Június 10-én, a Lovagi Tornák Terén és környékén már kora délután elindul a jubíleumi program Kisszínpad műsorával, ahol az első etapban a ’70-es évek dalai csendülnek föl.
Kisszínpad
13.30 Miskolci Illés EmlékZenekar
A Miskolci Illés EmlékZenekar (MIEZ) 2005-ben alakult, és azóta az országban egyedülálló módon képviseli az Illés együttes legendás életművét – akik az 1973-as Diósgyőri Popfesztiválon is felléptek. A zenekar maga mögött tudhatja az Illés együttes tagjainak támogatását is. Az évek során több száz sikeres koncerten hangozhattak fel az Illés együttes hallhatatlan slágerei a MIEZ előadásában – határon innen és túl. A közelmúltban a zenekar megkapta Szörényi Levente és Bródy János megtisztelő személyes ajánlását.
14.30 Mini Art-űr + Török Ádám, Horváth Balázs (Bíborszél)
Török Ádám 1973-ban legendás formációjával, az akkori MINI-vel lépett színpadra Diósgyőrben. Most egy miskolci zenekar vendégeként tér vissza 50 év után az egykori fesztivál városába.
A 2019 óta működő Mini Art-űr megjelenésében, zenéjében és mondanivalójában is a hippi-korszakot, a legendás flower-power időket idézi, a fellépéseken elhangzó számok döntő részben a szabadság-szeretet-barátság témakörét boncolgatják. A csapat önmagát „zenélő céh”-nek aposztrofálja, elkötelezett az 1968-ban Török Ádám által alapított Mini együttes szellemisége, zenei-, gondolati világa irányában, szorosan véve mégsem tekinthető hagyományos tribute vagy cover formációnak. A klasszikussá vált Mini-dalok többségét ugyanis saját zenei arculatukra formálva tolmácsolják a közönségnek. Az együttes elkötelezett abban, hogy Török Ádám és a Mini életműve, ez a hatvanas évektől kezdődő hatalmas zenei kincs megmaradjon, ne vesszen el, hanem időről-időre találja meg az új nemzedékeket.
Nagyszínpad
15.30 Ivan and the Parazol
17.00 godfater. – Tátrai Tibor zenekara
Tátrai 1973-ban, 21 évesen a Syrius zenekarral lépett színpadra. Most új formációjával mutatkozik be Miskolcon. Ha kicsit eljátszunk a gondolattal… Milyen lenne az, ha a godfater Syriust is játszana? Tátrai Tibor a Kossuth- és Liszt-díjas, valamint Érdemes Művész gitárlegenda nevét senkinek sem kell bemutatni. A kultikus Tátrai Band mellett olyan zenekaroknak volt a tagja, mint a Skorpió, Hobo Blues Band, Generál, Boom Boom és a Magyar Atom. 2020-ban hívta életre új zenekarát, a godfatert. A godfater. egy igazi szupergroup, hiszen Tibusz mellett színpadon áll az énekes-billentyűs Szebényi Dani, az egyik legkeresettebb billentyűs, dalszerző, stúdiózenész, az új zenészgeneráció aktív képviselője. Mike Gotthard, akinek játékában keveredik a blues, a rock, a jazz és ezt hihetetlen erővel tárja a közönség elé. Kéri Samu zenészcsaládból származó basszusgitáros, aki egy, szemtelenül fiatal tehetség. A patinás névsort pedig, Borlai Gergő zárja, aki az elmúlt évek során, hosszú munka eredményeként, igazi világsztárrá vált. Több mint 500 lemezen játszott már karrierje során, emellett zeneszerzőként is aktív. Zenéjük a blues és a rock energikus, csak rájuk jellemző egyvelege. Saját dalok mellett műsorra tűzik Tátrai Tibor pályafutásának dalait is. 2021-ben a godfater. azt az energiát és zeneiséget képviseli, amit csak a felsorolt emberek tudnak adni. Finom blues, rock, soul keveredik a tehermozdony súlyával megszólaló riffekkel.
18.45 Péterfy Bori Love Band
Péterfy Bori énekesnő-színésznő pályafutása a kilencvenes évek elején kezdődött Budapesten, ahol a virágkorát élő alternatív színházi közeg aktív szereplője, később pedig a Nemzeti Színház tagja volt. Zenei karrierje a Tövisházi Ambrus zeneszerző-zenekarvezető által kitalált Péterfy Bori & Love Band-el indult el 2007-ben, a Hajolj bele a hajamba című dallal, amely egyszerre országos ismertséget szerzett Borinak és a zenekarnak. Sanzonokból, alternatív rockból, és színes, pszichedelikus popból összeszőtt első albumuk felhelyezte a magyar zene térképére a Love Band-et, amely – Bori terhessége miatti rövid szünetet kivéve – folyamatosan turnézik. A tízéves jubileum alkalmával készült Bori X című album formabontó módon egy ingyenesen letölthető telefonos játék-app formájában jelent meg, amelyben a lemezanyag dalaihoz tartozó pályákon kell végigvezetni Bori figuráját az akadályokon. A működésének eddigi tizenhárom éve alatt összesen hét stúdióalbumot megjelentető banda rendszeresen járja az országot, és mindenhol maximális energiával ad fesztivál- és klubkoncertekkel.
