Sokan nem is tudják, hogy kedvezményes fürdőgyógyászati kúrára lennének jogosultak.
- Így biztos, hogy nem csúszik le a hosszú szárú csizma: ez a trükk jól jön, ha szoknyával viseled »
- A nőies, letisztult ruhatár kulcsdarabja az egyszerű fekete garbó: ilyen változatosan viselheted »
- Diana hercegné unokahúgai mindig elbűvölően sikkesek: a királyi család gyönyörű ikerpárja így jelent meg a divatbemutatón »
- 8 gyakran használt idegen szó, aminek nem mindenki tudja a valódi jelentését: teszteld tudásodat!
- Ő Valkusz Milán szerelme: Petra ezért viseli nehezen a rivaldafényt
- Melyik ország fővárosa Ankara? 8 kérdés a világ földrajzából, amit sokan eltévesztenek
- Szuperközeli képet készítettek egy méhecske arcáról: nem árt lélekben felkészülni a látványra
- Szinetár Dóra és első férje között 20 év volt a korkülönbség: elárulta, miért nem működött a házassága
A fürdőgyógyászati kezelések számos krónikus kórkép, így például ortopédiai vagy reumatológiai betegségek terápiájában fontos szerephez juthatnak. Éppen ezért sok esetben tb-támogatással vehetők igénybe, amennyiben a beteg rendelkezik orvosi beutalóval.
A kezelések tb-támogatással akár 85 százalékkal is olcsóbban vehetők igénybe, sőt akad száz százalékban támogatott gyógyászati ellátás is. Érdemes tájékozódni róla, hogy ki, és milyen feltételek mellett használhatja ki a lehetőséget.
Gyógyfürdő tb-támogatással
Az egészségbiztosítás keretében fürdőgyógyászati ellátások, többek között gyógyvizes gyógymedence, iszappakolás, súlyfürdő vagy víz alatti csoportos gyógytorna, valamint szén-dioxid-gyógygázfürdő (mofetta) és 18 éves kor alatt csoportos gyógyúszás is igénybe vehető, ehhez az illetékes szakorvos, például reumatológus vagy ortopéd orvos által kiállított vényre és kezelőlapra van szüksége a betegeknek, ez utóbbit mindig magukkal kell vinniük. Fontos, hogy magánrendelésen nem rendelhető el tb-támogatott gyógyfürdőkezelés.
Különböző ortopédiai, reumatológiai, bőr- és érbetegségek, például ízületi gyulladások, vérkeringési zavarok esetén kerülhet szóba a fürdőgyógyászati, valamint az egyéb rehabilitációs célú gyógyászati ellátások lehetősége. A gyógyúszást indikálhatják többek között gerinc- és mellkasdeformitások, illetve légzészavarok, a szén-dioxid-gyógygázfürdőt pedig lassan gyógyuló lábszárfekély és a cukorbetegséghez kapcsolódó, végtagi idegeket érintő károsodás.
A szakorvos által elrendelt gyógyászati ellátást (a fürdőgyógyászati kezeléseket és a szén-dioxid-gyógygázfürdőt) 30 napon belül el kell kezdeni. Egy naptári évben a betegség jellegétől függetlenül összesen két kúra igényelhető. Egy kúrában legfeljebb négy különböző fajtájú kezelést lehet rendelni. A főszabály, hogy ezek maximum 15-15 alkalomra szólnak, azonban az orvos szakmailag indokolt esetekben ettől eltérhet. A 18 éven aluliak csoportos gyógyúszása összesen legfeljebb 52 kezelésből állhat, és 26 hétig tarthat.
Arról, hogy hol vehetők igénybe a támogatott kezelések, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) honlapján lehet tájékozódni.
Gondolom, ismerősöknek járnak a beutalók. Ha nem így van, elnézést kérek. Én is kértem egyszer itthoni tornát és elektromos kezelést, meg is kaptam, majd utána megnehezítették a munkájukat. Nem tudtam egyáltalán közlekedni, a gerincem teljesen kiment bal oldalra, mert széttaposták Müllerék. Még a kádban sem tudtam felállni, borzalmas volt. 1998 óta nem mozogtam, nem voltam friss levegőn, krónikus és kommunikációs kivégző sorozattal egybekötött ismétlése miatt az utcanép tetteinek, értelmiség legyőzőknek. Fogyatékos lettem, nem hallottam, nem tudtam beszélni, nem tudtam semmiről, csak a hatalmas fájdalmaimról és nemi szervem gyalázásáról éjjel-nappal. Most meg itt járatnak hörögve az áldozóim között hat éve folytatásként, a Földanya elmléletesek, amik 1998-ban és 2005-ben végeztek ki a pszichiátria elmeosztályaként. Elektromosak.
Nem tudok mozogni, utcára menni fájdalmakkal, meg fog nélkül, leépült izomzattal.