NEM a Görömbölyt Miskolctapolcával összekötő autóútra!
Görömböly a jelenlegi falusias hangulatát, nyugalmát, csendességét a mai napig fennálló zsákfalu jellegének köszönheti, hiszen így jelenleg nincs a városrész hossztengelye mentén átmenő forgalom és a helyi lakosokon kívül szinte senki nem közlekedik útjain. A tapolcai útra tervezett gépjárműforgalom ezt egy csapásra megszüntetné, hiszen akkor a görömbölyieken kívül egy vagy akár több teljes másik városrész Görömbölyön, a Bacsinszky András, az Erzsébet királyné és a Lavotta utcákon keresztül lenne összekötve a város déli kapujával – ez a gyakorlatban a bevásárlóközpontokba, a benzinkutakra, a déli ipari parkba és a 2515. számú (harsányi) út, a 3-as út illetve az M30-as autópálya felé igyekvő autósok tömegeit jelentené minden nap, valamint a nyári szezonban a dél felől Tapolcára, Diósgyőrbe és a Bükkbe érkező több ezernyi turistát.
Azokon az utcákon, ahol sok helyen szinte minden ház előtt autók parkolnak (természetesen ezt egy táblával meg lehet tiltani, kérdés, hogy ez azokat hogy érinti, akik nem tudnak saját udvaron belül parkolni), melyeknek burkolata már most is erősen leromlott állapotú, és amin ha végighajt a 4-es autóbusz, a teljes völgy hallja, amiben az utca végigfut. Teljesen más azonban óránként néhány alkalommal (éjszaka pedig egyáltalán nem) hallani egy busz hangját, mint a folyamatos forgalomét.
Görömböly minden főbb utcája (Bacsinszky, Erzsébet királyné, Lavotta és Szabó Károly utcák) völgyben vagy domboldal tövénél húzódik végig, ami az utakon keletkező zajt felerősíti és visszhangként továbbítja a völgy mentén végig. Így a megnövekedett gépjárműforgalom sokkal rosszabb hatással lenne a városrészben lakókra, mintha sík vidéken élnénk.
Miskolc város 2018-ban készült zajtérképén tisztán látható, hogy a mostani állapot szerint Görömbölyön a főbb utcák mentén sem közelíti meg a zaj a Miskolc forgalmasabb útjain észlelhető szintet. Ez az állapot azonnal megszűnne, ha még egy vagy több városrész forgalmát akár csak részben Görömböly utcáinak kellene elvezetnie. Aki sétált már éjszaka a buszvégállomás környékén, eddig is észrevehette, hogy egyetlen kutya ugatása is mekkora erővel és milyen sokáig visszhangzik a völgyben. El lehet képzelni, hogy hangzana ugyanitt a folyamatos, szűnni nem akaró autóforgalom, ami – mivel az aszfaltozott út a felületéről visszaveri a hangot, egy murvás vagy földút pedig sokkal inkább elnyeli – folyamatosan ismétlődő, a fél városrészen végighúzódó búgó zajt eredményezne.
A zajterhelés problémáján kívül gondot okoznának még a fokozott járműforgalom okozta talajvibrációk is, amik pont azokat az évszázados, többnyire vályogból készült épületeket rongálnák leginkább, melyek városrészen belüli kiemelkedő arányukkal a térségben egyedülálló módon határozzák meg Görömböly arculatát. Természetesen az újabb épületekre is kifejezetten rossz hatással lenne a megnövekedett vibráció.
Jelenleg a szóban forgó út egy két szakaszon is erősen leromlott állapotú murvás út, melyet többnyire a helyi telkek tulajdonosai, emellett gyalogosok, túrázók, kerékpárosok és lovasok használnak. A murvás út javításával, de a murvás jelleg megtartásával az utat használók érdekei is érvényesülnének, azonban nagyobb átmenő forgalomtól nem kellene tartani, mivel egyrészt a széles körben használt navigációs programok nem vezetik rá az autósokat ilyen utakra, másrészt az aszfaltburkolat nélküli út továbbra sem lenne praktikus az ingázók számára, harmadrészt az átlag közlekedő számára az aszfalt vége egyben a település végét is jelenti, így a továbbra is minimális átmenő forgalom nem okozna a jelenleginél nagyobb környezeti- és zajterhelést.
