Úgy adták el a földeket az akkumulátorgyár építéséhez, hogy a beruházó nevét sem tudták Kisteleken
Nemcsak a lakosság, hanem a képviselők sem tudhatták meg az 500 milliárdos projekt beruházójának nevét és a terv részleteit – írja a 24.hu. A lap szerint a sürgősséggel nyélbe ütött üzlet előtt nem is mérlegelték, hogy ki a beruházó, mit fog csinálni, és tevékenysége jelent-e majd környezeti terhelést a szóban forgó területtől 1,5–2 kilométerre fekvő településnek, a polgármester csak annyit árult el a képviselőknek, hogy egy miskolci vállalkozással, az Európa-Center-Miskolc Kft.-vel tárgyalt a 12 hektáros terület értékesítéséről, mely egy „kínai-koreai befektető” számára keres megfelelő helyet.
A testület arra hatalmazta fel a polgármestert, hogy 1500 forintos négyzetméteráron kössön megállapodást a céggel.
Nagy Sándor polgármester (Fidesz-KDNP) a lap kérdésére csak azt mondta el, hogy az emlegetett kínai-koreai cég a Mercedes és BMW beszállítója, a két német autógyártó számára készít akkumulátor-részegységeket.
Az egyetlen képviselő, aki az eladás ellen szavazott, Mészáros Gábor, aki a legutóbbi önkormányzati választáson Nagy ellenfele volt, egyetlen szavazat döntött köztük. Mészáros február 12-én a Facebookon kommentálta a képviselőtestület döntését: „Nem hiszem, hogy komoly szándék esetében, amikor már az elején, a földterületek megvásárlásával százmilliókat akarnak befektetni, ne legyen kidolgozott projekt-terv. Ezért nem értem, hogy miért nem biztosították, és kérésünk ellenére azóta sem kaptuk meg a szükséges anyagokat.”
Az önkormányzat a polgármester közvetítésével összehozott előszerződést az Európa-Center-Miskolc Kft.-vel (ECM) kötheti meg, mely Nagy Sándor szerint külföldre is kiajánlja majd a területet befektetők számára.
Wicha
Wicháncol
Történelmi időket élünk geostratégiai, geopolitikai átrendeződések vannak kelet felé eltolódással Kelet-Európa felé. Joe Biden Amerikai elnök Európai múltheti körútján a B9 csoporttal (Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország, Románia, Bulgária) NATO keleti tagországok és egyben gazdasági érdekcsoport képviselőinek tárgyalása Lengyelországban Warsóban a múlthéten katonai és védelmi ipar szempont mellett gazdasági szerepkörbe is kerülnek ezen országok, geopolitikai átrendeződés sőt nagyhatalmak keletebbre tolódása is megfigyelhető Németország mellett nagyhatalmi befolyási státusz Lengyelországban is tehát keletebbre tolódó hatalmi átrendeződés is megfigyelhető kelet európai eddigi „vákum”-ban lévő országok mely egy „űr” volt kelet Európa ezt az „űrt” a keleti irányba eltolódó gazdasági befolyás töltheti be védelmi ipar mellett gazdasági téren is. Nem hiába volt a B9 csoport látogatása Lengyelországban Warsóban múlthéten NATO védelmi szerep mellet bizony gazdasági érdek miatt is. Ausztria és Csehország középhatalom „mutatja az irányt” Szlovákia felé is elég csak gondolni autógyártó nagyhatalom Szlovákia 6 autógyárával melyben legújabb a Volvo és a Porsche és versenyben vannak a Volkswagen csoport akkumulátorgyáráért is. B9 csoport közös fényképezkedésénél is Joe Biden elsőként fogott kezet a Szlovák köztársasági elnök hölggyel Zuzanna Kaputovával. Az is nagyon érdekes, hogy A Kínai béketerv mellé is egyre többen állnak be. Kína lehet az a „kompország” akivel a kelet és nyugat is jó viszonyt akar ápolni így közvetítő szerepben a kelet és nyugat közt Kína lesz tehát Kínára végülis a kelet és nyugat is igényt tart nagyon érdekesek lesznek elkövetkező hetek, hónapok izgalmas történésekkel Kína nagy béketervével kapcsolatban. Példának okáért például másik szereplő a Szaúdiak akik pedig a napokban érdekes módon Szaúd Arábiai diplomaták és külügyminiszter Ukrajnában Kijevben Zelenszkiíjvel tárgyaltak. (Kijevbe jelenleg diplomáciai „nagyüzem” zajlik egymást váltva látogatások diplomaták és miniszterek különböző országokból) Múlthéten Joe Biden Amerikai elnök járt Kijevbe azután az Olaszok most a Szaúdiak Szaúdiak is figyelmét nem csak a kelet de a nyugati érdekszféra is felkelti figyelmét és itt vannak Egyiptomiak akik ugyancsak béke pártján ahol most Egyiptomba pedig Orbánék tárgyalnak mintha úgy látszattatná és sejtettetné magát a dolog, hogy Kína és a Szaúdiaknak egyaránt fontos nem csak a kelet de részben bizony a nyugat is. Súlyuk van a világban mind Kínának és mind a Szaúdiaknak mint két legnagyobb hatalmakban. Tudják ők is , hogy bizony lesz terep nekik nem csak keleten de nyugaton is. Következő hetek, hónapok még izgalmasabbak és még érdekesebbek lesznek főleg, hogy jelenleg például Ukrajnában Kijevben „diplomáciai nagyüzem” naponként szinte egymást váltják ott különböző országok diplomáciai és miniszterek látogatásai.
A végén még Tapolcán lesz akku gyár a villában.