20.45 P.Mobil + Tunyogi Bernadett
1973-ban a fesztiválon indult el a P. Mobil pályafutása, egy pár hónappal korábbi névváltoztatás után. Ha az akkori felhozatalt vizsgáljuk, rá kell jönnünk, hogy ez a produkció az, amelyik még napjainkban is teljes erővel van jelen a hazai rockéletben. Miskolcra a budapesti arénás koncertjük után érkeznek…
23.00 Zenevonat + Karácsony János, Solti János
Itt szintén van ’73-as kötődés, bár az LGT nem lépett föl az ominózus eseményen, viszont Karácsony James itt volt a Generállal, Solti János pedig a Teátrumban dobolt akkor. A 1 óra 30 perces koncertműsor a legendás LGT zenekar életművét mutatja be, a legismertebb dalain keresztül. A jól ismert slágereken túl, (Nem adom fel, Ő még csak 14, A dal a miénk, Álomarcú lány, Embertelen dal… stb) felcsendülnek továbbá az LGT munkásságához köthető olyan jellegű szerzemények, melyeket a zenekar, a korszak nagy előadóinak írt. (Kovács Kati, Katona Klári, Révész Sándor)
A formáció gerincét Karácsony János James és Solti János, az LGT zenekar egykori tagjai. Somló Tamás, (aki haláláig a produkció tagja volt) illetve Szirota Jennifer és Heincz Gábor „Biga” alkotják. A produkció dalainak élő megszólaltatásá a kiváló Abrakazabra zenekar és vezetője, Varga Antal gondoskodik.
Újra Kisszínpad
00.30 Bohemian Betyars
Evés, ivás, duhajkodás, szerelem és sírva vigadás. A Bohemian Betyars 2009-es működése óta nem csak ország, de világszerte belopta magát egy tekintélyes méretű közönség szívébe speed-folk-freak-punkos, magával ragadó, energikus formációjával. A koncertjeik közvetlen, ösztönből áradó, életigenlő hangulata felszabadítja a közönség érzelmeit, az ember zsigerébe hatol, és minden lábat táncra bír. Különleges hangzásukkal hitelesen képviselik a hazai keserédes szemlélet unikumát, zenéjükben egyedi, saját ízlésükre formálják a magyar, balkán és cigány népzenét a punk, ska és még megannyi stílus találkozásával. Kezdetekben igazi csavargók módjára járták körül utcazenélve Európát, mára a hazai és európai klubbok és fesztiválok visszatérő vendégei, de megjárták már Kínát, Japánt, Dél-Koreát és az Egyesült Államokat is.
Kalandvágyuk továbbra is hajtja őket előre, hogy a világ minden pontjára eljussanak, és zenéjükkel megmozgassák az ember testét-lelkét egyaránt, bármerre is járjanak. Legyen utcán, klubban vagy fesztiválon a Bohemian Betyars örömzenéje, magával ragadó ritmusai kizökkentenek a hétköznapokból, és beledobnak az önkívület mélyvizébe, pont úgy, ahogy ezt kitervelték.
A nagyszínpad átszerelési szüneteiben a kisszínpadon miskolci zenekarok kapnak félórás fellépési lehetőséget. Az ő nevük is hamarosan publikus lesz.
Mi volt az esti dékás fáklyáson?
Felolvasták Gyurcsány 12 pontját és elfehéredett a Palóczy-obeliszk?
Gyurcsány 12 pontja:
1. „Hazudtunk reggel, éjjel meg este”
2. „Nincsen sok választás. Azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon.”
3. „Nyilvánvalóan végig hazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz.”
4. „Nem tudtok mondani olyan jelentős kormányzati intézkedést, amire büszkék lehetünk”
5. „Majdnem beledöglöttem, hogy másfél évig úgy kellett tenni, mint hogyha kormányoztunk volna.”
6. „Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk.”
7. „Dehogy tudom kiszámolni minden lépésünknek a következményét. Nem tudjuk. Nincsen ennyi kapacitásunk.”
8. „Egészen pontosan tudom, hogy mindaz, amit csinálunk, az nem lesz tökéletes.”
9. „Természetesen mindaz, amit tudunk, az anyagaink kidolgozottsági foka hagy maga után kívánnivalót.”
10. „Őrületbe kergetjük egymást bizonyos pontokon, hogy összeszedjük a szükséges mennyiségű pénzt.”
11. „Amit az azt megelőző hónapokban titokban meg lehetett csinálni úgy, hogy nehogy a választási kampány utolsó heteiben előkerüljenek olyan papírok, hogy mire készülünk, azt megtettük.”
12. „Ha nem lehet menni, és elmagyarázzátok, hogy igen, de… Ahhoz énszerintem én nem köllök. Ahhoz más kell. És írok majd kibaszott jó könyveket a modern magyar baloldalról.”
„Kell még valamit mondanom, Ildikó?”
A világváros diósgyőri vár oldala a facebookon világhírűként megváltoztatta a nevét MYOB Business Managament Platform-ra.
Jó ötlet a fesztivál, de kérlek a szakállas énekesre (meg)fúvósra pénzt, -akarom mondani- kecskére káposztát ne bízzatok!
Háát’ nem sok közük van a fellépőknek az 50 évvel ezelőtti eseményhez! Bohemian Betyars ? Péterfy Bori ? még talán nem is éltek akkor!