Természetesen kézenfekvőnek tűnik a gondolat, hogy az újonnan elkészült úton forgalom- és sebességkorlátozást vezessenek be, de egyrészt a sebességkorlátozás csak kis részben csökkentené a zajszintet és a forgalmat (hogy a létszámhiánnyal küszködő rendőrségnél mennyire van kapacitás ilyen utakon sebességmérésre, az is egy külön téma), másrészt a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy egy ,,behajtani tilos – kivéve célforgalom” táblát a közlekedők nagyjából észre sem vesznek, és az érvényben lévő szabályozás szerint bárki bármilyen jellegű úti célt megadhat szóban az adott szakaszon, ha esetleg az igazoltató rendőr megállítja és rákérdez. Természetesen a közlekedők elenyésző töredékét kérdezi meg bárki arról, hogy miért az ilyen táblával ellátott utat veszi igénybe, így egy ilyen korlátozás jelképesnek sem mondható. Harmadrészt a tervezett út mentén egyértelműen egy kétsávos út szélességét láthatjuk kijelölve, és Miskolc város hivatalos oldalán is a gépjárműforgalom szerepel prioritásként: ,, Az út tervezése, fejlesztése során a biztonságos közlekedési feltételek valamennyi, a közúton közlekedni jogosult számára biztosítottak lesznek. A gyalogos és kerékpáros módok biztonságos közlekedési fejlesztéseinek a fejlesztése is tervezett a projektben.” Kétsávos utat nem szoktak néhány háznyi vagy utcányi helyi lakos számára építeni. Egy autóút szélére felfestett kerékpársáv nem kerékpárút, pedig több régebbi cikkben is kerékpárútról volt szó eredetileg.
,,A projekt célja, hogy Miskolc gazdasági területei jól megközelíthetők legyenek a vállalkozások és a munkavállalók számára. A fejlesztések által megvalósul Miskolctapolca és a MIDIP összeköttetése Görömböly településrészen keresztül, valamint Miskolctapolca és a Diósgyőri vár összeköttetése Komlóstető városrészen keresztül. Miskolc város szerkezetében régóta hiányzó kapcsolatok valósulnak meg, melyek a városrészek között közlekedő munkaerő mobilitást nagymértékben támogatja.” – írja a miskolc.hu. Magyarán Diósgyőrt Komlóstetőn, Tapolcán és Görömbölyön keresztül szeretnék összekötni a Miskolci Déli Ipari Parkkal, kifejezetten a reggeli és a délutáni csúcsforgalomban munkába és munkából közlekedők számára. Ráadásul Diósgyőr felől érkezik Miskolcra Alsó- és Felsőhámor, Ómassa, Bükkszentkereszt és Répáshuta lakossága is, akiknek az új ,,egérút” szintén itt vezetne át. Ez napi több tízezernyi ingázó, amit még ha el is osztunk képzeletben a Belváros, a Csermőkei út/Futó utca és a tervezett új elkerülő útvonal között, akkor is a jelenlegi forgalom sokszorosát jelentené. Ehhez még hozzáadódik a rengeteg távolabbi településről, külföldről érkező turista, akiket szintén ezen az úton fogja végigvezetni az általuk használt navigáció. Görömböly pedig egyik fő vonzerejét, értékét, a jelenlegi, ,,békés falu a város végén”, ,,Miskolc egyik utolsó ékszerdoboza” jellegét azonnal és örökre elveszítené.
Mondjunk együtt határozott NEMET a Görömböly és Tapolca közé tervezett aszfaltozott autóútra!
A tapolcai oldalon ugyanaz a helyzet!
Hajrá Tapolca-Görömböly!
Basszus! Le vagytok maradva a ” dialektikus mindenszarizmus”-ban
Andrea már három WC kagylóval hergel.
„A dialektikus mindenszarizmus fogalomrendszerében a minőségi szintváltás jelenti a dialektikus % tagadást, amelynek során az alsóbb szint bizonyos sajátosságai módosulva ugyan, de megőrződnek a felsőbb szinten. Az ismételt szintváltás újra megjeleníti az eredeti minőséget, de más mennyiségi meghatározottsággal.”
Miért lenne balhé? A martinkertváros végén ki kell lakni egy beton úttorlaszt, hogy a szirmaiak ne mehessenek arra és akkor az is falusias jellegű lenne…:):))
Helyes,végre itt is jó út lesz!
Martintelep most is falu.
Gúrland city Miskolc elővárosa. DK fészek.
