Az eszakhirnok.com értesülései szerint egy miskolci végrehajtó ellen is folyik eljárás.
A B-A-Z Vármegyei Rendőr-főkapitányságon egy magánszemély feljelentése tárgyában hivatali visszaélés bűntettének gyanúja miatt van folyamatban büntetőeljárás, a nyomozás felderítési szakaszában. A nyomozás keretében a rendőrség a tényállás teljeskörű felderítését célzó nyomozási cselekményeket lényegében elvégezte. Gyanúsítotti kihallgatásra nem került sor. A nyomozás eredménye alapján kialakított érdemi döntés meghozatala néhány héten belül várható -tájékoztatta lapunkat
Dr. Barkó Tamás
járási vezető ügyész
Furcsa, hogy miskolci végrehajtó ellen pert indítottak, márhogy elfogadták a feljelentést, ugyanis az egyetlen régebbi végrehajtási ügyben eljáró bírót az a vád érte, hogy mindig a behajtási cégek előnyére dönt, lehetetlenné és tönkretéve ezzel azt, akin az uzsorakamataikkal megterhelt tartozást be akarják hajtani. Így hiába becsületes az adós, mindenáron egyezkedni és törleszteni akar, ha a behajtási cég követeléseit lehetetlen teljesíteni. Az ember a doktor szóban minden időben emberfelettit képzelt, akiben megbizhat, aki az igazságot szolgálja legjobb tudása szerint.
De a neves bank, amelyik hirdeti magát mindenfelé bécsi érdekeltséggel is megéri a pénzét, hiába ellene az ügyédi megkeresés, elhárítja magáról a tettét azzal, hogy nem őt kell perelni már. Ugyanis amikor duplájára emelte a devisás kölcsönét, aláíratta az ügyféllel az elsimervényt arról, hogy elfogadja a dupla összeget. Nem válaszolt az elsiervényre a bank, hogy lehet törleszteni a jogtalan dupla kölcsönt, hanem egyből eladta kevés haszonért behajtási cégnek. Nincs ellene semmiféle bizonyíték, mert az elismervény nem került lemásolásra.
A nagy holland hátterű bank, rendszeresen a háromszorosát utalja a végrehajtónak, mint ami a bíróság által kiállított végrehajtási lapon szerepel, mint behajtandó összeg. És az összeg hatszorosát zárolja!
A végrehajtó pedig nem utalja vissza a törvénytelenül átutalt összeget, csak legfeljebb többszöri zaklatásra.
A Miskolci Járási Ügyészség szerint ez nem bűncselekmény, igaz azt sem írja le, akkor minek minősül.
Pedig ez egyszerűen a számlavezető kifosztása, tételes jog szerint bűncselekmény.
Csak hát Magyarországon a bankok és végrehajtók sérthetetlenek, törvényen felül állnak.
A leírtakat az ügyészség figyelmébe ajánlom, és írásos dokumentációval tudom alátámasztani.
Hogy mi bűncselekmény, a törvények határozzák meg, és nem az ügyészség.
Már egy jogállamban, de itt nincs ilyen, csak diktatúra!
Sajnos a végrehajtók felügyelet nélkül azt tesznek, amit akarnak. Bírósági végrehajtóknak hívják őket, de a bírósági fogalmazók foglalkoznak a végrehajtási ügyekkel. A végrehajtókkal kapcsolatos probléma több irányú. Hivatalos személyként intézkedhetnek ingó, ingatlan vagyontárgyak, bank számlák vonatkozásában és behajtás esetén adott tartozás többszörösét is elvonhatják és rendelkezhetnek vele. érthetetlen, hogy sokszor minimális párezres tartozásokból hogy lehetnek százezres nagyságú behajtások, amiért senki nem vonja őket felelősségre. Ugyanakkor a másik irányban jóval értékesebb vagyontárgyak válnak végrehajtási elljárások áldozatává. Ezeket az embereket senki nem vonja felelősségre, ők ugyanakkor milliomosokká válnak.
T. nevű végrehajtó lelkén hány öngyilkosság szárad vajon?
A végrehajtók költségként még a napi dátumot is hozzászámítják a behajtási összeghez, és még siker díjat is elszámolnak ezek után!
Ha egyszer a költségeiket búsásan felszámolják, m iaz hogy siker díj??? Lásd: Tocsik ügy!
Ez a korrupció maga, és összefügg azzal, hogy a törvény megengedi, mivel a végrehajtók pénzelik a törvény alkotókat!
Hát így van is miből!
A banknak küldenek egy letiltás, és milliókat keresnek vele. Mondjuk fél óra munkával.
Nem véletletn a Völner ügy, ami csak a jéghegycsúcsa!
Nagy baj, ha igaz!
Mindegyikkel szemben kellene folyni büntető eljárásnak!