A hegyvidéki területeken az Őrség déli részének kivételével mindenhol jelentősen lecsökkentek a síelhető napok. A legerősebb negatív változás az Északi-középhegységben észlelhető, ahol ez egyes területeken meghaladja a 25-30 nap/év értéket is. Ha több csapadék is hullik télen, a magasabban fekvő területek erőteljesebb melegedése egyre kevesebbszer lehet hóra számítani.
A kutatók kétféle éghajlati szimulációt végeztek el, hogy eldönthessék a csökkenő gyakoriságról, hogy csak természetes kényszerek okozták-e azokat, vagy az emberi tevékenység által megnövekedett üvegházgáz-koncentráció is közrejátszott.
Békén kéne hagyni a Bükköt, már így is letarolja a sok barom
Bánkutat érdemes fejleszteni, csak nem kizárólag a hóra alapozva. Az időjárás megváltozott (se hó, se hideg), de kiváló turisztikai központ lehetne. Ehhez alapvetően meg kell oldani a vezetékes vízellátást és jól járható utat kell biztosítani. Valamint megfelelő fogadóképességű szállást kell kiépíteni (talán ezt felismerve vették meg az ÉMÁSZ üdülőt). Turisztika, nordic walking, terepkerékpár – különösebb befektetés nélkül biztosítható. Látványosságnak ott van a csipkéskúti ménes és Szilvásvárad felé is hasznosítható lenne az erdei vasút vonala.
Bánkutat a természet fejlesztette. Az ember pedig él, vagy visszaél vele. Sajnos mostanában inkább az utóbbi jellemzi a nagy fejlesztési projecteket.
Nem is fejlesztik 50 éve