Tényleg?Szóval molnár petike a nagy ellenálló szándékosan a dk fészek közepébe költözött? :):):)
misszionárius ??
Valszeg peti más pozíciót nem ismer…:):)
Ámde
https://www.youtube.com/watch?v=G4BppGx_wKQ&t=17s
Borkuti azt se tudja, mi történik a körzetében.
Minek hazudsz?
Mert szerinted tudja? Ne röhögtess
Hogy minden szamár csodálkozzon és te legyél a legelső
„László Borkuti
Ezekre tekintettel kezdeményeztem a többkörös egyeztetést (beruházó, üzemeltető, Miskolci Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály), hogy ne a kivitelezés lezárása után kapkodjon bárki is.
Válasz2 hete
Gyula Halmai
Aki Miskolctapolca és a déli ipari park összekötését az egyébként is leromlott állapotú és már most is túlterhelt fenyő-brassói -görömbölyi utcákon, majd görömböly kertvárosi részén gondolta/hondolja, az még turistaként sem járt arra! Kerékpárútnak álcázva a semmiből a semmibe épül egy összekötő út!? Az hogy erről az érintett városrészek előzetesen nem értesültek az eljárást minősíti! Köszönjük Borkúti képviselőnek, hogy legalább Ő igyekszik segíteni!”
https://www.facebook.com/laszlo.borkuti
Kerékpár útról volt szó nem erről: „A projekt célja, hogy Miskolc gazdasági területei jól megközelíthetők legyenek a vállalkozások és a munkavállalók számára”. Mindezt a forgalmat lakóövezeten keresztül vezetve. Remélem a projekt megálmodói és megvalósítói szomszédjába hamarosan egy kellemes sertéstenyésztő vállalkozás költözik.
Miskolciak! Mondjatok mindenre nemet várjatok az EU segélyekre.
Hadd erősödjön ” A vidék Magyarországa”
„a” eset:
Akkor felb@sztok az út két végére két sorompót. Az egyik távirányítót odaadjátok a tapolcai vezérigazgatónak, a másik távirányítót meg a görömbölyi vezérigazgatónak. A két szomszédvár között akkor lesz gyér autós
forgalom, ha mindketten megnyomják a „fel” gombot.
„b” eset:
Gyártanak a tökös cicanadrágosok két táblát, aztán kirakják az út végére.
„Mountain Bike – MTB kerékpárút ” felirattal és senkinek nem kell csinálni semmit.
Helyes végre egy értelmes beruházás
Értelmes beruházás az lenne, ha a meglévő utakat újítanák fel és járdákat építenének, hogy a gyerekeknek ne az úton sétáljanak haza az iskolából. Kíváncsi vagyok mikor lesz az első gyalogos gázolás. Persze politikus biztos nem lesz felelős érte. Lesz egy új út ami két használhatatlan utat köt össze. Gratulálok! Ismét egy jól átgondolt beruházás.
Indulsz 2024-ben a választásokon? Olyan okos vagy.
Mesélj már valamit az ír gázolóról és a járdáról.
Nyugi van!
A Görömböly patak hajózható akkumulátor szállító út lesz lesz. A rollerekbe kell az aksi, a vibrátorokba kell az aksi, az eldobható feljelentő telefonokba kell az aksi, a gyurgyalagok párzását megfigyelő robot gyurgyalagba is kell az aksi.
Ácsi gyerekek! Megszületett Gyula Gyurgyalag.
Oly átlátszó…
(„A Nagy-Miskolc program keretében Veres Pál polgármester újabb munkahelyteremtő beruházásról számolt be: A város TOP-6.1.5-16 „Gazdaságfejlesztést és a munkaerő mobilitás ösztönzését szolgáló fejlesztése” tárgyú pályázati konstrukció keretében támogatási kérelmet nyújtott be, mely pozitív elbírálásban részesült. A pályázati pénzből a már kivitelezés-előkészítés szakaszában lévő „Útfejlesztések Miskolctapolcán és környékén” beruházás kiegészítéseként a Görömböly határában lévő eddig kihasználatlan területen Délnyugati Ipari Park néven új ipari-kereskedelmi-szolgáltató központ jöhet létre. Szíjjártó Péter gazdaságfejlesztési miniszter a sajtótájékoztatón kifejtette, hogy az új ipari központba elsőként a kínai Wung Feng 60 milliárd forintos vissza nem térítendő állami támogatással telepít zöldmezős beruházásként akkumulátor gyárat, mely hosszútávon akár 100 embernek is adhat munkát.”)
Tisztelt Baba! Valószínűleg nem az érintett utcákban lakik, amit az átmenő forgalom terhelni fog…
„Tudod, mit jelent pontosan ez a KRESZ-tábla?
Ideje tisztázni, hogy pontosan mit is takar a lakó-pihenő övezetet jelző tábla, mert sokan nincsenek vele tisztában. A kép remekül illusztrálja, a KRESZ pedig világosan kimondja, hogyan kell közlekednünk járművel az ilyen helyeken.
Közlekedés lakó-pihenő övezetben
Lakó-pihenő övezetbe csak a következő járművek hajthatnak be:
kerékpár,
az ott lakókat vagy az oda látogatókat szállító személygépkocsi, a személygépkocsi kivételével a legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, a betegszállító gépjármű, motorkerékpár, a motoros tricikli és ezekhez kapcsolt pótkocsi, segédmotoros kerékpár, állati erővel vont jármű és kézikocsi, a kommunális szemét szállítására szolgáló jármű, továbbá az oda áruszállítást végző legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsi,
az ott lakók és oda költözők költöztetését végző tehergépkocsi,
az oda látogatókat szállító autóbusz,
az oda építő- és tüzelőanyagot szállító tehergépkocsi és hozzákapcsolt pótkocsi,
az út és közmű építésére vagy fenntartására, köztisztasági, rendvédelmi, betegszállítási, közegészségügyi feladat, illetőleg postai gyűjtő- és kézbesítő szolgálat ellátására szolgáló jármű, ha ez feladata ellátása érdekében elkerülhetetlen,
a mozgáskorlátozott személy által vezetett vagy az őt szállító jármű és annak vezetője.
A lakó-pihenő övezetben járművel legfeljebb 20 km/óra sebességgel szabad közlekedni.
A lakó-pihenő övezetben a vezetőnek fokozottan ügyelnie kell a gyalogosok (különösen a gyermekek) és a kerékpárosok biztonságára. Ha az úton járda nincs, a gyalogosok az utat teljes szélességében használhatják, a járművek forgalmát azonban szükségtelenül nem akadályozhatják, járművel várakozni csak az erre kijelölt területen szabad.”
Pécsen már kreatívok a visszajött eftásak
„A KRESZ-ben nem létező közlekedési táblákat helyeztek ki Pécsett, ami nem kis felháborodást okozott az autósok részéről. Már csak azért is, mert néhányukat önhibájukon kívül büntették meg a rendőrök.
A szóban forgó táblákat feltehetően behajtani tilos táblának szánták, csakhogy nem a KRESZ-ben előírt piros alapon fehér vízszintes csík látható rajta – helyette egy fehér alapon fekete, a kör peremeit összekötő vékony sáv.
Hasonlóval még az ATV Híradójának nyilatkozó közlekedési szakember sem találkozott soha.
Hogy maszekban csinálnak valamit, amit kiraknak, olyan előfordul. Hogy hivatalos szerv, vagy arra jogosult szerv ilyet rakjon ki, ilyennel nem találkoztam
– fogalmazott.
A speciális behajtani tilos táblákat már lecserélték mindkét irányból behajtani tilosra, amitől továbbra sem lett egyirányú az utca.
Az autósokat különösen felháborította, hogy az értelmezhetetlen közlekedési táblák miatt a rendőrök több sofőrt is megbüntettek, mert azt hitték, hogy szabálytalan módon hajtottak be az adott utcába. Az ATV Híradónak nyilatkozó egyik autós azért panaszkodott, mert nem tudta eldönteni, hogy egyenesen, jobbra vagy balra menjen.
Ki nem végezte jól a munkáját?
A pécsi közlekedési táblákért is felelős önkormányzati cég szerint nem miattuk kerültek ki a nehezen értelmezhető táblák.
A kivitelező cég hibázott, amely egyébként nem a társaságunk megbízásából dolgozik a munkaterületeken. Amint észleltük a problémát, kollégáink azonnal intézkedtek. A táblák cseréje jelenleg is zajlik
– mondta Palotai Tamás, a Biokom Kft. kommunikációs és PR-referense az ATV-nek.”
