A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház egyik legjelentősebb fejlesztésük újabb állomásához érkezett. A Kardiovaszkuláris Centrum zöld mezős beruházása pozitív változást hoz az egészségügyi intézmény, a város, illetve a térség életében, továbbá a betegellátásban is. Nagyon ritka ugyanis hazánkban, hogy nem meglévő épületet újítanak fel, hanem egy teljesen újat építenek a célra. Az Észak-magyarországi regionális komplex szívérrendszeri fejlesztés és szívsebészeti háttér kialakítása projekt jelenlegi állásáról tartottak sajtótájékoztatót a megyei kórházban pénteken. Az eseményen bemutatták az elfogadott, hivatalos látványterveket, illetve levetítették azt a rövidfilmet, amely szemlélteti a leendő komplexumot. A film bárki számára elérhető a kórház weboldalán.
Az építés 2024-ben kezdődik
A Kardiovaszkuláris Centrum fejlesztésének gondolata a menedzsmentben már több éve megforgalmazódott: a szakmai programot a kórház egészségügyi és műszaki szakemberei állították össze. Ezek alapján készült el a terv, amely a szakmai program mellett a területi elhelyezés és az épület felépítését jelenítette meg – mondta Dr. Révész János, a B.-A.-Z. Megyei Központi Kórház főigazgatója. Már rendelkeznek engedélyezési szintű tervanyaggal, hatályos építési engedéllyel. Azt szeretné, ha egy éven belül elindulna az építkezés is, amely 2026-ra elkészülhet a hozzá tartozó infrastruktúrával és humánerőforrás kapacitással együtt – fogalmazott a főigazgató.
Szüksége van a térségnek rá
Tavaly szeptemberben jelentették be, hogy közel 40 milliárd forintból Miskolcon megépülhet a Kardiovaszkuláris Centrum – hangsúlyozta Csöbör Katalin, országgyűlési képviselő. Nagyon sok szakember együttes, összehangolt több évig tartó munkája kellett ahhoz, hogy elérkezzenek ehhez a ponthoz. Azaz, hogy egy csúcsprogresszivitású komplexum jöhessen létre a térség betegeinek gyors és hatékony ellátására – tette hozzá.
Minden egy helyen
Az a legfontosabb szempont a centrum létrehozásában, hogy logisztikailag a legoptimálisabb, hiszen a diagnosztika, a járóbeteg-, illetve a fekvőbeteg ellátás és az invazív lehetőségek egy épületen belül koncentráltan valósulnak meg – tudatta Dr. Mátyás Lajos, a megyei kórház sebészeti jellegű osztályok felügyeletéért felelős orvosigazgató-helyettese. A sok munka beérik, az öt évvel ezelőtti elképzelés most már elérkezik ahhoz a ponthoz, hogy kézzel foghatóvá válik, a beruházás hamarosan elkezdődhet – vélekedett az orvosigazgató-helyettes.
A kor igényeit kiszolgáló
Az épület nem csupán modern, innovatív és külsejében is impozáns, de funkciójában is megfelel majd minden elképzelésnek – mondta Breitenbach Sándor, a megyei kórház műszaki igazgatója. A mintegy 15 ezer négyzetméter alapterületű épületben hét szint lesz, amelyben 180 betegágy, 10 műtő, valamint technológiai és kiszolgáló berendezések kapnak helyet. A volt szülészet-nőgyógyászat épületét fogják elbontani, melynek helyére megépül a centrum.
Csak folytatja a világ-egészségüggyel az emberiség felszámolóinak, Magyarország legyőzőinek a központja, már 1945 óta áldozzák a családomat. Ki fog velük élni egy világon a saját elmeosztályaik szereplőin, narancsokon kívül?
Csak a látványterv hiányzik. Köszönjük Szerkesztő Úr!
Ez is elpuskázott lesz
ócska bolsi ócsárlás
Ennyit tudtok
Ócska fideszes blabla. Ennyit tudsz, fikuci!
Európában egyedülálló miskolci ész-centrum kellene már a Technopoliszba. ?????
„Tudnunk kell, a helyi Pólus Iroda – Technopolisz Iroda néven – a Miskolc Holding Zrt.-n belül kapott helyet 2008 márciusától, amikor a Pólus Program az operatív megvalósítás fázisába lépett. A Technopolisz Iroda működésének alapvető célja a rendelkezésre álló hazai és nemzetközi forrásokból Miskolc Pólus Város számára a lehető legnagyobb mennyiségű forrás összehangolt lehívása és hatékony, sikeres felhasználása. Hogy ez mennyire volt sikeres, erről dr. Halmai Gyula, a Holding elnök-igazgatója beszélt az ülésen: elsőként a Mechatronikai Ipari Park átadását említette, amelyben a tavaly márciusi átadás óta eltelt szűk egy év munkájának köszönhetően az első 4 betelepülő vállalkozás már nyertes pályázati projektekkel rendelkezik és a közeljövőben a támogatási szerződések megkötése után megindulhatnak a munkahelyteremtő beruházások. Ez a regionális operatív program támogatásával valósulhatott meg – tette hozzá.
Beszélt az ugyancsak tavaly, októberben átadott Kemény Dénes Sportuszodáról, a Zöld Nyíl Villamosprojektről, valamint a belvárosi rehabilitációról, amelynek a munkálatai már elkezdődtek. Ezek mind támogatásból valósulhattak meg – tette hozzá.
Az elnök-igazgató azt is elmondta, hogy a befektetői projektek Miskolcra vonzása érdekében a Déli Ipari Park létrehozása és a sikeres címpályázaton kívül Miskolc tavaly, a Financial Times versenyén Magyarországról elsőként felkerült a TOP 25 helyszín középmezőnyébe. Az idén is indultunk ezen a megmérettetésen, és az idén két kategóriában is az első ötön belül, a negyedik helyen végeztünk, megelőzve többek között Debrecent is– ismertette dr. Halmai Gyula.”
a direktor megint szabxxxxx
Máshol láttam a látványtervet. Azóta hányok !
Örülünk, hogy ezt is Puskás úr tervezte. A korábbi Csillagpont kórház tervezésével is bebizonyította, hogy nemzetközi szinten is példaértékű kórházakat tud tervezni. Reméljük, hogy ezt sem vállalta olcsón, így hasonlóan az ITC székház végül „füstbe ment” százmilliós nagyságrendű tervezési díja után itt is fog tudni egy kicsit csöpögtetni Katikának.
Kívánnak további sikeres tervezéseket Puskás úrnak és vastag borítékokat Csöbör asszonyságnak a munkájuk gyümölcsét naponta élvező borsodi polgárok.
ui.: Kati kéri, hogy a bontási törmeléket a sajókeresztúri lerakóba helyezze el a nyertes kivitelező.
Jancsika! Neked inkább pulmonológia kellene! Fogy a levegőd! Kis fidesz-huszár!
Hullócsillagpont. Kell több ? Nem mond ez eleget ?