Tényleg, ahogy odaültek, legkomolyabbnak gondolt ruházatukban, legkomolyabbnak gondolt ábrázatukat magukra öltve, nem tud róluk nem eszembe jutni a Tűz van, babám! (lásd a komenistahangulat-videjót lejjebb), és akkor ők mostan TANÁCS, és tanácskoznak, megtanácskozzák a könnyűzenét, merre is rolljon az a rock, mintha a kultúrának ez a spec. kis szelete (SZUBkultúra!) nem arról szólt volna, amióta világ világ, amióta One, two, three o’clock, four o’clock, rock, hogy hát a gitárt ragadó fiatalok telibe szarták a mindenféle tanácsokat, bizottságokat, miegyebeket, és csak shake, rattle and roll, all night long, adott esetben a berendezés kárára is, ugye, és erre akár még a tanácsban komolykodó nyugdíjas zenészek is emlékezhetnének, hiszen egyikük-másikuk egykor emblematikus telibeszaró volt.
Persze a havi fix bevétel ebben a korban már rontja a memóriát.
A Petőfi Zenei Tanács tagjai:
Kovács Ákos
Bognár Attila
Frenreisz Károly
Müller Péter Sziámi
Both Miklós
Ferenczi György
Gőz László
Nagy Feró
Németh Alajos
Tátrai Tibor
Uj Péter
Eddig olvastam
Tovább úgyse tudtad volna, mert jöttek volna számodra ismeretlen betűk
Geszti nincs ott?
” Ugyan Gulyás Márton felvetette, hogy esetleg pont ennek a reményét kifejezve kellene újra elénekelnie, az énekesnő szerint ez nem jó ötlet, az emberek ugyanis „már másfele mentek”. A riporter kérdésére, hogy mit tenne akkor, ha a „mostani kurzus egyik nagy reprezentatív művésze, mondjuk Ákos azt mondaná, énekeljük el közösen”, arra annyit mondott:
Hogy én az Ákossal? Még jó, hogy ülsz. Meg én is.
Oláh Ibolya szavai Geszti Péterhez is elértek, aki a Facebook-oldalán reagált az énekesnő szavaira.
Olvasom, hogy Oláh Ibolya nem énekli többet a Magyarország című dalt… Kár. Nagy hang, törött lélek, fájdalmas élet az övé, tehetségét a mai napig szeretem. Szíven üt, amit a dalunkról mond, leginkább azért, mert értem, mit érez, és igaza is van. De azért egy napon még meggondolhatja. Meggondolhatjuk. »A rossz győzelméhez nem kell más, csak az, hogy a jók ne tegyenek semmit.« (Edmund Burke) GP
A teljes interjút itt tudja visszahallgatni.”
….
Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz kerül…. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét. ..”
Heló,heló !
Ez az a rendszer, amiért az előzőben küzdöttek . . .