A Miskolctapolca és Görömbölyt összekötő szilárd útburkolattal rendelkező közút/kerékpárút építése kapcsán több fórumon és egy-egy érintett személlyel is levelezésbe vagyok, Az ott megfogalmazott álláspontomat egyeztettem a közútkezelő és rendőrségi szakemberekkel. Ezzel a poszttal jelezni szeretném, hogy nyitott vagyok a folyamatos kommuikációra, és cáfolni, nem érzem, hogy bajban lennék:)))
Idézek a levelezéseimből:
„Kedves Katalin!
Engedje meg, hogy a témával kapcsolatban először a görömbölyi oldalon lakónak írt válaszlevelemet idézzem, hogy mind a kialakulóban lévő félelmeket, mind a szükséges megoldási irányt meg próbáljam felvázolni:
Gábor azt javasolta, hogy az közút/kerékpárút dilemmát egy hétvégi lakossági fórum megtartásával lehetne megvitatni ( a válaszom stílusa a személyek ismeretség és a Messenger kapcsolat miatt olyan-amilyen):
Kedves Gábor!
Úgy gondolom, nem politikai aktivitásra kell, hogy ösztönözzek bárkit, sőt olyan fórumra sem, ahol én gerjesztem a problémát. Ha bárkinek véleménye, álláspontja, tiltakozni valója van, az szervezkedjen, reggel, délben, este, ha meg leszek szólítva, én is jelen leszek. Ugyanakkor, objektív, a helyzetet kezelő egyeztetések előbbre vihetik az út megépítése, és az azt követő üzemeltetés során kialakítható helyzetet. Ha csak azt nézzük, milyen forgalmi terhelést jelentene a Bacsinszky A.- Erzsébet királyné utcákra a tervezett (gazdaságfejlesztés, munkaerő-mobilitás stb.) ürügyén létrehozott út, akkor elsősorban arra fókuszálnék, hogy mit jelent ez a miskolctapolcai oldalon, ott, ahol 2018 óta a Gyöngyvirág utcától kezdődően, a Görömböly felőli oldalán „lakó-üdülő övezet” zóna van!
Mit is jelent ez?
A KRESZ pontosan leírja, ennek következtében az átmenő forgalom tilos az ilyen zónán. Ja, hogy a magyar emberek (balkáni viselkedési normákat követve) ezt nem tartják be, arra nem az a megoldás, hogy ne épüljön meg az út, hanem az, hogy a szabályokat (a törvényt) be kell tartani, illetve tartatni! AZ ÁTMENŐ FORGALOM TILALMA JELENLEG IS ÉRVÉNYBEN VAN! Most is az a dilemma, ha a 2×3 m szélességű utat az átmenő forgalom számára akarná a jelenlegi városvezetés megnyitni (borzolva az ott lakók idegeit), akkor el kellene törölni a miskolctapolcai utcákra vonatkozó forgalmi korlátokat… (mert a jelenlegi szabályozás szerint a KRESZ lakó-üdülő övezeten keresztül átmenő forgalom céljából NEM lehet megközelíteni az egyik végpontot, görömbölyi oldalon is ezt a forgalomkorlátozást jelezni kell!)
Én erre fogom terelni – szakértők támogatásával – az általam kezdeményezett lakossági fórumot, ezért lesz (javaslatoddal ellenkezve) a heti munkarendhez illesztve meghatározva az időpont, mert a szakembereket – foglalkozásukat, megbízásukat illetően hétvégén nem vehetem igénybe, és fontos az objektív tájékoztatás érdekében itt tudjanak lenni. Csak ők tudják hitelesen felvázolni a jövőképet, azt is, hogy milyen forgalomtechnikai megoldással lehet befolyásolni a korlátozott használatot, ami (ugyan) ellentétes az EU által támogatott projekt megvalósulási céljaival, de nem lehetetlen.
