Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Negyvenmillió forintot fizetett a miskolci városvezetés 30 méternyi bicikliútért

2023. április 06., csütörtök 18:15 HírTV

10 Responses

      1. BOON
        „Nem hittem a szememnek, amikor megláttam!”, írta nemrég egy miskolci férfi a közösség oldalon. „A Munkás és a Róna utcát összekötötték egy harminc méteres kerékpárúttal. Tehát készült egy harmincméteres kerékpárút, ami nem vezet sehonnan sehová, amihez felhasználtak még hat darab KRESZ-táblát, négy darab, azokat tartó könnyűfém, és két vasoszlopot. Ezenkívül még két darab villanyoszlopot is kihelyeztek az útszakaszon, hogy megvilágítsa a fényes eredményeket”, fogalmazott a posztoló.

        Ne kelljen kerülni
        A rövidre sikerült kerékpárúttal kapcsolatos kérdéseinkre válaszolt a miskolci önkormányzat. Mint írták, a Munkás és Róna utcákat összekötő szakasz kerékpáros nyom felfestése azt a célt szolgálja, hogy a lakótelepről közvetlenül el lehessen érni kétkeréken a Róna utcai kerékpárutat, vagyis az ott élő bicikliseknek ne kelljen körbe kerülniük. Ez kapcsolódik ahhoz a beruházáshoz, amely során Miskolc önkormányzata a Kondor Béla utcában az Árpád és Szarkahegy utcák között csaknem 1 ezer 600 méter hosszban alakított ki kerékpárforgalmi létesítményt, összekapcsolva ezzel a Tiszai pályaudvar és a Diósgyőri vár kerékpárforgalmi létesítményeit.

        A szóban forgó szakasz kialakítása befejeződött, gyakorlatilag a Kondor Béla utcában történt fejlesztés kiegészítő elemének tekinthető, ami az ottani lakótelepen élő, és az arra közlekedő kerékpárosok további kényelmét szolgálja, jelezte az önkormányzat.

        Hét kilométer
        Mint írták, a város jelenleg a TOP-os, „Kerékpárút építés II. ütem” című projektet valósítja meg. Ennek során Miskolc több területén alakítanak ki kerékpáros létesítményeket építéssel és felfestéssel, biztosítva a csatlakozási pontokat a Kerékpáros Hálózati Tervhez. Ennek során összesen 7 ezer 332 méter kerékpárút létesül. A beruházás részeként kerékpáros nyom kialakítása történt a Kondor Béla utcában, az Árpád és Szarkahegy utcák között 1 ezer 600 méter hosszban. A Mexikóvölgy utcai buszfordulótól 203 méter hosszban megerősített pályaszerkezettel kerékpárút épül, innen 1 ezer 179 méter hosszban pedig normál pályaszerkezettel, új erdei kerékpárút létesül. A végszelvény a Vörösbérc utcához csatlakozik, melyet a Cserfa utca és Szántó Kovács János úton kerékpáros nyom felfestéssel 350 méteren alakítanak ki.

        A kerékpáros nyom felfestése tovább folytatódik a Mexikóvölgy utca, Muhi utca, Szervezet utca, Ferenczi Sándor utca, Tokaji Ferenc utca, Bartók Béla utca között meglévő burkolaton 2 ezer 700 méter hosszan. A kialakítandó kerékpáros létesítmény kiindulási pontja az előző szakasz Mexikóvölgyi utcai buszfordulója. Ezenkívül a kerékpáros létesítmény a Keleti Városkapu térségében meglévő Auchan-körforgalomtól kiindulva új építésű kerékpárúton éri el Miskolc határánál Felsőzsolca felől a kerékpárutat az M30-as autópálya alatti átvezetéssel, továbbá a meglévő árvízvédelmi töltésen haladva, ennek a hossza körülbelül 1 ezer 300 méter.

        Több mint egymilliárd = 7 kilométer
        Hozzátették: a miskolci önkormányzat 2019 májusában fogadta el a szóban forgó projekt tervdokumentációját, majd az útügyi hatóság abban az évben jóváhagyta azt. ..”

        1
        2
  1. Hja. „Az elmúlt években több, mint 150 módosító indítványt nyújtottunk be a tömegközlekedés, a turizmus, a közbiztonság rendbetételére, a családok, vállalkozók és nyugdíjasok támogatására, de ezeket egy kézmozdulattal lesöpörte a baloldali városvezetés, sok esetben napirendre sem vette javaslatainkat. Mi akkor is, most is elmondtuk, hogy azonnal le kell állítani a sportállások, a felesleges tanácsnoki, felügyelőbizottsági és más kreált pozíciók kifizetését – írják. – A magyar kormány pedig nem hagyta és most sem hagyja magára Miskolcot. Az elmúlt esztendőkben is sok milliárd forint támogatás érkezett a városba.”

    2
    4
    1. Kriza idején hány módosító javaslatot söpört le a fideszes városvezetés? Hány felesleges állást töltöttek be a román rokonok? Kíváncsian várom válaszod! ( én tudom), de azt is szeretném tudni, hogy mit hazudsz!

      5
      4
  2. Na szóval ott tartottunk, hogy ha nem készül a szamaragoknak út, akkor Drótszamária királya, Arturha mozgósítja a Kerekaszfalt szamaragjait és azok Sir Láncalóg vezetésével lecsapnak! Hetet egy csapásra. 🙂
    Ha meg készül, akkor az árától készülnek ki nagyjából ugyanazok és Sir Degenera harci kiáltása hallik a szamárkórók felett… 😛

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű