Miután a 74 éves színész szerdán súlyos állapotban került kórházba, kiderült, hogy amikor rosszul lett, a családtagjai hiába kértek segítséget, 30 perc elteltével sem indítottak hozzá mentőautót, az emiatt reklamáló lányára még rá is csapták a telefont. Végül a családtagoknak kellett kórházba vinniük Gálvölgyi Jánost, aki akkor már nem kapott rendesen levegőt és félrebeszélt.
Az Országos Mentőszolgálatnál belső vizsgálat indult az eset miatt, péntekre megállapították, hogy hibásan mérlegelt a mentésirányító a segélyhívás fogadásakor. Elemezték a telefonbeszélgetések hanganyagait, a számítógépes rendszerekben rögzített egyéb adatokat, a szabad mentőkapacitást és meghallgatták az érintett mentődolgozókat is.
A vizsgálat megállapította, hogy a segélyhívást fogadó mentésirányító rosszul döntött, amikor a bejelentőtől kapott információk alapján az esetet nem az életveszélyes kategóriába sorolta, ennek következtében nem történt meg a rendelkezésre álló és riasztható rohamkocsi azonnali kiküldése.
A mentőszolgálat közleményében kitért arra, hogy a nehézlégzés (még ha már egy napja fennáll is) olyan riasztó tünet, ami magában hordozhatja az életveszély lehetőségét, és azt a hozzátartozó visszahívása során feltett, tájékozódó kérdésekkel sem lehetett kizárni.
Az OMSZ szerint a közvetlen életveszély ugyan az elhangzott tünetek alapján nem volt egyértelműen megállapítható, de kétséges esetben a betegbiztonság érdekében mindig a súlyosabb lehetőséget kell irányadónak tekinteni. Fentieket alátámasztja az is, hogy a beteg állapota a későbbiekben tovább romlott és jelenleg is intenzív osztályos kezelésre szorul. Megjegyezték, hogy a felelősség megállapítása elmarasztalást von maga után, a mentésirányítók munkájának szakmai támogatását az Országos Mentőszolgálat tovább erősíti.
Pénteken a DK már az Országos Mentőszolgálat vezetőjének azonnali menesztését követelte.
Valamivel a DK-nak is foglalkoznia kell, mint végtelen liberális nemi hosszabbítóknak, ha már annyi pénzt felvesznek a világ megváltásáért Iker tornyukkal az élen.
Na, most rákenik az egész balhét arra a telefonos iranyitóra, aki csak annyit lát a rendszerben, hogy nincs elég mentő meg személyzet.
Ezt már az is bizonyítja, hogy egy betegért akkor is illik kimenni, amikor az nem majd meghal.
Miért is nem vagyok meglepődve, hogy ebben az országban nem a felelős nagyfőnök, jelen esetben a belügyminiszter üti meg a bokáját egy ilyen eset után, hanem az a szerencsétlen, aki az utolsó beosztott, aki már nem tudja továbbhárítani a felelősséget.
Gergényit kitüntették
„Öten haltak meg, ötszázan pedig megsérültek minden idők egyik legnagyobb magyarországi viharában, amely a tíz évvel ezelőtti augusztus 20-i tűzijáték alatt érte el Budapestet. Egy 12 éves kislányra és egy romániai férfire ráesett egy fa. Egy nő infarktust kapott, ketten pedig abba haltak bele, hogy csónakjukat felborította a vihar. Egy osztályvezetőt kirúgtak, de mást nem vontak felelősségre az állami ünnepségen történtek miatt. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök ugyanis úgy döntött, nincs politikai felelős. „
Ki ez a román fazon a díszzsebkendővel?
Ezt a kérdést akkor is feltetted, amikor a városházán a párbeszéd románul zajlott?
Hallottad? Honnan tudtad hogy román, amikor idegen nyelvből te csak a füstölt főtt marhanyelvet bírod? De azt nagyon! Pedig az részedről kannibalizmus. 😛
Valami Vágvölgyi, vagy Várvölgyi. Valaha ifjúkorában színész volt, de aztán elkapta a Bidé-kórt. 🙂
a DK-nak nincs saját mentésirányítója a hetihetes számára?
Nincs, mert az egészségbiztosítási járulékot egyenlőre a Mészáros Lölő galeri szedi be
Értem. Alacsony volt a heti hetes gázsija
csak a Jobbik támogatása volt évi 2,2 milliárd
A rubelfideszé meg 5 milliárd.
Tudjuk !
és az ifjú Alakszai maga volt Richard Sorge, te meg önjelölt polgármester jelölt.
Hogy rád senki nem gondolt. Teljességgel érthetetlen
Mennyé mán magadnak , mert úgy maradsz. A havi 8 ezret amit befizetsz” évi egy rendes CT”-re kevés.
Itt van Neked az osztrák EÜ-Casco.
A pénztárak a biztosításból befolyt pénzekből és a kórházi alapba történő befizetésekből fedezik a velük szerződésben álló orvosokat, valamint a gyógyszertámogatást. A pénztárak veszteségesek.
A kórházi kezelés – beleértve a szükséges műtéteket – minden biztosítottnak ingyen jár. Az ellátásért azonban napidíjat számolnak fel: ez jelenleg 10,25 euró, amely szociális rászorultság (667 eurónál alacsonyabb havi jövedelem) esetén 8,11 euróra csökken. A nem olcsó, havi mintegy 200 euróba kerülő kiegészítő biztosítással rendelkezők helyett ezt az összeget a magánbiztosító fizeti. Emellett joguk van maximum kétágyas szobára, jobb minőségű étrendre. Választott orvosuk operálhatja őket bármely közkórházban is. A pluszköltség a magánbiztosítót terheli; hálapénz nincs. Ha a kiegészítő magánbiztosítással rendelkező kórházi tartózkodása idején nem veszi igénybe a neki járó kedvezményeket – mert elégedett a kapott háromágyas szobával és nem tart igényt különleges kosztra – napidíjat kap vissza. Az összeg a biztosítástól függően akár napi 60 euró is lehet. A kórház – a magánkórház is – az alapellátást a kötelező biztosítás terhére nyújtja, az egyéb költségeket a magánbiztosítónak számolja el. A gyakorlat az, hogy a kórházak ezeknél a betegeknél igyekeznek minél több és minél költségesebb vizsgálatot elrendelni, hiszen azt a magánbiztosító megtéríti. Ennek megfelelően a tapasztalat szerint még a hangnem is más az ilyen betegekkel – vagyis a jó működés árnyoldala egyfajta kétsebességes rendszer.
A finanszírozási rendszer csapdája A pénztárak legnagyobb gondja a kórházi és a gyógyszertámogatási költségek növekedése. A 8 millió osztrák 32,8 százaléka legalább évente egyszer „befekszik valamelyik kórházba”, ami évi 20 millió kórházi éjszakát jelent.
van a számládon 2 millió. 5 millió a térdműtét, 3 millió meg kölcsönkérsz Paul Lendvaitól
vagy nulla kamattal. ????