A DVTK tavaly októberben jelentette be, hogy a spórolás jegyében határozatlan időre szüneteltetik a gyepfűtést és a fűnapoztató rendszereket. Ennek ellenére érdekes látvány fogadta egy miskolcit, egy napfényes februári napon.
Néhány évvel ezelőtt a Blikknek nyilatkozott Szekeres Tamás, a Fradi stadion ügyvezető igazgatója, aki a „napoztató” gépről akkor azt mondta, hogy óvatosan kell vele bánni, mert sokat fogyaszt…
NNNNA, MÉGEGYSZER :
TÖBBLETFÉNYT KELL BIZTOSÍTANI A FŰNEK, MERT EZEKNEK A FŰFAJTÁKNAK A STADION ÁRNYÉKOLÁSA MIATT KEVÉS A FÉNY AZ ÉLETBEN MARADÁSHOZ ÉS A FEJLŐDÉSHEZ.
EZÉRT KELL ( MEGFELELŐ HULLÁMHOSSZÚ FÉNNYEL ) LÁMPÁZNI.
EZ OLCSÓBB,MINT A GYEPCSERE MINDEN ÉVBEN . . .
MÁS, FÉNYSZEGÉNYEBB KÖRNYEZETET ELVISELŐ FŰFAJTÁK NEM ALKALMASAK, MERT NEM BÍRJÁK A SPORTTERHELÉST ÉS KIKOPNAK.
A LEGJOBB MEGOLDÁS:
– KIS EMELKEDÉSŰ, “ALACSONY” LELÁTÓ
– NAGYOBB TÁVOLSÁG A LELÁTÓ ÉS A PÁLYA KÖZÖTT ( RÉGEN EZÉRT VOLT JÓ, HA VAN FUTÓPÁLYA
– MAGAS, TERMÉSZETES NAPSÜTÉSES ÓRASZÁM
A MAI KOR KÖVETELMÉNYEINEK ( NAGY BEFOGADÓKÉPESSÉG, FEDETT LELÁTÓ, STB.) ÍGY NEM LEHET TERMÉSZETES MÓDON MEGFELELNI.
A NÉMET VELTINS ARENA-BAN (SCHALKE 04) MIVEL TELJESEN FEDETT ÉS LÉGKONDICIONÁLT IS, EZT ÚGY OLDOTTÁK MEG,HOGY:
“A stadion legszembeötlőbb tulajdonsága a zártsága. Nemcsak a nézőtér, de a pálya is fedett. A világ első zárt stadionjában, az Amsterdam Arena -ban egy nehezen működtethető nyitható tetővel próbálták meg a fű pusztulását megakadályozni. Az Arena AufSchalke( VELTINS ARENA) tervezői bonyolult tetőszerkezet helyett egyszerűbb megoldást választottak. A teljes játéktér egy hidraulikus szerkezet segítségével a déli lelátó alatt kihúzható a stadionból.”(WIKIPÉDIA)
A STADION GYEPÉT KINT GONDOZZÁK,, SÜTI A NAP, LOCSOLJÁK,NYÍRJÁK,GYOMMENTESÍTIK, CSAK A MÉRKŐZÉSEK IDŐTARTAMÁRA TOLJÁK BE A STADIONBA ( MÁR HA FÜVES PÁLYA KELL ÉPPEN, MERT TENISZPÁLYA IS VAN PLD. )
MÉG VALAMI ?