem.hu oldalon olvashatjuk, „Magyarország 2010 júniusában, Milánóban hatodik tagként, a Milánói Charta aláírásával csatlakozott az európai Green City Mozgalomhoz. A mozgalom magyarországi megismertetését és védnökségét a Magyar Kertépítők Országos Szövetsége (MAKEOSZ) vállalta.”

    A Magyarországon is táptalajra lelt mozgalom a korábban említett, 2002-es hollandiai kiállítástól eredezteti magát, és biztatóak a kilátások, mivel az egyes országok tevékenységének európai szintű koordinálását az ELCA (Európai Kertépítő Szövetség) vállalta magára.

    Milyen területeken tevékenykedik a magyarországi Green City mozgalom?
    A MAKEOSZ égisze alatt meglehetősen sok mintaprojekt zárult le az elmúlt 12 évben hazánkban.

    Ilyen volt például a Környezettudatosságot, klímavédelmet erősítő szemléletformáló esemény Bicskén, a Közösségi faültetés Nemesvámoson.

    Viszont az elmúlt években, a koronavírus-járvány idején úgy tűnik, leálltak a munkálatok. A 2011 óta futó projektek felőli csend és az évek óta nem frissülő Facebook-oldaluk alapján úgy tűnik, eléggé sárgul a Zöld Városok ügye Magyarországon.

    Mi az a Zürichi Zöld Charta?
    2011 június 29-én írták alá Zürichben az ELCA felügyelete alatt – azonban mára ennek csupán a magyar oldalon találjuk nyomát. A megállapodás röviden a csatlakozó városok részéről történő kötelezettségvállalásról szólt, amely szerint a városok „bezöldítésén” dolgoznak majd.

    Úgy vélték, hogy a Zöld Város mozgalom a jelenkori környezet-politikai kihívásokra adott válasz, és mint ilyen, egyszersmind segíti az embereket is, hogy élhetőbb környezetben élhessenek.”

  2. Itt egy példa. Mi bajod vele?

    „A PannErgy leányvállalata megkezdte az avasi fapótlást
    Miskolc – A PannErgy Csoport legnagyobb beruházását megvalósító Miskolci Geotermia Zrt. megkezdte Miskolcon azon fapótlási munkálatokat, amelyek a Miskolci Geotermikus Projekt távvezeték építési munkái miatt kiemelt növényzet helyreállításával kapcsolatosak. Miskolc város több helyszínén, összesen 126 darab fa ültetésére kerül sor.”

  3. Veres mindenre rácuppan, amivel kábíthatja a népet, és palástolhatja, hogy nem csinál semmi hasznosat. A potyát meg hogy is ne szeretné

    3
    2
  4. Kriza nem green cityt, hanem Smart Cityt épíett volna, és ha nem jön a velünk a város, akkor már lenne is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű