2030-ig a nyílt tengerek 30%-a védelmet kaphat. Greenpeace Magyarország

Dr. Rodics Katalin

biodiverzitáskampány-felelős

Greenpeace Magyarország

Óriási hírünk van! Végre megvalósult egyik legfontosabb célunk, amiért hosszú éveken át dolgoztunk. Szombaton, majdnem két évtizedes küzdelem után megszületett az ENSZ óceánvédelmi egyezménye. A nemzetek megállapodást kötöttek arról, hogy 2030-ig a nyílt tengerek 30%-a védelmet kaphat.

image1-1

A győzelem a tiéd is. Köszönjük, hogy kiálltál az óceánok védelméért azáltal, hogy te is egyike voltál a nemzetközi petíciónk öt és félmillió aláírójának vagy megosztottad a témában híreinket.

Kérlek, ha teheted, anyagilag is támogasd a munkánkat, hogy tovább dolgozhassunk a bolygónk védelméért, és hogy még több ilyen szép sikert érjünk el.

Az egyezmény a jövőnket befolyásoló hatalmas lépés, mert az óceánok nélkül nem maradhat fenn a szárazföldi élet sem. Földünk felszínének több mint 70%-a tenger és minden második lélegzetünket a tengerekben termelődő oxigénnek köszönhetjük. A Föld fajokban leggazdagabb, legsokszínűbb élő rendszerei is itt találhatók, ezek a szennyezések miatt rohamosan pusztuló korállzátonyok. Az emberiség által kibocsátott szén-dioxid döntő többségét eddig az óceánok nyelték el, és így segítenek megküzdeni az éghajlatváltozással is. A tengerek emellett hárommilliárd ember élelmét és megélhetését biztosítják.

A kampányunk során az elmúlt évtizedekben részletesen dokumentáltuk, hogy mi történik a tengeri élővilággal, és szembeszálltunk az óceánokra veszélyt jelentő túlzott halászattal, mélytengeri bányászattal, műanyagszennyeződéssel. Mindez lehetetlen lett volna a ti segítségetek nélkül.

A munka java azonban még most következik. Minden megállapodás annyit ér, amennyit betartanak belőle, úgyhogy most azon kell dolgoznunk, hogy ezt az egyezményt valóban végrehajtsák és ezáltal megvédhessük az óceánokat és azok élővilágát. Köszönjük, ha továbbra is velünk tartasz.

ű