Utolsó bekezdés(!): az, hogy a ma élő – életminőségünket féltő – emberek hogyan viszonyulnak ehhez a projekthez, nem írja felül azt a több évtizedes elképzelést, hogy Görömbölyt és Miskolctapolcát szilárd burkolatú, közforgalmi út kösse össze(!)… Amikor ezek a vágyak megfogalmazódtak (kb. 20-30 évvel ezelőtt), akkor az autós forgalom ennek a tizede volt. (Felmerült a görömbölyiekben az is, hogy közvetlen autóbusz járatot indítson az MKV)
A fenti kommenteket olvasva számomra az igazi „zöldprogram” nem az, hogy beálljak a NEM-et megfogalmazók táborába, hanem kikérném a véleményüket abban is, hogy pl. azon miskolctapolcai lakosoknak, akik azzal érvelnek – miközben a házuk előtt 2-3 autó parkolására alkalmas közterületet foglalnak el -, hogy joguk van a csendes, madárfüttyös élethez (Nem vitatja senki.) mobilitási túlkapásaik vannak. Tény, hogy a „konkrétan” ott élők a lakó-üdülő övezetben 50-70 km-es sebességgel közlekednek a lakásuk megközelítése során…
Ha vitatkozni akarunk, akkor a magyar mentalitást is keverjük bele a lakossági fórum hangulatába…, kezdeményezem, hogy az összekötő út megnyitásáig a KRESZ előírásainak szigorú betartására fokozza az ellenőrzést az önkormányzat és a rendőrség, ha kell, szankcionálja már most is a kihágásokat. Ezen intézkedések és tapasztalatok nyomán születhet egy okos kompromisszum a Miskolctapocán és Görömbölyön az érintett utcákban élők számára.
Laci
Kedves ……. Edit!
A magam részéről folyamatos „nyomás alatt tartom az önkormányzati beruházásban, a kivitelezésben, az üzemeltetésben érintetteket”, bár kb. 1 év van a tényleges beüzemelésig – hisz a közbeszerzési folyamat végén, de a kivitelezői szerződés megkötése előtt van a projekt .
A pályázat megvalósításához szükséges forrás igénylése 2016/17-ben történt, a tervezés és kisajátítási eljárás ezt követően ütemezésre. Valóban megállapítható, hogy a közvélemény és a sajtó útján történő tájékoztatás mindvégig a kerékpárút szerkezeti építését sugallta, számomra is a Közbeszerzési Értesítőben megjelentek alapján, a műszaki tartalom megismerése után lett világos, hogy ez közúti közlekedésre is alkalmas szakasz lesz a két városrész között.
Miután a Fenyő, Brassói utcákban a lakó-pihenő övezet van érvényben, az alábbiak szerinti szankcionálás a legkézenfekvőbb megoldás:
https://www.vezess.hu/vezetunk/2017/05/04/tudod-mit-jelent-pontosan-ez-a-kresz-tabla/
A lakossági fórum konkrét időpontjáról 2023. április 19-26 között sajtónyilvános lesz a helyszín is, ahová a szakemberek megjelenésével is számolok.
Köszönöm az érdeklődést,
Borkuti László
önkormányzati képviselő”
Borkuti nagyon mellébeszél, nem lényegről szól az írás.
Az a baj, az emberek már semmit sem hisznek el a politikusoknak, mivel hazudnak reggel délbe este. Na meg éjszaka!
Valami nagyon büdös most is.
TÁJÉKOZTATÁS
A közgyűlési felszólalásomat követően hamar egyértelművé vált, hogy a korábbi kommunikációval és hiedelmekkel ellentétben Görömböly és Miskolctapolca városrészek között nem egy „szimpla” kerékpár út kialakítására kerül sor az előző városvezetés koncepciója kapcsán, hanem az alábbi közleményeknek megfelelően:
https://www.miskolc.hu/varoshaza/onkormanyzat/palyazatok/onkormanyzat-altal-elnyert-palyazatok/kozlekedesfejlesztes/utfejlesztesek-miskolctapolcan-es-kornyeken
Ebből kiemeltem a közlemény vitát kiváltó sorait: Miskolctapolca – Görömböly összekötő út kialakítása kerékpáros nyommal a Brassói és a Bacsinszky utcák között, szükség szerint csapadékvíz elvezetéssel kb. 1.160 méteren.
Az út tervezése, fejlesztése során a biztonságos közlekedési feltételek valamennyi, a közúton közlekedni jogosult számára biztosítottak lesznek. A gyalogos és kerékpáros módok biztonságos közlekedési fejlesztéseinek a fejlesztése is tervezett a projektben.
Tény, hogy a TOP-os pályázat megvalósítására 2019. március 27-én a tervek elkészítését a budapesti székhelyű RODEN Mérnöki Iroda Kft-re bízták, akik a városrészek érintett útvonalában lakókat meg nem kérdezték, a beruházás társadalmasítását (lakosság hiteles tájékoztatását) elmulasztották.
https://www.kozbeszerzes.hu/ertesito/2019/2832/megtekint/portal_2832_2019/
A terveknek megfelelően kiírt, a kivitelezésre vonatkozó közbeszerzési eljárás (elvileg) 2023. március 31-i határidővel lezárult, a kivitelezésre a vállalási határidő az év utolsó napja.
A beruházás volumenét megbecsülve az látszik, hogy a megjelölt útszakasz fejlesztése következtében kb. egy évig a két városrész közötti útszakasz területe munkaterület lesz, így forgalom elől el lesz zárva.
A2023. április 26-án (szerda) 17 órakor kezdődő lakossági fórum célja, hogy üzemeltetési szempontból mind az érintett lakosság, mind az üzemeltető szakemberek fel tudjanak készülni. Konkrétan feladat, az átmenő forgalom szűrése (korlátozása!) olyan forgalomtechnikai megoldások kidolgozásával, mely a hatályos KRESZ betarttatása mellett garanciát ad arra, hogy a lakó- és pihenő övezetben élők (Miskolctapolca) és a jelentős forgalmi terhelés vízióját látók (Görömböly) szakszerűen, az itt élők igényeit figyelembe véve kerüljön alkalmazásra. Nyomatékosítani kell, hogy sem a beruházás elhalasztása, de a gazdaságfejlesztésre való hivatkozás (munkaerő-mobilitás), mint fő szempont nem lehet követendő, következmények nélküli, így ebben az évben okos kompromisszumokat kell kötni!
Borkuti László
TÁJÉKOZTATÁS
A közgyűlési felszólalásomat követően hamar egyértelművé vált, hogy a korábbi kommunikációval és hiedelmekkel ellentétben Görömböly és Miskolctapolca városrészek között nem egy „szimpla” kerékpár út kialakítására kerül sor az előző városvezetés koncepciója kapcsán, hanem az alábbi közleményeknek megfelelően:
https://www.miskolc.hu/varoshaza/onkormanyzat/palyazatok/onkormanyzat-altal-elnyert-palyazatok/kozlekedesfejlesztes/utfejlesztesek-miskolctapolcan-es-kornyeken
Ebből kiemeltem a közlemény vitát kiváltó sorait: Miskolctapolca – Görömböly összekötő út kialakítása kerékpáros nyommal a Brassói és a Bacsinszky utcák között, szükség szerint csapadékvíz elvezetéssel kb. 1.160 méteren.
Az út tervezése, fejlesztése során a biztonságos közlekedési feltételek valamennyi, a közúton közlekedni jogosult számára biztosítottak lesznek. A gyalogos és kerékpáros módok biztonságos közlekedési fejlesztéseinek a fejlesztése is tervezett a projektben.
Tény, hogy a TOP-os pályázat megvalósítására 2019. március 27-én a tervek elkészítését a budapesti székhelyű RODEN Mérnöki Iroda Kft-re bízták, akik a városrészek érintett útvonalában lakókat meg nem kérdezték, a beruházás társadalmasítását (lakosság hiteles tájékoztatását) elmulasztották.
https://www.kozbeszerzes.hu/ertesito/2019/2832/megtekint/portal_2832_2019/
A terveknek megfelelően kiírt, a kivitelezésre vonatkozó közbeszerzési eljárás (elvileg) 2023. március 31-i határidővel lezárult, a kivitelezésre a vállalási határidő az év utolsó napja.
A beruházás volumenét megbecsülve az látszik, hogy a megjelölt útszakasz fejlesztése következtében kb. egy évig a két városrész közötti útszakasz területe munkaterület lesz, így forgalom elől el lesz zárva.
A2023. április 26-án (szerda) 17 órakor kezdődő lakossági fórum célja, hogy üzemeltetési szempontból mind az érintett lakosság, mind az üzemeltető szakemberek fel tudjanak készülni. Konkrétan feladat, az átmenő forgalom szűrése (korlátozása!) olyan forgalomtechnikai megoldások kidolgozásával, mely a hatályos KRESZ betarttatása mellett garanciát ad arra, hogy a lakó- és pihenő övezetben élők (Miskolctapolca) és a jelentős forgalmi terhelés vízióját látók (Görömböly) szakszerűen, az itt élők igényeit figyelembe véve kerüljön alkalmazásra. Nyomatékosítani kell, hogy sem a beruházás elhalasztása, de a gazdaságfejlesztésre való hivatkozás (munkaerő-mobilitás), mint fő szempont nem lehet követendő, következmények nélküli, így ebben az évben okos kompromisszumokat kell kötni!