… hiszen olyan jól eladható cucc.
Természetesen ez is megmaradt a lózungok szintjén. A sok kiültetett fa kiszáradt, a Népkert meg ingyenes parkoló lett. Némi levelezés után kiderült, hogy Verest nagyon nem érdekli a parkolós sztori történet. Megfejtés. Gyakran felbukkan a Vigadóban…(képünkön)
Csavar a történetben, hogy időközben a terület képviselője Révész Péter, aki még az életben soha semmi olyat nem mondott, amire bárki is emlékezne , azon kívül, hogy csináljunk még több parkolót a területen, illetve lerombolt egy sorompót Tapolcán, leszerződtette csatárnak a helyi LMP.
A zöldterületen (Népkert) parkolással összefüggésben a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Hatósági Főosztályának hatásköre nincs. Javasoljuk, forduljon a területileg illetékes önkormányzathoz, javasolta a hivatal lapunknak.
„gátiság”
A cuclib elvtársaid dobták be! Kriza semmit nem dobott be, csak EU-s elvárásra jó érzékkel csatlakozott a kertépítőkhöz.
„Mióta van Magyarországon Green City?
Ahogy a kornyezetvedelem.hu oldalon olvashatjuk, „Magyarország 2010 júniusában, Milánóban hatodik tagként, a Milánói Charta aláírásával csatlakozott az európai Green City Mozgalomhoz. A mozgalom magyarországi megismertetését és védnökségét a Magyar Kertépítők Országos Szövetsége (MAKEOSZ) vállalta.”
A Magyarországon is táptalajra lelt mozgalom a korábban említett, 2002-es hollandiai kiállítástól eredezteti magát, és biztatóak a kilátások, mivel az egyes országok tevékenységének európai szintű koordinálását az ELCA (Európai Kertépítő Szövetség) vállalta magára.
Milyen területeken tevékenykedik a magyarországi Green City mozgalom?
A MAKEOSZ égisze alatt meglehetősen sok mintaprojekt zárult le az elmúlt 12 évben hazánkban.
Ilyen volt például a Környezettudatosságot, klímavédelmet erősítő szemléletformáló esemény Bicskén, a Közösségi faültetés Nemesvámoson.
Viszont az elmúlt években, a koronavírus-járvány idején úgy tűnik, leálltak a munkálatok. A 2011 óta futó projektek felőli csend és az évek óta nem frissülő Facebook-oldaluk alapján úgy tűnik, eléggé sárgul a Zöld Városok ügye Magyarországon.
Mi az a Zürichi Zöld Charta?
2011 június 29-én írták alá Zürichben az ELCA felügyelete alatt – azonban mára ennek csupán a magyar oldalon találjuk nyomát. A megállapodás röviden a csatlakozó városok részéről történő kötelezettségvállalásról szólt, amely szerint a városok „bezöldítésén” dolgoznak majd.
Úgy vélték, hogy a Zöld Város mozgalom a jelenkori környezet-politikai kihívásokra adott válasz, és mint ilyen, egyszersmind segíti az embereket is, hogy élhetőbb környezetben élhessenek.”
Itt egy példa. Mi bajod vele?
„A PannErgy leányvállalata megkezdte az avasi fapótlást
Miskolc – A PannErgy Csoport legnagyobb beruházását megvalósító Miskolci Geotermia Zrt. megkezdte Miskolcon azon fapótlási munkálatokat, amelyek a Miskolci Geotermikus Projekt távvezeték építési munkái miatt kiemelt növényzet helyreállításával kapcsolatosak. Miskolc város több helyszínén, összesen 126 darab fa ültetésére kerül sor.”
Veres mindenre rácuppan, amivel kábíthatja a népet, és palástolhatja, hogy nem csinál semmi hasznosat. A potyát meg hogy is ne szeretné
Az ózdi döbrögi a hablatyoláson kívül eddig semmi jót sem tett
Kriza nem green cityt, hanem Smart Cityt épíett volna, és ha nem jön a velünk a város, akkor már lenne is.