Fizetheti a számlát más helyettünk?
Több lehetőség is van, hogy részben vagy egészben kiváltsuk az esetleg szükségessé váló magánellátás költségeit.
- Köthetünk úgynevezett szolgáltatásfinanszírozó egészségbiztosítást, ilyent akár a munkáltatónk is fizethet a részünkre. Ebben az esetben a privát ellátás költségét a biztosítód fizeti ki a magánellátónak. Az üzleti biztosítók széles kínálata vár ránk, sokféle csomagbiztosítás között válogathatunk nemcsak a magunk, de az egész család számára is.
- Köthetünk úgynevezett összegbiztosítást, amikor a biztosító például egy műtét alkalmával vagy egy súlyos betegség diagnózisát követően kifizeti az előre megállapodott összeget. Ebből részben vagy egészben fedezhető a magánellátás költsége is. Az üzleti biztosítók többsége az ilyen összegbiztosításokat például a kockázati életbiztosítás mellett kiegészítő biztosításként kínálja, de néhány esetben önállóan is megköthető akár az egész családnak.
- Beléphetünk (ha még nem tettük) egy egészségpénztárba, ahogyan már közel 1 millió honfitársunk megtette. Ennek legfőbb előnye, hogy az egészségünk megőrzésére, gyógyulásra félretett pénzünkre adójóváírást kaphatunk.
- Ha nincs erre félretett megtakarításunk vagy ilyen biztosításunk, úgy személyi felhasználású hitelt is felvehetünk, amennyiben például egy drágább beavatkozást privát alapon akarunk elvégeztetni.
- Fotó: Állami egészségügy
FONTOS
Minimum rövid távon azzal kell számolnunk, hogy bár mi magunk és a munkáltatónk is megfizeti az egészségügyi ellátásunk járulékát, kénytelenek vagyunk az adózott jövedelmünkből külön is fizetni a gyorsabb, sok esetben jobb minőségű ellátásért.https://bankmonitor.hu/cikk/maganegeszsegugy-miert-fizetnel-zsebbol/?utm_medium=paid&utm_source=hvg
ja, ja
„A nagyon csinos matektanárnő felír egy példát a táblára. Rövid szoknyát hord, és a nagy nyújtózkodásban a bugyija is kilátszik. Megfordul, látja, hogy Móricka nagyon mozgolódik a padban.
– Na, Móricka! Mennyi jött ki?
– Ennyi – mutatja Móricka a tenyerét -, de még jutott a padba is…”
Most csak azért 8 euró mert onnan Hruscsov már 1953-ban kivonult? ????
.”A pénztárak a biztosításból befolyt pénzekből és a kórházi alapba történő befizetésekből fedezik a velük szerződésben álló orvosokat, valamint a gyógyszertámogatást. A pénztárak veszteségesek.
A kórházi kezelés – beleértve a szükséges műtéteket – minden biztosítottnak ingyen jár. Az ellátásért azonban napidíjat számolnak fel: ez jelenleg 10,25 euró, amely szociális rászorultság (667 eurónál alacsonyabb havi jövedelem) esetén 8,11 euróra csökken. A nem olcsó, havi mintegy 200 euróba kerülő kiegészítő biztosítással rendelkezők helyett ezt az összeget a magánbiztosító fizeti. Emellett joguk van maximum kétágyas szobára, jobb minőségű étrendre. Választott orvosuk operálhatja őket bármely közkórházban is. A pluszköltség a magánbiztosítót terheli; hálapénz nincs. Ha a kiegészítő magánbiztosítással rendelkező kórházi tartózkodása idején nem veszi igénybe a neki járó kedvezményeket – mert elégedett a kapott háromágyas szobával és nem tart igényt különleges kosztra – napidíjat kap vissza. Az összeg a biztosítástól függően akár napi 60 euró is lehet. A kórház – a magánkórház is – az alapellátást a kötelező biztosítás terhére nyújtja, az egyéb költségeket a magánbiztosítónak számolja el. A gyakorlat az, hogy a kórházak ezeknél a betegeknél igyekeznek minél több és minél költségesebb vizsgálatot elrendelni, hiszen azt a magánbiztosító megtéríti. Ennek megfelelően a tapasztalat szerint még a hangnem is más az ilyen betegekkel – vagyis a jó működés árnyoldala egyfajta kétsebességes rendszer.
A finanszírozási rendszer csapdája A pénztárak legnagyobb gondja a kórházi és a gyógyszertámogatási költségek növekedése. A 8 millió osztrák 32,8 százaléka legalább évente egyszer „befekszik valamelyik kórházba”, ami évi 20 millió kórházi éjszakát jelent.”
Nálam az anyós már megkötötte az EÜ-CASCO-t. Minimális önrésszel.