1. Mi lesz az egyházi és alapítványi iskolák tanáraival? |
Az új foglalkoztatási forma, a köznevelési alkalmazotti jogviszony nemcsak az állami szférára, hanem az egyházi és alapítványi fenntartású iskolákra is vonatkozna.
Részletek: a tervben pár kisebb jelentőségű szabály vonatkozik külön a magánszektorra, amelynek célzottan nem jelenik meg a szabályozása.
Számokban: a középfokú, magánfenntartású iskolák aránya mintegy 20 százalék, az állami fenntartásúaké körülbelül 60 százalék, az egyházi gimnáziumoké mintegy 25 százalék.
Alulnézet: a törvénytervezet a szakma szerint megteremtheti a lehetőséget a visszaélésekre.
Felülnézet: fontos különbség az állami és magánszektor között, hogy az egyházi és alapítványi fenntartók és – ennek révén – iskolaigazgatóik mozgástere végül is nagyobb marad, mint az állami szektorban. Miért fontos ez? A G7-nek nyilatkozó szakértők szerint a törvénytervezet részleteiben megpillantható a válságjelenségek, a tanárhiány beismerése a kormány részéről. Mi következhet? Mivel a tüneti kezelésnél többre nem látszik hajlandóság, így az alapprobléma, a tanárhiány nem fog megoldódni. |
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Az egyházi iskolák pedagőgöseit az istenük fizesse meg. 😛
Az alapítványiakat pedig az alapítványuk. Egyéb gond? 🙂