Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Matolcsy szerint a kormány hibás gazdaságpolitikája miatt növekedési és felzárkózási válságba jutott Magyarország

Utat tévesztett a kormány, és nem látható, hogy képes-e módosítani az irányt, mondta a parlament előtt a Magyar Nemzeti Bank elnöke.https://444.hu/2023/03/08/matolcsy-szerint-a-kormany-hibas-gazdasagpolitikaja-miatt-novekedesi-es-felzarkozasi-valsagba-jutott-magyarorszag

13 Responses

  1. semmi sem tart örökké. Hetven éve halt meg Sztálin.
    „Százmilliók rettegése és reménytelensége. Szó sem lehetett forradalomról vagy puccsról. Gonosz volt, éber és okos. Tökéletesen bebiztosította magát.
    Aztán egyszer csak, éppen hetven éve, egy pici ér elpattan az agyban. Játékosan csörgedezve megindul a fekete vér, végigsimogatja a barázdákat, ahol tömeggyilkosságok és kirakatperek librettója fogant, és csobog tovább. A rettegett vezér, élet és halál ura egyedül támolyog szobájában, amit egész hadsereg őriz, de senki nem mer benézni, és megkérdezni, mizu. Nagyot koppan ottan, azután elhallgat.
    A többi történelem: a világ orkánerejű fellélegzése, apró szabadságok és jólétek csírázása, béke és biztonság, majd az egész birodalom összeomlása.” /Tóta W/

    Talán hamarosan a koleszterin is elvégzi dolgát.

  2. Nagyon nagy a baj a $ baloldalon, ha szerintük egyszerre csak Matolcsy lett az, aki megmondja a frankót.
    Eddig ugyanis a pénzügyminiszter, a $ balosok szerint mindig hülyeséget beszélt.

  3. Tóta W meg elszemtelenedett, mint Berija.
    Nem kellene így ennyire lefesteni Joe Biden utolsó napjait

  4. Ilyenek!
    Imádják Mellárt, Sólyom Lászlót, Antall Józsefet, Simicskát, Demetert, Csintalant, Debreczeni Józsefet
    mindegy nekik csak áruló legyen

  5. „Matolcsy szerint a kormány hibás…”

    és Simor mit mond a LeisztingerNÉPSZAV-ban? ???

    „Szerző
    nepszava.hu
    Publikálva:
    2022.10.17. 11:59
    „Simor András: Példátlan szakmaiatlanságról, szolgalelkűségről és kapkodásról tanúskodik, amit az MNB csinál
    A volt jegybankelnök lemondása óta első alkalommal bírálta a korábban általa vezetett intézményt. „

  6. A legbefolyásosabb borsodi nők
    Bánné Gál Boglárka – a megyei közgyűlés elnöke

    Csöbör Katalin – országgyűlési képviselő

    Jobbágy-Iglai Dóra – a Gála Zrt. vezérigazgatója

    Hegedűs Andrea – országgyűlési képviselő

    Horváth Zita – a Miskolci Egyetem rektora

    Koncz Zsófia – országgyűlési képviselő, miniszterhelyettes

    Szászné Pónuzs Krisztina – a Miskolci Szimfonikus Zenekar ügyvezetője

    Szőlősi Anikó – a Jabil Circuit Magyarország Kft. ügyvezetője

    Varga Andrea – Miskolc alpolgármestere

    Varga Judit – igazságügyi miniszter, ME kuratóriumi elnök

  7. Basszus! Az Andikákat ennyire lepontozták? Szűcs Era meg sehol?

    „A Média szekciójában továbbra is Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója vezet. Mögé idén D. Tóth Kriszta, a WMN alapító-tulajdonosa lépett fel, aki tavaly harmadával tudta növelni oldalának olvasótáborát. Új szereplőként a 3. helyen áll Munk Veronika, a Telex egyik főszerkesztője…”

  8. Bár az elvtársaid jó munkát végeztek, de ki fogjuk nőni ????

    „Európában egyébként nem egyedülálló a magyar államadósságszint, a GDP-hez mérten sokkal jobban eladósodott például Belgium vagy Olaszország, két ok miatt azonban nehezebb a helyzetünk: egyrészt tartozásaink több mint 40 százalékát és annak kamatait külföldre fizetjük, másrészt a fejlett országokhoz képest általában 3 százalékponttal drágábban kapunk pénzt. Ez azt jelent, hogy míg idén 1300 milliárd forintnyi kamatkötelezettséggel néz szembe a kormány, addig egy olasz vagy belga kabinet ugyanerre az adósságra fele akkora költséget fizet ki. Mellár Tamás közgazdász szerint sem az államadósság nagysága a gond, sokkal inkább az, hogy ez egy instabil egyensúly, a gazdasági növekedés üteme és a kamatláb viszonya nálunk fordított a fejlettebb nyugati országokhoz képest, azaz utóbbi rendre meghaladja az előbbi ütemét.

    A magyar államadóság 1990-ben nominálisan még 1200 milliárd forint volt, 2013-ra 23 ezermilliárd forintra nőtt, GDP-arányosan pedig 23 év alatt 65-ről 80 százalékra emelkedett, úgy, hogy a rendszerváltozás idején még az állami vagyon 80-85 százalékát is eladtuk – hívta fel a figyelmet a közgazdász. Ez az jelzi, hogy Magyarország egy átlagos menet szerint vagyonfelélésben van, azaz nem képes annyi jószágot megtermelni, amennyit a normális működés alatt elfogyaszt, és kénytelen folyamatosan külföldi forrásokért nyúlni. De nemcsak az állam, hanem az lakosság és a vállalati szektor is eladósodott az elmúlt időszakban, azaz a magyar gazdaság összességében nem produktív – teszi hozzá a közgazdász.

    Az elmúlt 23 évben kétszer csökkent a GDP-hez viszonyított államadósság: 1996-2001-ben és 2010-2013-ban. Az első esetben 90-ről 50 százalék közelébe ment a mutató, az öt év alatt elért látványos eredményhez párosult a megszorításokat tartalmazó Bokros-csomag, a Horn-kormánynak a GDP 10 százalékát meghaladó privatizációs bevétele, valamint az első Orbán-kormány 4 százalékos deficitet tartó költségvetési politikája. A 2010 óta tartó második időszakban 85-ról 80 százalék alá esett Magyarország bruttó adóssága, és – teszi hozzá már Kovács Árpád – ha évről évre marad a megbízható gazdasági növekedés, a takarékos gazdálkodás, és csak addig költünk, amíg a lehetőségeink engedik, hosszú távon lehetséges az adósság csökkentése, és a terhek kisebbé válnak, az adósságot valahogy ki fogjuk nőni.”

    1. A költségvetési tanács elnöke magyarázza a saját bizonyítványát…Mesélj még szolga…:):):)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Legfrissebb

Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű