Lehet vizsgálódni, hogy használta-e a rendőr a megkülönböztető jelzéseket, de az sem komplett, aki úgy gondolja, egy kék villogótól lerövidül a villamos fékútja, amennyiben egy beláthatatlan sarkon elérongyol egy rendőrautó.
Hol vannak a hőbörgők, melyik járművet vezette egy aggastyán?
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Egyértelműen a megkülönböztető fény és hangjelzést használó jármű vezetője hibázott, mert nem győződött meg arról, hogy a be nem látható kereszteződésbe való behajtásával nem veszélyezteti a közlekedés többi résztvevőjét.
Van kérdés ?
Mennyire kényelmes a fotel, amiből szakértesz?
Kényelmesebb mint a tied.
A vétkesnek annyi szerencséje van, hogy a legutóbbi eset óta a burkolat még nem lett kijavítva( cserélni kell ), így annak költségét nem neki kell téríteni . . .
Hová lett a főutcán a 20 km/h-s korlátozás??
Ez nem szakértés, csak ismerned kéne a KRESZ-t ( 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a közúti közlekedés szabályairól).
KRESZ:
Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek
49. § (1) * A gépjármű megkülönböztető jelezéseket adó berendezéseit csak abban az esetben szabad működtetni, ha a feladat sürgős ellátása, a személy-, élet- és vagyonbiztonság, továbbá a védett személyek és kíséretük biztonsága érdekében az szükséges, és a forgalmi viszonyok azt indokolttá teszik.
(2) * A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője – a rendőr és a vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve – a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette.
(2a) * Amennyiben a gépjármű kizárólag a megkülönböztető fényjelzést használja, akkor a gépjármű vezetője a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.
(3) Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek találkozása esetében – egymás közti viszonyukban – az általános szabályok az irányadók.
(4) A megkülönböztető fényjelzést – ha a jármű olyan helyen áll meg, ahol a megállás egyébként tilos – működtetni kell. Megkülönböztető hangjelzést álló járművön használni nem szabad.
(5) * A megkülönböztető jelzéseket használó gépkocsit tompított fényszóróval lakott területen belül nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.
Elvileg nem zárható ki az sem, hogy a villamos a tilos jelzésen haladt át, de egyrészt ez nem szokásuk, másrészt ekkor semmi jelentősége nem lenne annak, hogy használták-e a rendőrök a megkülönböztető jelzést.