„Ma van a rendőrség napja. Köszönet a munkájukért” – posztolta hétfőn reggel a fideszes Hörcsik Richárd, aki klasszikus rendőrviccet is mellékelt a sablonos köszöntés mellé:
„A rendőr ül a konyhában, a tűzhelyen fő a bableves, és a gőz majd leveti a fedőt. A rendőr beüvölt a szobában dolgozó feleségének:
– Anyukám, gyere már, igazítsd meg a dodót. Az asszony kijön és megkérdi:
– Mit igazítsak meg?
– A fazékon a dodót – mondja a rendőr.
– Az nem dodó, hanem fedő! – igazítja ki az asszony.
– Nekem azt mondta az őrmester – védekezik a rendőr – hogy Kovács, a fedőneve mától Dodó.”
Frissítés (9:46):
Cikkünk után Hörcsik kiegészítette a posztját. Egyrészt felvezetésül odaírta, hogy „Kérem engedjenek meg egy kis tréfát”, a végére pedig, hogy „Viccet félretéve, minden tiszteletünk azoké, akik a mindennapokban őrzik biztonságunkat”.https://444.hu/2023/04/24/pusztito-rendorviccel-jelentkezett-a-fideszes-kepviselo-a-rendorok-napja-alkalmabol
„Képzelt interjú Vágó Istvánnal.
– Vágó úr, jól tudom, hogy a Medimpexnek dolgozott?
– Igen.
– Szóval külkeres volt?
– Igen.
– Egy régebbi interjúban erről ezt fecsegte el: „Borzasztóan élveztem, hogy jó viszonyba kerültem a külföldi partnerekkel, és nemcsak az üzletről, hanem a napi politikáról, a helybéli művészetekről, történelemről is fecseghettem velük”. Ezekről nem jelentett soha senkinek?
– Nem.
– De nem tartja furcsának, hogy minden ilyesmiről „fecsegett” ezekkel a külföldiekkel, más mellett politikáról, és erről nem kértek Öntől információt? Hiszen tudjuk, hogy külkereskedelem aztán különösen fertőzött terület volt a hírszerzés szempontjából?
– Nem, nem tartom furcsának.
– De úti jelentéseket azért írt. Miről, kiről írt ezekben?
– Nem mondom el.
– Azt is mondta, hogy „éppen több évre szóló mexikói kiküldetés előtt álltam, amikor Vitray Tamás – akinél közben a riporteri szakma alapjait tanultam – megbízott, hogy vezessem a Kicsoda-Micsoda játékot.” Azt tudja, mit kellett volna csinálnia Mexikóban?
– Nem.
– Tudjuk a történészi kutatásokból, hogy a Medimpex kábítószerrel is kereskedett és csempészett. Erről sem tudott?
– Nem.
– Azt is tudjuk, hogy nemcsak a metakvalont terítették például az Egyesült Államokban, hanem egy Pemolin nevű droggal is kereskedtek. Utóbbit ráadásul hamisították is. Egy svájci gyárban ráütötték a Captagon márkajelzést, majd egy Nyugat-Németországban bejegyezett török cég segítségével Mexikón keresztül csempészték az Egyesült Államokba. Szóval éppen Mexikón keresztül. Ehhez mit szól?
– Semmit.
– De hát éppen oda helyezték volna, ami a tanulmány szerint a drogcsempészet egyik kulcshelyszíne volt.
– És?
– Hát nagyon meg kellett önben bíznia annak a rezsimnek?
– És?
– És aztán végülis Ön szerint csak azért nem került oda, mert Vitray Tamás, akit nem ok nélkül hoztunk összefüggésbe a hírszerzéssel, hiszen szintén egy impexnek dolgozott korábban, ráadásul a Néphadsereg agitpropos hadnagya volt, nem beszélve a későbbi működéséről… Szóval igen furcsa sokak számára, hogy magát is Vitray választotta ki. Ahogyan mondjuk a leningrádi ösztöndíjas Rózsa Gyurit is ő emelte fel.
– Miért furcsa, maga barom?
– Hát akkor nem furcsa. Köszönöm az interjút! „
Arra azért kiváncsi lennék, hogy Hörcsik idétlenkedéséről hogy jutott az eszedbe egy Vágó Istvánnal készült KÉPZELT (!) interjút beszúrni! Persze szokás szerint mindenféle forrásmegjelölés nélkül…
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/83996550_10221268802567576_5836562926915289088_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ftd286BZJ9AAX8u13Lg&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AfDGoaJgDKd58jWMsIwCSWg9cLlyUaYJOD9fXcllU0UFGQ&oe=646E34C6
A Mit szól hozzá című műsorban is bemutatták Vágót, Bárdos, a műsorvezető azzal búcsúzott el tőle, hogy csobbanjon bele a vízbe.