Ezt jelentette be a fővárosban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Csöbör Katalin, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 1. számú országgyűlési választókerület képviselője, valamint Alexei Eduardovich Sagal, az Arnest csoport elnöke.
A várhatóan 2023 augusztusában elkészülő gyár 256 új munkahelyet hoz létre, és – mint az Arnest Group első embere elmondta – a 16 ezer négyzetméteres, évi 300 millió darab terméket előállító üzemből szolgálják ki a nyugat-európai megrendeléseket. Az elnök elmondása szerint több lehetséges helyszín közül választották Magyarországot és azon belül a Miskolc melletti Alsózsolcát.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter – többek között – arról szólt, hogy a 17 milliárd forint értékű beruházást a magyar állam 7 milliárd forinttal támogatja. Mint kiemelte, egy újabb olyan befektetésről van szó, amely Borsod-Abaúj-Zemplén megyét gazdagítja. Csöbör Katalin kiemelte, hogy ez a beruházás beleillik az elmúlt években elkezdett és részben be is fejezett olyan fejlesztések sorába – például az 30-as autópálya és az Y-híd -, amelyek a megye gazdasági erejét bizonyítják.
Korábban írtuk
Csöbör Katalin intézte. Egy orosz gyár Alsózsolcán. Sajnos az sanszos, hogy ebből nem lesz semmi
Putyin közeli…Alsózsolcán építkezik az Orbán-kormány letelepedésikötvény-bizniszének egyik haszonélvezője Alekszej Szagal
Az orosz milliárdosoknak is kulcsfontosságú, hogy Magyarország legyen Putyin trójai falova
A kifejezetten szívélyesnek látszó Putyin–Orbán-viszony nem csak a politikai térben virágzik, a gazdaságban is mind több nyomát találni a „kölcsönös érdekeken” alapuló szövetség megerősödésének.
A választások szempontjából a legmegfelelőbb pillanatban tolta meg például a minap a Fidesz kampányát egy olyan orosz üzletember, aki a Kreml legfelsőbb köreiben is járatos, és egyben az Orbán-kormány letelepedésikötvény-bizniszének egyik haszonélvezője. Alekszej Szagal az orosz Arnest Group elnöke, a globális méretekben is számottevő Arnest pedig egy olyan gyárat épít a Miskolc melletti Alsózsolcán, amely a világ legmenőbb kozmetikai márkáit szolgálja majd ki.
A január 20-ai ünnepélyes beharangozón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter nem mulasztotta el megjegyezni, hogy az együttműködésről bírálatok kereszttüzében kellett megállapodniuk, holott a nyugat-európai országok is „hatalmas üzleteket hoznak össze” az oroszokkal. A borsodi városka éppen egy billegő választókerület része, ahol eddig stabilan regnált a fideszes képviselő, ám az Egységben Magyarországért ellenzéki összefogás tábora papírforma szerint túlszárnyalhatja a fideszes voksok számát. Viszont a körzet az átlagosnál nagyobb munkanélküliséggel küzd, így különösen kecsegtetőnek számíthat az ígéret, hogy a fémpalackokat gyártó és azokat aeroszollal megtöltő üzem jövőre már 256 embernek ad munkát.https://hvg.hu/360/202205_penzre_valtott_baratsag
Ebből se lesz semmi, mint a Lufthansából?